1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gaziantepspor’da akıl almaz oyunlar
Gaziantepspor’da akıl almaz oyunlar

Gaziantepspor’da akıl almaz oyunlar

Süper ligden düşmesinin ardından sportif gelişmeler yerine sürekli farklı bir skandalın yaşandığı Gaziantepspor’da artık akıl dışı planlar yapılmaya başlandı.

A+A-

Neredeyse her gün farklı bir olayın yaşandığı Kırmızı – Siyahlı temsilcimizde toplanan aidat ücretlerinin yanı sıra, yönetimin bilgisi olmadan alınan bireysel kararlar tartışılıyor. 

AİDATLARI ALINAN ÜYELERİN SİLİNME İDDİASI
ÜYELER ADINA YATIRILAN HAVALENİN KİŞİSEL BORÇTAN DOLAYI ALINDI İDDİASI
BAĞIMSIZ DENETİM ŞİRKETİ DUYURUSU ASILSIZ ÇIKTI
ALINAN KARARLARDA YÖNETİM KURULUNUN BİLGİSİNİN OLMAYIŞI
KARAR DEFTERİ BAŞKANIN YANINDA
KARAR DEFTERİNE SAHTE İMZA ATILDI İDDİASI

ÜYELİK TARTIŞMASI

Gaziantepspor yönetiminin resmi internet sitesinden 24 Mayıs 2018 tarihinde yapılan açıklamada kulüp üyelerinin haklarıyla ilgili sorun yaşamamaları adına geçmiş dönem ve 2018 yılı Gaziantepspor Kulübü üyelik aidat bedelini ödemeleri konusunda açıklama yapılmıştı. Bunun üzerine Gaziantepspor’da üyelikleri bulunan 149 kişiyi kapsayan toplam 34 bin 520 TL, O.D. ismiyle özel bir banka kanalıylaT.Ö. ismine 31 Mayıs 2018 tarihinde havale yapılıyor. Daha sonra kulüpte muhasebeci olduğu belirtilen A.Ö. ise kulüp başkanı Hasan Şahin’in bilgisi dahilinde bankadan parayı çektikten sonra tutanak ile 149 üyenin aidatından dolayı aldığını ve makbuzlarını taraflarına verileceğini beyan ederek kulüp kaşesi ile birlikte tutanağa imza atıyor.

TUTANAKTA NE YAZIYOR?

Özel bir bankanın internet bankacılığı kanalıyla 31 Mayıs 2018 tarihinde saat 16.57’den yapılan işlemin dekontu parayı havale eden O.D. ve alan B.Ö. tarafından tutanak şu şekilde imza altına alındı.

“Gaziantepspor kulübüne üye ekli listede ki 149 kişinin yıllık üyelik aidat borçlarına istinaden O.D. tarafından 34.520 TL (OtuzdörtbinbeşyüzyirmiTL) Gaziantepspor’a ait banka hesaplarında haciz olduğundan dolayı; Başkan Hasan ŞAHİN’in bilgisi dahilinde hesabıma gönderilmiştir.

Not: (Ekli dosyada 149 üyenin tahsilat makbuzlarının düzenlenerek tarafınıza verilecektir.)

Teslim eden, ekli dosyada 149 üye adına O.D.

Teslim alan, Gaziantepspor kulübü adına B.Ö.

sonhali.jpg

BORCUMU ALDIM İDDİASI

Kulübe üyelikleri bulunan 149 kişi adına yapılan havalenin ardından ismi geçenlerin 1 Temmuz 2018 tarihinde yapılması beklenilen olağanüstü kongrede oy kullanmayacakları ve üyeliklerinin aidatlarını ödemedikleri gerekçesi ile silindiği iddia edildi.

Yatırılan paranın ise Gaziantepspor kulüp başkanı Hasan Şahin’in eski as başkanlardan Mehmet Kızıl’dan kişisel alacağı olduğu ve buna istinaden mahsup edildiği iddia edildi.

DENETİM ŞİRKETİ ASILSIZ ÇIKTI

Gaziantepspor kulübünün basın departmanı tarafından basın kuruluşlarına 10 Haziran 2018 Pazar günü saat 22.59 itibarı ile WhatSapp üzerinden şu açıklama yapıldı.

KAMUOYU DUYURU;

Kulüp başkanımız ve yönetim kurulumuzun aldığı karar neticesinde Gaziantepspor’umuzun son 10 yılı yabancı uyruklu Almanya Bağımsız Denetim Şirketi tarafından (yarın) 11 Haziran Pazartesi’nden itibaren denetlenip araştırılacaktır…

Taraftarlarımıza ve Kamuoyu’na saygı ile duyurulur.

Gaziantepspor kulübü.

Duyuruda (yarın) denilirken, aradan 14 gün geçmesine rağmen hala her hangi bir araştırma şirketinin kulüp tesislerinden içeriye adım atmadıkları öğrenildi.

YÖNETİMİN HABERİ YOK

Celal Doğan Tesislerinden 12 Mayıs 2018 tarihinde yapılan ve yazı tura sonucunda kazananın belirlendiği kongrede yönetime seçilen üyeler sadece görev dağılımında yapılan toplantıda ortak karar alındığını onun dışında ki gelişen hiçbir konulardan haberlerinin olmadığı öğrenildi. Teknik direktör değişiminden olağanüstü kongre kararına, üyelik aidatları konusunda çağrı yapılmasından ek süre ile uzatılmasına kadar hiçbir konudan haberdar olmadıkları belirtilirken, alınan bütün kararları kulüp başkanı Hasan Şahin’in tek başına alıp uyguladığı iddia edildi.

KARAR DEFTERİ BAŞKANDA

Gaziantepspor adına alınan bütün kararların dernekler masası tarafından onaylanan karar defteri kulüp tesislerinde olması gerekirken, tesiste olmadığı ve defteri sürekli olarak başkan Hasan Şahin’in yanında gezdirdiği yönetimde yer alan birçok kişi tarafından iddia edildi.

SAHTE İMZA İDDİASI

Kulüp adına alınması gereken kararlarda yönetimin çoğunluğunu imzası olması gerektiğini belirten bazı yönetim kurulu üyeleri bu zamana kadar sadece görev dağılımı ile alınan kararlara imza attıklarını ve onun dışında hiçbir şekilde imza atmadıklarını eğer görev dağılımının ardından karar defterine isimleri açılarak imzalar atılmış ise kesinlikle sahte imzalar atılmıştır denildi.

KONGRE ŞAŞKINLIĞI

Gaziantepspor basın departmanı tarafından 20 Haziran 2018 Çarşamba günü gönderilen mesajda ‘Daha güçlü bir yönetimle geliyoruz’ başlığı ile yapılan duyuruda tekrar olağan üstü kongreye gidileceği belirtildi.

Yönetim kurulu üyelerinin ise alınan böyle bir karardan kesinlikle haberlerinin olmadığını ve böyle bir kararın nasıl alındığı konusunda şaşkınlık yaşadıklarını belirttiler.

MUHARREM TÜRKOĞLU

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum