1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. GÖÇLE İLGİLİ HİÇBİR TEDBİR ALINMADI
GÖÇLE İLGİLİ HİÇBİR TEDBİR ALINMADI

GÖÇLE İLGİLİ HİÇBİR TEDBİR ALINMADI

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Taşdoğan'ın gündeminde Suriye'den ve doğu illerinden...

A+A-

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi. Taşdoğan'ın gündeminde Suriye'den ve doğu illerinden gelen göçler ve bunlarla ilgili önlem alınmaması, stüdyo dairelerin fuhuş ve terör olaylarında kullanıldığı ve bundan vatandaşların rahatsız olduğu iddiaları, belediye başkanları arasındaki kopukluk, şehrin güvenlik sorunu ve spor tesislerinin azlığı vardı.

BAHÇELİ'NİN SAATİ 17:25'TE DURDU

Konuşmasına '17-25 Aralık yolsuzlukla ve rüşvetle mücadele haftasında o günleri ve o olayları unutmadığımızı unutturmayacağımızı hatırlatmak isterim' diye başlayan Muhittin Taşdoğan, "Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin odasında saat hala 17:25"te durmuştur. Hesabın gecikmesinin sorulmayacağı anlamına gelmeyeceğini tekrar etmek isterim" dedi.

GÖÇLE İLGİLİ HİÇBİR TEDBİR ALINMADI

Şehir gündemini değerlendiren Taşdoğan, Gaziantep'in yoğun göçle karşı karşıya olduğunu belirterek, "Gaziantep'in nüfusu 2 milyonu aşmıştır. Buna rağmen hala Suriye'den göçler devam ederken, terör olaylarının sıklıkla yaşandığı doğu illerinden de göçler yaşanmaktadır. Bu göçlerle ilgili hiçbir tedbir alınmamıştır. İnsanlar rastgele gelip Gaziantep'e yerleşmektedir. Bu insanlar en çok Gaziantep'e geliyor. Akrabalarının yanına yerleşiyor. Bu insanlar terörist değil ancak bunların istatistiği tutulmalı. Şehrin sorunları insanlar arttıkça artmaktadır. Sorunlarıyla baş başa kalmış Gaziantep göç dalgalarıyla içinden çıkılamaz

hal alacaktır" dedi.

GÖÇLE İLGİLİ ÇÖZÜM MASASI KURULMALI

Belediye başkanlarını ve göç idaresini, göç dalgaları karşısında yapılması gerekenlerin yapılması için çözüm masası kurmaya davet eden Taşdoğan, "Bu çözüm masasında göç dalgalarına karşı yapılması gereken ve alınması gereken tedbirler çözümler aramaya çağırıyorum. Bizimde elimizden gelen desteği vereceğimizi duyurmak isterim. Bu göçler ilerleyen zamanlarda bu şehrin büyük sıkıntısı olacaktır" dedi.

GAZİANTEP TERÖR ÖRGÜTLERİNİN HÜCRE EVİ GİBİ ANILIYOR

Son zamanların en büyük sorunun güvenlik olduğunu söyleyen Taşdoğan, "Gaziantep son zamanların en büyük güvenlik sorunuyla karşı karşıya kalmıştır. IŞİD terör örgütü Gaziantep üzerindeki etkisini artırmaktadır. Yakalanan örgüt üyeleri, Beylerbeyi civarında bir evde patlatılan bomba, bir fabrikanın deposunda ele geçirilen 120 ton amonyum Nitratlar daha sayamadığım, Gaziantep'i tehdit eden bir çok olay var. Gaziantep adeta terörün kucağına terk edilmiş durumdadır. Halkımız her an başına bir şey gelecekmiş gibi tedirgin. Emniyette yapılan bomba ihbarları gün geçtikçe artıyor. Sanayisi, ticareti ve yemekleriyle anılan Gaziantep şimdi terör örgüytlerinin hücre evi gibi anılıyor. Bu olayların bitmesi Gaziantep'in refaha kavuşması için tüm yetkilileri görevleri başına çağırıyoruz. Enerjilerini ve zamanlarını bu terör örgütlerine ve onların kaynakları ile mücadeleye vermelerini istiyoruz" diye konuştu.

STÜDYO DAİRELER FUHUŞ VE TERÖR OLAYLARINDA KULLANILIYOR!

Gaziantep'te 1+1 stüdyo dairelerin ise şehir merkezlerine kadar çoğalmasından vatandaşların şikayetçi olduğunu öne süren Taşdoğan şunları söyledi:"Özellikle Kavaklık ve Ordu Caddeleri civarındaki bu daireler vatandaşın tepkisini çekmektedir. Son zamanlarda bu daireler fuhuş ve terör olaylarında kullanılıyor. Bu durumda vatandaşı rahatsız ediyor. Bazı vatandaşların belediyelere şikayette bulunduğunu biliyoruz. Fakat bu konuda belediyeler hiçbir adım atmamıştır. Aksine yandaşlarına ruhsat izinleri vererek bu dairelerin artmasını sağlamıştır. Üniversite öğrencilerinin kullandığını savunmaya kalkanlara ise çözüm önerimiz vardır. Bu stüdyo dairelere ruhsat izinleri verileceğine, üniversite civarında ya da uygun koşulla arsalar üzerine sadece kimliği bulunan öğrencilere  kiralanmak üzere güvenliği yüksek bir yapı inşa edilebilir. Çünkü Gaziantep halkı fuhuş ve terör yuvası olarak kiralanan bu stüdyo dairelerden rahatsızdır."

BÖYLE BELEDİYECİLİK OLMAZ

Belediye başkanlarının birlik içinde olmadığını savunan Taşdoğan, "Gaziantep'teki belediyeler artık vatandaşın sorununu bir köşeye bırakıp kendi içinde birbirleriyle rekabete tutuşmuşar. Bir belediye ne yaparsa diğeri onun tersini yapıyor. Belediyecilik vatandaşın sorunlarının çözümüne uygun hareket etmektir. Bunlar kendi yarışlarına tutuşup vatandaşı unutmuşlar. Biri hala kendini eski makamında sanıp emirler yağdırır, biri reklam derdine düşmüş, attığı her adımı vatandaşa reklam eder ama hizmet yok. Diğeri ise ben yaptım oldu hadi bunu kutlayalım mantığındadır. Olmaz hanımlar, beyler olmaz, böyle belediyecilik olmaz. Bu vatandaş sizleri sorunları çözüp bu şehrin insanlarına rahat yaşama koşulları sağlayasınız diye o koltuklara oturttu. Kendi aranızdaki rekabeti ve kavgaları vatandaşa mal etmeyin. Kamu ile paylaşmanız gerekecek kadar büyük sorunlarınız varsa paylaşınız şehrimiz mutlaka yanlarınızda olacaktır" dedi.

SPOR TESİSİ AZ

Şehrimizde spor tesisi azlığına da değinen Taşdoğan, "Türkiye'nin en az spor tesisi bulunan illeri arasındayız. Gaziantep'e yakışır bir tesis yapın ve bu şehri en azından spor anlamında rahatlatın" dedi.

OKULLAR TATİL OLSUN

 

25 Aralık'ta okulların tatil edilmemesini de eleştiren Taşdoğan, "Kurtuluş mücadelesinin anlamı bugün bu cağrafyada daha da derinlik kazanmaktadır. Bu anlamı nesiller boyu muhafaza etmek için genç nesillerde Milli Şuuru yüksek tutabilmek için, bu anlamlı günde okulları tatil etmeyip anma programlarını dar çerçeveye sıkıştıranları bu kararlarından vazgeçmeye çağırıyoruz. Gençlerin anlamını idrak edeceği programların artması gerektiğine inanıyoruz"diye konuştu. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum