Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Ökkeş Özekşi - Spor Yazıları

Yazarın Tüm Yazıları >

GAZİANTEPSPOR VE CENK TOSU

A+A-

Son haftalarda Gaziantepspor adına başarılı bir dönem geçiriyoruz.. Gerçekten de özellikle devre arasında tam nokta atışıyla yapılan üç transferin katkısıyla bambaşka bir kimliğe bürünen Gaziantepspor'un almış olduğu başarılı sonuçlar,
sadece şehrimizde değil, tüm ülkede büyük yankı uyandırdı..
Hele Almanya'dan akılcı bir politikayla alınan Cenk Tosun'un beklenmedik performansı, hem takıma hemde şehrimize heyecan getirdi..Bunun yanısıra Cenk Tosun'un milli takım tercihini Türkiye olarak yapması, ülkemizde ister istemez herkesin bu futbolcumuza sempatiyle bakmasını sağladı..
Şu bir gerçek ki, Gaziantepspor her sezon olduğu gibi bu sezona da yanlış transfer politikasıyla girmiş olsa da, sonrasında alınan radikal tedbirler kulübün profesyonel yönüne işlerlik kazandırmıştır.. Bunda teknik heyetin yönlendirmesi kadar, herşeyi harfiyen yerine getiren yönetimin de rolü önemlidir..
Alınan futbolcuların zaman içerisinde uyum sürecini geçirdikten sonraki performansları, takımda taşların yerine oturması, iyi bir rekabet ortamına girilmesi, Gaziantepspor'un başarıya yönelik hesaplarında iyi bir alt yapı oluşturmuştur.. Şimdi gelinen nokta tüm bu olumlu gidişatın semeresinin görüldüğü yerdir..

BAŞARI KİŞİSELLEŞTİRİLMEZ İSE ÖNÜ AÇIK

Yıllardır bu yöntemin olması konusunda yaptığımız uyarıların gerçekleştiğini görmek, elbette bizleri mutlu etmektedir.. Umarım başarı kişiselleştirilmez.. Tam tersine Kollektifleştirilir..Kentle barışık olma konusunda ciddi çalışmalar yapılır.. Her ne kadar son federasyon toplantısında yapılan uygulamalarla birlikte bu konuda iyileşme görmesek de, yine de umutvar olmak istiyorum.. Takımın başarısıyla birlikte herkesin heyecanlandığı bir ortamda, umarım nokta trnasferlerde yapılan doğrular gibi, idari yönde de doğru işler yapılır.. Kentle bütünleşme adına hissi ve kibirli davranışlardan vazgeçilir, paylaşıma önem verilir..Dedikodularla beslenmek ve insanlara iftiralar atmak, kötülemek yerine, uygarca davranışlar içine girilir..Taraftarların daha iyi koşullarda maç izleyebilmesi için gerekli olan alt yapı konusunda ciddi adımlar atılır.. Eleştirilere düşmanca değil, ders alma yöntemli bakılır..
Bunları belirtiyorum, çünkü şu anda futbol takımının elde etmiş olduğu başarı, herkesimin eski heyecanını yaşamasını sağlamıştır.. Yönetimin iyi değerlendirmesi halinde, olayı kişiselleştirmeden, hatta başarıyı çok da abartmadan gidilirse Gaziantepspor'un unutulmaya yüz tutmuş Avrupa hayali gerçekleşmiş olacaktır.. Yeterki başarının kollektif ruhuna zarar getirecek davranışlar içine girilmesin..
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.