1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. GEMİNİN KAPTANLARI SAĞLAM
GEMİNİN KAPTANLARI SAĞLAM

GEMİNİN KAPTANLARI SAĞLAM

Ak Parti 11. Sıra Milletvekili Adayı Menderes Karaduman, Gaziantep'te sayısal olarak 9, 10,11 çıkarırız diye değil ülkenin geleceği için çalıştığını,...

A+A-

Ak Parti 11. Sıra Milletvekili Adayı Menderes Karaduman, Gaziantep'te sayısal olarak 9, 10,11 çıkarırız diye değil ülkenin geleceği için çalıştığını, kendisinin de kaçıncı sırada olduğunun bir önemi olmadığını söyledi. 11. sırada olmasının hiç önemli olmadığını dile getiren  Karaduman, "Biz ülkemiz için çalışıyoruz. Benim sıram 1 olmuş, 12 olmuş  önemli değil. Biz teşkilattan gelen insanlarız. 119 aday adayı vardı. Teşkilattan 2 kişi listeye girmişiz. Bir Fikret kardeşim biri de ben. Yani böyle bir yapı içerisinde bu bizim boynumuzun borcu. 12"de olsaydım yine çalışırdım, liste dışı kalsaydım yine çalışırdım. Çünkü ben partinin kurucularındanım. Küsen insanlar bu partiye ihanet etmiş sayılır. Vefasızlık yapmış sayılır. Partimiz herkese birşeyler vermiştir aş vermiştir, iş vermiştir, makam vermiştir. Tüm vatandaşlarımıza birşeyler vermiştir. Partiye küsülmez. Ak Parti'ye küsmeye kimsenin hakkı yoktur. Eleştirebilirsin. Ama seçim zamanı gelince çalışmak zorundasın. Bu sizin boynunuzun borcu. Ben partime gönül verdim. Çalıştım o da bana makam verdi. Yanlışları söyleyebiliriz, eleştirebiliriz kol kırılır yen içinde kalır ama partiye küsmek kimsenin haddi değildir. Küserse ihanet etmiş olur ve küsen kaybeder"dedi.

TÜRKİYE'NİN EN İYİ GAZETECİSİ BURADA

Ak Parti'nin Gaziantep'teki milletvekili aday listesinin de sağlam olduğunu, en güzel listelerden birini Gaziantep'te yaptığını belirten Karaduman, "Maliye bakanımız burada, genel başkan yardımcımız burada. Türkiye'nin en iyi gazetecilerinden Şamil Tayyar burada. Yani ekip kendi rüştünü ıspat etmiş bir ekip. Böyle bir ekiple çalışmak Gaziantep için şans. Şunu düşünüyoruz, biz seçilmesek de olur sayın bakanımız seçilecek, sayın genel başkan yardımcımız seçilecek, Sayın Şamil Tayyar seçilecek. Sayın Canan hanım seçilecek. Türkiye'nin ve Gaziantep'in en iyi kadrosu. İnşallah bunlar ekonomiden, siyasete, sağlıktan her türlü şeye yön verecek" diye konuştu.

MUHALEFET KÖYLERİ GEZSİN

Menderes Karaduman, Ak Parti'nin diğer seçimlerden farklı ve daha iyi bir sonuç alacağını söyledi. Bunu gezdiği yerlerde gördüğünü belirten Karaduman, "Keşke muhalefet partileri, burada siyaset yapan insanlar, adaylarını otobüslere bindirip de şöyle bir köylerimizi görseler. Bunu gerçekten kendilerinden rica ediyorum. Eski belediyelerin bıraktığı köylerle şimdiki köyleri bir görseler. Bu dillerine vurur mu bilemem ama, onlarda içlerinden teşekkür ederler. Köylülerin temel sorunları bitmiş. Mevsimsel olarak yollara giremediğimiz için bir yol şikayeti var. Onun dışında her taraf kilittaşı, parke. Camilerimiz pırıl pırıl, okullarımız pırıl pırıl. Okul bahçelerine kadar kilittaşı. 'Sizler için yapabileceğimiz şeyler var mı?' diyoruz. 'Daha ne yapacaksınız?' diyorlar" dedi.

ÜST AKIL İŞİ

 

Siyasi partilerin Ak parti düşmanlığında birleştiğini, Ak Parti'yi iktidardan düşürmek istediklerini belirten Karaduman, "Ortaya koydukları bir alternatifte yok. Ak Parti 2023 vizyonunu 2053, 2071 vizyonunu, seçim beyannamesini ortaya koydu, diğer 3 siyasi parti seçim beyannamesi olarak ne açıkladı? Altını çizerek belirtmek lazımki, bir tanesi yıkım, bir tanesi talan, bir tanesi de yalan beyannamesi açıkladı. Abuk sabuk rakamlar verip vatandaşın zihnini bulandırıyorlar. Kendilerinin iktidar olmayacaklarını bile bile Ak Partiyi iktidardan düşürme projesini uygulamak istiyorlar. Bu proje hep belirtildiği gibi üst akıl işi, Ak parti iktidardan gitsin, Türkiye'nin dünyanın parlayan yıldızı olmasının önü kesilsin ve iktidardan düştükten sonra bizde planlarımızı uygulayalım diyorlar" dedi.

BAŞARAMADILAR

'Gerçekten etrafımız ateş çemberi, adeta bataklık. Önce ülkemizi o bataklığa çekmeye çalıştılar olmadı. Sonra çeşitli operasyonlar yaptılar' diyen Karaduman, "Türkiye'nin Cumhuriyet tarihinin en parlak ayı 2013 mayıs ayıydı. 52 yıldır kapısında beklediğimiz IMF'ye borç sıfırlanmıştır. Türkiye'nin en büyük havaalanının temeli, 3. Boğaz köprüsünün temeli atılıyordu. Ekonomik göstergeler üst seviyelerdeydi. Bunu gören üst akıl ve yerli işbirlikçileri Taksim'de Gezi Parkı'nda bir ateş yaktılar. Bu ateş Türkiye'yi yaksın diye planladılar. Çevre duyarlılığı adı altında başlayan Gezi Parkı eylemleri aslında Taksim'de yakılan ateşin Türkiye’'yi sarmasından başka bir amaç taşımıyordu. Sessiz devrimlerin akıl hocası ve devrim koçu ve taktiksiyeni olarak da bilinen gene Sharp'ın kaleme aldığı, önerdiği eylem yöntemlerinden tümü yani 163 maddesi Taksim'de uygulandı ama başaramadılar. Allah'a şükür tutmadı" dedi." 

UNUTTUKLARI BİR ŞEY VARDI

Her defasında denenen operasyonlar ve devirme taktikleri tutmayınca son çare olarak 17-25 aralık operasyonlarının başlatıldığını söyleyen Karaduman, "Halkımızın sağ duyusu ve Başkanımızın dik ve onurlu duruşuyla bu eylemlerde atlatıldı. Şimdi üç parti aynı noktada birleşerek, ufak tefek nüans farklılıkları olsa da tek birleştikleri nokta Ak Parti düşmanlığı olarak 7 Haziran seçimlerinde Ak Partiyi iktidardan indirmek için ellerinden gelen her argumanı kullanmaya başladılar. Örnek aldıkları ise geçmişte halkımıza uçuk kaçık vaatlerde bulunan bir siyasi ve onun kampanya ekibi, gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi olmayan vaatlerle halkımızdan oy almanın çabası ve gayreti içindeler. Ama unuttukları bir şey var. 2015 Türkiye'sinin 2001 Türkiyesinden çok farklı olduğunu unutuyorlar. Bir kez daha 7 Haziran 2015 seçimlerinde beyhude çabalarında sonuçsuz kaldıklarını görecekler ve bölgenin ve dünyanın yıldızı olan ülkemizin ışığını söndürmeye kimsenin Allah'ın izni ile gücü yetmeyecektir. 2023 ve 2071 hedefleri olan Türkiye yoluna devam edecektir" diye konuştu. 

SİZ PROJELERİNİZİ ORTAYA KOYUN

Ak Parti'nin diğer seçimlerden farklı bir sonuç, daha iyi bir sonuç alacağını belirten Karaduman, bunu gezdiği yerlerde gördüğünü söyledi. Karaduman, "Ben diğer seçimlerden çok daha farklı bir sonuç alacağımızı düşünüyorum. Halkımızın teveccühünün de bu yönde olduğunu görüyorum bu da bizi gayet memnun ediyor. Sağduyulu halkımız bunların oyunlarına gelmediği için tüm çaba ve gayretleri Ak Parti dışında plan yapmak. Allah aşkına böyle bir vatanseverlik olur mu, böyle bir düşünce olur mu? Böyle bir ülke sevgisi olur mu? Siz projelerinizi ortaya koyun. Şöyle bir düşünce hasıl olmuş, uçuk kaçık vaadler verip ne kadar oy alabilirsek diyorlar. Kendileri de seçim vaadlerine inanmıyor. Emekliye şu kadar, mazotu düşüreceğim diyorlar, dilin kemiği yok, at atabildiğin kadar. Köydeki vatandaşlarımız, varoşlardaki insanlarımız bu vaadlerle kendilerinin kandırılamayacağını söylüyor. Hatta asgari ücretliler bile, 'bizi aptal yerine koymaya çalışıyorlar, sandıkta derslerini vereceğiz diyorlar" dedi.

BU SON HAMLE

Bu ülkede yaşadığımız için şükretmemiz gerektiğini, etrafımızın ateş çemberi olduğunu söyleyen Karaduman şunları dile getirdi:"İran, Irak, Suriye, Libya, Mısır, Yemen, Yunanistan hatta Avrupa birliği ülkeleri bile işsizlikle boğuşurken Allah'a şükür biz ayaklarımızın üzerinde duruyoruz, kimseye muhtaç değiliz. Ufak tefek problemlerimiz var. Bunu da güçlü bir iktidarla çözeriz, ondan sonra da başkanlık sistemi gelir inşallah, koalisyonlara da ihtiyaç kalmaz. Bu son hamledir. Başkanlık sistemi geldiğinde bütün bunların biteceğini bildikleri için bu çeşit operasyonlara girişiyorlar, hükümeti devirme planları ypıyorlar. İnşallah başkanlık sistemi ile bunlar son bulur" dedi.

KÖYLERİN TEMEL SORUNLARI BİTMİŞ

Hükümetin ve yerel yöneticilerin yaptıklarıyla en ücra yerlerin bile hizmetle tanıştığını, hizmetle birlikte her yere huzur geldiğini dile getiren Karaduman şöyle konuştu:"Keşke muhalefet partileri, burada siyaset yapan insanlar, adaylarını otobüslere bindirip de şöyle bir köylerimizi bir görseler. Bunu gerçekten kendilerinden rica ediyorum. Eski belediyelerin bıraktığı köylerle şimdiki köyleri bir görseler. Bu dillerine vurur mu bilemem ama, onlarda içlerinden teşekkür ederler. Şu anda talepler o kadar farklılaşmışki. Köylülerin temel sorunları bitmiş. Mevsimsel olarak yollara giremediğimiz için bir yol şikayeti var. Onun dışında her taraf kilittaşı, parke. Camilerimiz pırıl pırıl, okullarımız pırıl pırıl. Okul bahçelerine kadar kilittaşı. Bizden istedikleri köy mezarlığının yanında namaz kılmak için üzerlerine sundurma istiyorlar, bilgisayar istiyorlar. 'Sizler için yapabileceğimiz şeyler var mı?' diyoruz. 'Daha ne yapacaksınız?' diyorlar. Bazı yerlerde kilittaşı eksiklikleri var, onları talep ediyorlar. Onun dışında ciddi bir talep şu ana kadar görmedim."

SURİYELİLERE KARŞI ŞEFKATLİ OLALIM

Zulümden ve esaretten kaçıp ülkemize sığınan Suriyelilere şefkatli olmamız, sevgiyle yaklaşmamız gerektiğini, çünkü bu insanların herşeyden önce bizim akrabalarımız olduğunu dile getiren Karaduman şöyle devam etti:"Gaziantep Halep'in kazasıymış. Suriyeli deyince vatandaşta şöyle bir algı var. Bunlar sanki başka bir ülkeden gelmişlermiş gibi. Oysa bunlar bizim akrabalarımız. Türkün de, Kürdün de akrabası var. Alevinin de sünninin de akrabası var. Suriyeliler burada çok olay çıkartan bir millet değil. Siz komşunuzun evi yansa ona bir tabak yemek, bir bardak su vermez misiniz? Bu insanlar orada zulümden ve esaretten kaçıp gelen insanlar. Hiç kimseyi Allah vatansız bırakmasın. Gerçekten Türkiye'de yaşadığımız için şükretmeliyiz. Hiç kimse kendi ülkesinden kopup başka bir ülkede huzur içerisinde yaşayamaz. Bir an önce orada dileriz savaş, zulüm son bulur."

GEMİNİN KAPTANLARI SAĞLAM

Dünyadaki gelişmelere ve olumsuzluklara rağmen Gaziantep ve ülke ekonomisinin rayında olduğunu dile getiren Karaduman, "Dünyada olağanüstü haller yaşanıyor. Bizim mal sattığımız bütün ülkelerde sıkıntı var. En büyük işbirliği yaptığımız ülkelerin başında Rusya geliyor. Rusya biliyorsunuz kendi ülkesinde yüzde 50'ye yakın devaülasyon gördü. Irak'ta sıkıntı var, İran'da, Suriye'de, Mısır'da sıkıntı var. Dünyanın kendisinde bir ekonomik daralma var. Dolar arttı, bu Türkiye özelinde bir şey değil. Dünyadaki ülkelere baktığımızda ekonomimizin rayında olduğunu görüyoruz. Eskisi gibi ekonomimiz şerit değiştirmedi, bataklığa doğru gitmedi. Geminin kaptanları sağlam yönetim kadrosu sağlam" dedi.

MUHALEFETİN ADAYLARININ ELLERİ KOLLARI BAĞLI

Muhalefetin adaylarının da güçlü olduğunu hatırlattığımız Karaduman, partilerin seçim beyannamelerinin adayların ellerini kollarını bağladığını savundu. Karaduman, "Siyaset bir takım oyunudur. Genel merkeziniz güçlü olursa, seçim beyannameniz güçlü olursa, adaylarınız güçlü olursa başarı kendiliğinden gelir. Gaziantep'teki diğer listelerdeki adayların iyi insan olması, bu kardeşlerimize bir başarı getirmeyecek çünkü genel merkezlerinin açıkladığı seçim beyannamesi ellerini kollarını bağlıyor. Bu kadar bir şey öğrenmemiş olamazlar. Ak parti iktidarından birşeyler kapsalardı, böyle bir seçim beyannamesi açıklamazlardı. Bunların seçim beyannameleri yıkım, yalan talan beyannamesi. Şimdi bununla nasıl hedefe gideceksin? Halk nezdinde itibar görmüyor. Vatandaşlar resmen gülüyorlar, inanmıyorlar. Asgari ücretli, bunlar gelirse bir senede ülkeyi iflasa götürür diyor. Çünkü sabıka bozuk. Geçmişte bankalar battı. Bunun bedelini ödüyoruz" dedi.

 

10 VE ÜZERİ ÇIKARIRIZ

 

Seçim tahminini sorduğumuz Karaduman, "Halkımızın tepkisi gayet olumlu. İlçeler, köyler, mahalleleri geziyoruz, gittiğimiz her yerde vatandaşlarımızın ufak tefek sıkıntıları olsa Ak Parti'den memnunlar. 'Başka kime oyumuzu verelim? Yine en iyi ülkeyi yönetecek Ak Parti kadroları' diyorlar. Bundan memnun oluyoruz. Bu dönem Gaziantep'te 10 ve üzeri milletvekili bekliyorum" dedi. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.