1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gökdağ, bakanla görüştü
Gökdağ, bakanla görüştü

Gökdağ, bakanla görüştü

CHP Gaziantep Milletvekili Mehmet Gökdağ, milletvekilleriyle birlikte Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'la görüştüklerini, özellikle açığa alınan öğretmenlerin mağduriyetlerini ilettiklerini söyledi.

A+A-

Bakan Yılmaz'ın, bu konuda çalışma yaptıklarını belirttiğini dile getiren Gökdağ, "Son dönemlerde özellikle öğretmen açığıyla ilgili şikayetler, mağduriyetler yoğun şekilde bize iletiliyor. Bizde bununla ilgili elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz" dedi. 

MAĞDUR KİTLELER YARATILDI

Milli Eğitim bakanıyla mağdur olan bütün kamu çalışanlarıyla ilgili konuştuklarını dile getiren Gökdağ şunları söyledi:"6 milletvekili söz alarak mağduriyetleri ilettik. Ben Gaziantep'le ilgili konuştum. O kadar sayıda öğretmenin açığa alınması eğitimi aksatan bir olgu, bu kadar insan ailesiyle, çoluğu çocuğuyla mağdur oldu, mağdur kitleler yaratıldı dedim. Bakan da, bizde kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz, çalışmalar hızla devam ediyor dedi" diye konuştu.

PARTİMİZ MAĞDURUN YANINDA

Mağdur olanların CHP'ye geldiğini belirten Gökdağ, "CHP genel merkezi mağdur olduğunu anlatmak için gelenlerle dolup taşıyor. Öğretmeni, savcısı, hakimi, memuru herkes geliyor. Bütün illerimiz şikayetleri alıp genel merkeze iletiyor. Demokrasinin laikliğin, hukukun üstünlüğünün tek adresi CHP'dir. Yaşanacak bir Türkiye'yi kurma CHP'nin işidir. Herkesle görüşebilen, herkesin rahatça kapısını çaldığı, derdini anlattığı derdine çare aradığı parti CHP'dir.  CHP varsa herkes için var. Bizim sloganlar boşa değil. Bugün herkesim görüyor. Partimiz, nesin, necisin, hangi gruptansın, etnik kökenin ne, siyasi görüşün ne diye sormadan mağdur olduğunu söyleyen herkese eşit mesafeyle elini uzatıyor" diye konuştu.

DEVLETİN İÇİNDE DEVLET OLMAZ

'Barış, huzur derken ülkede yeni öfkeli topluluklar yaratmaya kimsenin hakkı yok' diyen Gökdağ şunları söyledi:"Barışa, huzura, birlikteliğe ihtiyaç olduğu bir dönemde insanları bu şekilde mağdur etmenin bir anlamı yok. Darbeye girişenler, fiilen içinde bulunanlar cezalandırılmalı. Tabiki devletin içinde örgütlenmeler iyi değil, devletin içinde devlet olmaz. Devleti cemaate, tarikata teslim edemezsiniz hiç bir yapı kabul edilemez. Ancak bunları yaparken suçu günahı olmayan insanları mağdur etmek adil değil. Karı- koca öğretmen borçlanmış, hayatını ona göre planlamışlar, ikiside ihraç edilmişler. Perişanlar. Milli eğitim bakanıyla görüştüm. Durumu anlattık. Suça bulaşan varsa soruşturun. Suçlu görürsen al. Ancak bir memur ev kredisi için bir çok bankaya başvurduğunu, kredi alamadığını, Asya Bank'a başvurduğunda kredi çıktığını söylüyor. Bu memurun ne suçu var?" diye konuştu.

ORTAK AKIL UYARISI

Yapılanların 15 Temmuz'da oluşan bu darbeye karşı karşı koyuş anlayışını, Yeni kapı anlayışına uygun davranışlar olmadığını söyleyen Gökdağ, "Bu darbeyi meclisteki partiler ortak iradeyle önledi, toplumdaki herkesin darbeye karşı duruşu nedeniyle önlendi. Bundan sonraki süreci birlikte yürücek ortak akıl öne çıksın, bu süreci ortak akılla yönetelim daha sağlıklı olur diyerek OHAL'e karşı çıktık bugün haklılığımız ortaya çıkıyor. Kendileri de işin içinden çıkamıyorlar. Darbe bahane edilerek, bütün muhalifleri tasviye etme anlayışına izin vermeyiz, bu doğru değil, toplumdaki kamplaşmayı, huzursuzluğu daha da derinleştiren davranışlar olur. Liyakat anlayışını öne alarak çözüm bulacağız, bu yapılanlar barışa, huzura hizmet eden anlayışlar değil" dedi.

GELİR DAĞILIMINDA İLK SIRADA

Mağduriyetler nedeniyle ülkede gündemin ihraçlar olduğunu, ancak diğer tarafta ekonomide sıkıntının devam ettiğini, işsizliğin devam ettiğini belirten Gökdağ, gelir dağılımındaki adaletsizlikte Türkiye'nin düryada ilk sıralarda olduğunu sözlerine ekledi. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum