1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. GELECEK GENÇLERDE
GELECEK GENÇLERDE

GELECEK GENÇLERDE

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı bir çok etkinlikle kutlanacak.

A+A-

Türkiye Cumhuriyetinin, özellikle bugünkü gençliğine ve yetişmekte olan çocuklarına hitap ediyorum: Batı senden, Türk'ten çok geriydi. Manada, fikirde, tarihte bu böyleydi. Eğer bugün batı teknikte bir üstünlük gösteriyorsa, ey Türk Çocuğu, o kabahat da senin değil, senden öncekilerin affedilmez ihmalinin bir sonucudur. Şunu da söyleyeyim ki, çok zekisin! .. Bu belli. Fakat zekânı unut! .. Daima çalışkan ol..." MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

GELECEK GENÇLERDE

19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı bir çok etkinlikle kutlanacak. Bugün saat 09.30'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na çelenk konulmasıyla başlayacak tören çerçevesinde resmî binalar, özel kurum ve kuruluşlar ile askerî birlik ve karargâhlar, Atatürk posteri ve Türk bayraklarıyla donatılacak, geceleri de aydınlatılacak.

KUTLAMA MEYDANDA

Kutlamalar tören sonrası 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda yapılacak. Burada protokol konuşmalarının ardından, şiirler okunacak, Halk oyunları gösterisi yapılacak.

ERDOĞAN: T.C GENÇLERE EMANET

AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan,"Binlerce şehit vererek, her türlü imkânsızlıklar ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş medeniyet seviyesine taşımaya devam edeceksiniz. Türk milleti olarak, sevgi saygı ve hoşgörü ortamı içerisinde bütün sorunlara akılcı, gerçekçi çözüm yolları bulacağınıza olan güven ve inancımız tamdır. Sizler, bu kutsal emanetin bilincinde olarak, her türlü sorunu aşabilecek, Türkiye'yi yarınlara en iyi şekilde taşıyacaksınız" dedi

KOÇER: YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyonu Üyesi Nejat Koçer, gençlerin tarihten aldıkları ilham ile güçlü, kalkınmış ve gelişmiş Türkiye mücadelesi için özveriyle çalışacaklarına sonsuz inancı olduğunu söyledi. Koçer., 19 Mayıs 1919 tarihinin Türk Milleti’nin, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde işgalcilere başkaldırıp, tam bağımsız bir devlet olma hedefiyle  'Ya İstiklal, Ya Ölüm'  diyerek harekete geçtiği gün olduğunu hatırlattı.

EKİCİ: YOLUMUZ AYDINLIK

19 Mayıs’ın, işgal, teslimiyet ve esarete boyun eğmeyi reddeden bir ulusun şaha kalkışının yıldönümü olduğunu vurgulayan CHP’li Akif Ekici “98 yıl önce yanan bağımsızlık meşalesi, sonsuza dek yolumuzu aydınlatacak” dedi. 

ÖZKEÇECİ: 19 MAYIS YENİDEN DOĞUŞTU

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'da ilk adımını attıkları kurtuluş mücadelesinin 98'inci yılını büyük bir gurur ve şükranla kutluyoruz diyen Özkeçeci, "Türk Gençliği, 19 Mayıs 1919'un sıradan bir tarih olmadığının bilincinde olmalıdır; çünkü 19 Mayıs bir milleti tarih sahnesinden silmeye çalışanlara karşı topyekun bir başkaldırıdır. 19 Mayıs başlangıçtır, yeniden doğuştur" dedi.

ŞAHİN:  GELECEĞİ GENÇLERİN OMUZLARINDA YÜKSELECEK

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 19 Mayıs 1919 tarihinin bu milletin kurtuluşa, bağımsızlığa, hürriyete ve geleceğe olan inancının tarihi olduğunu ifade ederek, “Ülkemizin geleceği siz gençlerin omuzlarında yükselecek. Siz gençler ülkemizi gelecek yarınlarda en iyi şekilde temsil edeceksiniz. Onun için 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nızda sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum” dedi.rı bir kültür haline getirmeyi, büyük düşünmeyi, idealleri doğrultusunda yılmadan gayret göstermeyi, bir hayat felsefesi olarak benimsemelerini istedi.

FADILOĞLU: GÜVENİMİZ TAM

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, gençlere güveninin tam olduğunu belirterek, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutladı. Fadıloğlu, "Geçmişini unutmayan, inançlı, karakterli, özgüvenli, vatan ve millet sevgisini her şeyin üstünde tutan, azimli ve çalışkan bir gençliği yetiştirmek bizim en önemli sorumluluğumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Aziz Şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyorum" dedi.

GÜLVEREN: MUTLUYUZ

Emniyet Müdürü Erkan Gülveren, "19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 98. yılını millet olarak hep birlikte yaşamanın sonsuz mutluluğu, coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. Milli mücadelenin başladığı, bir milletin uyanışının ve millet iradesine dayanan tam bağımsız bir devletin kurulmasının sembolü olan 19 Mayıs birlik ve beraberliğimizin, azim ve kararlılığımızın, cesaret ve kahramanlığımızın, istiklal ve  istikbal arzumuzun simgelendiği Türkiye Cumhuriyeti tarihimizin dönüm noktalarından biridir"

ÇIKMAZ: HEDEFİMİZ GENÇLER

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, ülkelerin geleceğe umutla bakabilmesi ve daha müreffeh yarınlara ulaşabilmesi için gençlerin eğitiminin büyük önem arz ettiğini söyledi. Türkiye’nin genç nüfus yönüyle dünyanın önemli ülkelerinden biri olduğuna vurgu yapan Çıkmaz, bu gençlerin ileriye dönük planlar yapan ve ülkesine katma değer sağlayan kişilerden oluşmasının en büyük temennileri olduğunu ifade etti.

YILMAZ: TÜRKİYE'NİN DÖNÜM NOKTASI

Hasan Kalyoncu Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı Rektör Prof. Dr. Yılmaz,  "19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal’in Samsun’a çıkışı ile başlayan bağımsızlık mücadelesi, Türkiye tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir. Kahraman halkımızın bağımsızlık için verdiği mücadele, gösterdiği cesaret ve fedakarlık neticesinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği gençlerimize emanettir"

KONUKOĞLU: BAĞIMSIZLIK MEŞALESİ SÖNMEYECEK

Sanayi Odası  Başkanı Adil Sani Konukoğlu, tüm ulusun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak, “Bağımsızlık meşalesi, geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimizin elinde hiçbir zaman sönmeyecektir” dedi. Konukoğlu, yayımladığı mesajında, milletimizin talihini değiştiren kurtuluşun simgesi, milli şahlanışımızın sembolü olan “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı”nın 98. yıl dönümünü kutladı.

GTO: GENÇLERİMİZ ÜLKENİN UMUDU VE GELECEĞİDİR””

Ticaret Odası Başkanı Beyhan Hıdıroğlu ve Meclis Başkanı Settar Konukoğlu Türkiye’nin geleceğinde girişimci, üretken gençlerin başrol oynayacağını söylediler.  Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98. Yıldönümü münasebeti dolayısıyla bir açıklama yapan GTO Başkanları, “ Bu tarih Türk gençliği için başka anlamlar taşımaktadır. 19 Mayıs, milli mücadelemizin başlangıcı ve gençlerimizin gurur günüdür” dediler.

TİRYAKİOĞLU: ÜRETEN GENÇLİK İŞBAŞINDA

Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Türkiye’nin aydınlık yarınlarının gençlerin omuzlarında geleceğe taşınacağını ifade eden Tiryakioğlu, “Araştıran, üreten, sorgulayan, gelişime ve yeniklere açık, milli ve manevi değerlere saygılı gençlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalmasını sağlayacaktır” dedi.

ÖZYURT: GÜVENCEMİZ GENÇLER

Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özyurt, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün başlattığı hareket Türk Milleti'nin tarihinde önemli bir dönüm noktası oluşturduğunu belirtti. Özyurt “19 Mayıs 1919 günü Türkiye Cumhuriyetinin temelleri atılmıştır.” dedi.

NABİOĞLU: İNANCIMIZ BÜYÜK

Gaziantep SMMM Odası Başkanı Mehmet Nabioğlu, "19 Mayıs 1919, halkın vatanını sahiplenerek geleceğini yeniden kurmaya giriştiği gündür. 19 Mayıs 1919, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına giden yolun  başlangıcıdır. Gençlerimizin 98 yıl önce başlatılan bu mücadeleyi sonsuza taşıyacaklarına inanıyor ve onlara güveniyoruz." dedi.

YETKİNŞEKERCİ : GENÇLERİMİZ ÖNCELİĞİMİZDİR

Gaziantep Ticaret Odası koordinatörlüğünde faaliyet gösteren Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu Başkanı İbrahim Yetkinşekerci, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  Yetkinşekerci mesajında, "Yüce Önder Atatürk'ün doğum günü kabul ettiği 19 Mayıs, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasına uzanan sürecin ilk adımıdır. Büyük Önder'in Samsun'da yaktığı bu bağımsızlık ateşi, çaresizlik içerisindeki Türk milletinin umutlarını yeniden canlandırarak aydınlığa ulaşmasının dönüm noktası olmuştur. Gençlerine güvenen, en iyi şekilde yetiştiren milletler gelecekte de var olabilirler."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.