1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gözü Milletvekilliğinde
Gözü Milletvekilliğinde

Gözü Milletvekilliğinde

CHP eski İl Başkanı Dr. Nöfer Küllük, milletvekili aday olma ihtimalinin yüksek olduğunu, ön seçime girmesi halinde şansının yüksek gördüğünü...

A+A-

CHP eski İl Başkanı Dr. Nöfer Küllük, milletvekili aday olma ihtimalinin yüksek olduğunu, ön seçime girmesi halinde şansının yüksek gördüğünü söyledi. Küllük, "Üyelerle yapılacak bir ön seçimde ilk üç sırada çıkarım" dedi.

BENİM AVANTAJIM FAZLA

'Onlar erken başladıklarını sanıyorlar ama, ben hem doktorluk, hem de siyaset işini birarada yapmam nedeniyle diğerlerinden avantajlıyım diyen Nöfer Küllük, "Ben sanayideki işçilerle ilgiliyim, onlara ilk yardım dersleri veriyorum, hijyen dersleri veriyorum. Ayda 200-300 kişi ile karşılaşıyorum. Bu işçiler kıraç yerlerden, gecekondulardan, köylerden geliyorlar. Ben büyük bir kesime hitap ediyorum. Zaten uzun zamandan beri kır kesimlere hizmet vermem nedeniyle büyük bir kesimle yakınen tanışıyorum. Hem doktor, hem siyaset işini birarada yapmam nedeniyle diğerlerinden avantajım fazla. Kanaatime göre belki Antep'te en çok oy alabilecek kişi olarak kendini düşünüyorum" dedi. 

ÖNEMLİ GÖREVLERDE BULUNDUM

1976'dan bu tarafa hükümet tabipliği, sağlık eğitim merkezinin kuruculuğu ve başhekimliği, insan hakları derneğinin kuruculuğu, sağlık emekçileri sendikasının kuruculuğu ve başkanlığı, tabip odası yöneticilikleri ve CHP il başkanlığı yaptığını hatırlatan Dr. Nöfer Küllük, "Aynı zamanda işadamıyım,  iş adamları kesimiyle de yakınlıklarım var. Bunların hepsi biraraya getirildiğinde bizim piyasada tanınırlığımız ve güvenirliliğimizin fazla olduğunu sanıyorum" diye konuştu.

ÖN SEÇİMDE İLK ÜÇTE ÇIKARIM

Büyük ihtimal milletvekilliğine aday adayı olacağını, ancak bunun kesin olarak yeni kuracağı işe bağlı olduğunu söyleyen Küllük, "Bir iki aya kadar bu iş kurma meselesini bitirmiş olacağım. Herşey o işe bağlı. Ancak büyük bir ihtimal aday olurum diye düşünüyorum. Şu anda kapı kapı çalışmıyorum zaten toplu olarak bir fabrikada ders veriyorum. İnsanlara toplu olarak ulaşıyorum. Ön seçim üyelerle yapılmalı. Ben sanırım aday adayı olursam ilk 3'te çıkarım" dedi.

GAZİANTEP'İN EN ÖNEMLİ SORUNU İŞSİZLİK

 

Milletvekili olmak istemesinin altında Türkiye'nin sorunlarıyla ilgili kendisini sorumlu hissetmesinin yattığını dile getiren Küllük, "Hem siyasi olarak, hem ekonomik olarak hem de sağlık yönünden bilgi birikimim var. 68 kuşağıyım. Türkiye'nin ve Gaziantep'in sorunlarını biliyorum. Gaziantep'in en büyük sorunu görünmez işsizlik sorunu. İşverenler sığınmacıları alabildiğine çok ucuz ücretle çalıştırma yoluna girdiler. Bu nedenle eğitimliler dahil olmak üzere büyük oranda işsizlik oranını oluşturuyorlar. Şimdi bu sorun çözülmeden diğer sorunları çözmek mümkün değil. Çünkü adam açsa iş arayıp bulamıyorsa, ister eğitimli, ister eğitimsiz olsun ister istemez birtakım yasa dışı yollara başvuracaktır. B yasa dışı yolları kullanan büyük bir siyasi kesim var. O kesim o yasa dışı grubu alabildiğine kullanıyor, kullanmanın da ötesinde yönlendiriyor. Orta kesim para kazanamıyorsa, orta kesimin sorunu hem alt hem üst kesime sıçrar, ekonominin dengesi bozulur. Sosyal patlama tehlikesi var" diye konuştu. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.