1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. GÖÇE, FÜZE GÖÇÜ DE EKLENDİ
GÖÇE, FÜZE GÖÇÜ DE EKLENDİ

GÖÇE, FÜZE GÖÇÜ DE EKLENDİ

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcıları İlyas Tongüç,  Türkiye'nin Avrupa Birliği'nin kuyruğuna yapışacak bir ülke olmadığını belirterek,...

A+A-

Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcıları İlyas Tongüç,  Türkiye'nin Avrupa Birliği'nin kuyruğuna yapışacak bir ülke olmadığını belirterek, “Gaziantep’e gelerek gözümüzün içine baka baka 'hala sizde insan hakları problemleri var, sizde basın özgürlüğü ile ilgili sıkıntılar var' diyerek Türkiye’ye ev ödevi verilmesini doğru bulmuyoruz. Hem Merkel, Yani Angela Merkel Gaziantep’e yükümüzü almaya değil, yükümüze yük eklemeye gelmiştir” dedi. 

KİLİS KEVGİRE DÖNDÜ

SP Gaziantep İl Teşkilatı'nın ev sahipliğinde, Adıyaman ve Kilis il teşkilatlarının da katıldığı tüm kademelerdeki yöneticilerle '2. Bölge Hamle Toplantısı' yapıldı. Bölgede yaşanan gelişmelerin ele alındığı toplantıya SP Genel Başkan Yardımcıları İlyas Tongüç, Yusuf Yiğitalp, Genel İdare Kurulu üyeleri Necmettin Çalışkan, Mehmet Kasapbaşı, Adıyaman ve Kilis teşkilat üyeleri katıldı. Son dönemlerde Suriye’nin istikrarsızlaştırılması ile birlikte Gaziantep’in de içinde bulunduğu, Kilis, Şanlıurfa, Hatay, Osmaniye gibi illerde ciddi sıkıntılar yaşadığını belirten SP Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, “Bu hususla ilgili olarak uzun zamandan beri Kilis'imizin bir kevgir haline döndürülmesi ve füze isabet etmesi neticesinde 15 civarında çoluk çocuk demeden kardeşimizin, vatandaşımızın ölmesi, halen de füzelerin geliyor olması ülkemiz açısından fevkalade ciddi bir durumun yaşandığını ortaya koymaktadır” dedi.

GÖÇE, FÜZE GÖÇÜ DE EKLENDİ

“Terörden dolayı ülkemizin bazı şehirlerinden göçlerin olduğunu biliyoruz” diyen Tongüç, “Şimdi buna bir de füze göçü eklenmiştir. Bu çok tehlikelidir. Alarm çanlarının çalması gerekir. Ciddi tedbirlerin alınması gerekir. Kilis’teki mesele çok önemlidir. Türkiye NATO’nun güney kanadını koruyan bir ülke ise, Kilis de bu ülkenin bir parçası ise NATO’nun neden elini kolunu bağlı bir şekilde tuttuğunu öğrenmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Merkel'in gelişini de değerlendiren Tongüç, “Peki niçin geldiler? Dış politikada ülkeler arası ilişkilerde menfaatten uzak olmadığını altını çizerek belirtmek istiyorum. Merkel’in Gaziantep’e gelmesinin Türkiye’nin büyük bir toplama merkezi haline getirilmesi, bir tane mültecinin dahi değişik yollarla Avrupa’ya gelmesinin önüne geçmek için 3-5 milyar euro vererek Türkiye’de bu işi bitirmek temelinde bir ziyaret olmuştur. Yani Angela Merkel Gaziantep’e yükümüzü almaya değil, yükümüze yük eklemeye gelmiştir. Bu çerçevede geri kabul anlaşması ve vize muafiyeti çerçevesinde yürütülen çalışmaların 72 maddenin 36'sının Türkiye tarafından gerçekleşmiş olmasının, diğer 36'sı için de çalışma yapılıyor olması Türkiye’mizle ilgili olarak maalesef yine bir ev ödevi verme noktasında Batı'nın o tepeden bakma anlayışının devam ettiğini, hala bize ilerleme raporları adı altında ilerletmeye, sözüm ona Türkiye’yi ciddi anlamda geriletmeye alışmaktadırlar” diye konuştu. İHA

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.