1. YAZARLAR

  2. Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

  3. GAZİANTEPSPOR KULÜBÜNDE CADI AVI
Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Ökkeş Özekşi - Haftaya Bakış

Yazarın Tüm Yazıları >

GAZİANTEPSPOR KULÜBÜNDE CADI AVI

A+A-
Gaziantepspor için endişeler başladı..Mersin'de alınan yenilgi sonrası herkes daha şimdiden küme sözünü telaffuz ediyor..Çok erken ama tabii ki, dikkatli olmak gerekir. Bu işin şakası yok. Bir iki maç daha böyle gidilirse, toparlanmak zor olabilir..
Bütün mesele o bir iki maçı alabilmek..İşte tereddütlerim orada..Çünkü kulüp içerisi kaynıyor.. Bu yeni değil elbette.. Şimdi ise adeta CADI AVI başlatılmış durumda..İşte en tehlikeli düşünce şekli bu.. Bu düşünceye kapınılan ortamda AKIL ve MANTIK geri plana atılır.. Esas KUSURLU ve SUÇLU olanların başvurdukları ve hedef şaşırtmak istedikleri bu ortam şu anda Gaziantepspor'da mevcuttur..
Daha önce de yazmıştım.. SAYGISIZLIK, GÜVENSİZLİK VE KORKU'nun egemen olduğu bir ortamda, başarı beklenemez..Gaziantepspor'u tarif etmek gerekirse bu üç unsur, şu anda kulübün bünyesine yerleşmiş virüs gibi yayılıp duruyor..Başkan ve kardeşleri ayrı telden çalıyor.. Yönetim var ama yok sayılır. Sadece imzalarda hatırlanıyor..Teknik direktör üç kardeşlerin arasındaki gizli çekişme ve hesaplar artık su yüzüne çıkmaya başladı.. Aynı durumda teknik direktör ile futbolcular arasında sorunlar büyüdü ve sahaya yansıdı.. Buna birde Tolunay Kafkas'ın istifası, tükürdüğümü yalamam diyerek kendisini bağlayıcı sözler sarfetmesi, sonrasında geri dönerek hem kendisine hemde takıma yazık etmesini eklersek, söyleyecek fazla sözümüz kalmıyor..

HAVAİ FİŞEK VE GÜRÜLTÜDÜN
EMNİYET MÜDÜRÜ DE RAHATSIZ

Emniyet Müdürü Sayın Süleyman Oğuz aradı ve gürültü ile havai fişek konusundaki son yazımla emniyete haksızlık ettiğimi düşündüğünü söyledi.. Çok çaba gösterdiklerini ama bu işlerin öyle bıçak gibi kesilmeyeceğini de ekleyerek bu konuda çeşitli çalışmalarımız oluyor. Ama Gaziantep büyük bir kent. İnsanlar alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmiyordedi.
Uzun süren telefon görüşmemizde, ben vatandaş olarak yaşadıklarımızı, gece yarılarında silah ve havai fişeklerin atılmasının kentte yüzde 90'lık kesimin şikayetçi olduğunu ifade ederek çeşitli örnekler verdim.. Sayın Oğuz hepsine hak verdi, hatta kendisinin de bu konuda yaşadığı bazı olayları anlattı..

GÜRÜLTÜYÜ BANA KALSA DÜZELTİRİM
DİYENLER İÇERİSİNDE BENDE VARIM

Elbette herşey öyle bizim vatandaş penceremizden baktığımız gibi olmuyor..-Bana kalsadiyen konuşmaları heryerde dinliyoruz.. Her platformda, trafiği ve gürültüyü bıçak gibi keseceklerini söyleyenlere şahit oluyoruz.. Buna elbette bende dahilim..Çünkü bana kalsa, özellikle havai fişek ve düğün sonrası konvoy olayına bir haftada, bilemediniz iki haftada çözüm bulurum.. Önce bu konudan muzdarip olanların yer alacağı bir komite veya komisyon oluştururum.. İşe şehirdeki tüm havai fişek satanlardan ve düğün salonları sahiplerinden başlarım.. Onları davet eder, hepsine kuralları ve kanunları anlatırım.. Fişek için önceden hazırladığım ve içerisinde havai fişek şartnamesi yazılan belgeyi bu satıcılara teslim ederim. Kimlere fişek satmışlarsa bu belgeyi imzalatmalarını isterim. Adres kimlik bilgisi ve fişeğin atılacağı mekanı kayda alırım.. İçerisinde resmi kurum, belediyeler ve okulların olabileceği bu belgelerin emniyete gelmesini sağlarım.. Sonrası elbette takip işi. Adres belli ise gerisini söylemeye gerek yok.. Saat 22'ye kadar fişeğini atarsa teşekkür ederim.. Eğer geçerse o mekan zaten belli olduğu için gidip havai fişeklere el koyarım. Eğer beni aldatıp gece geç saatte atarsa, kim yetkili ise, onu alıp karakola götürür işlem yaparım..Ve kimse kusura bakmasın, suç işleyen bu kişileri mevcut yasalar çerçevesinde sabaha kadar alıkoyarım.. Aynı işlem düğünlerden çıktıktan sonra araba konvoyları içinde geçerli..Gaziantep büyük şehir ama günde kaç düğün olduğu kayıtlarda mevcut. Her düğün salonlarına önceden hazırlanmış olunan yazılı belgeleri verir, şartları okutur ve imzalatırım.. Şehirde zaten birçok bölgede polis ekipleri gece mesai yapıyor. Trafik de öyle.. Kim kuralları ihlal ediyorsa, konvoyu durdurur, işlem yapar, düğün salonunda imzayı kim atmışsa, kurallara aykırı davranmaktan alır emniyete götürür ifadesini alır, işlem yaparım..Ve ertesi günü basın yoluyla yapılan uygulamaları kamuoyuna duyururum..Hemde bıkmadan, usanmadan..
Evet.. Büyük bir ihtimalle Sayın Süleyman Oğuz bu yazdıklarıma gülecektir..Hatta belki de farklı yorumlar da getirebilecektir.. Ama böyle düşünse bile, kentte halkın yaşadığı ve hissettiği tüm düşünceleri değiştirmeye yetmez.. Çünkü Gaziantep'te yaşayanların büyük hemde çok büyük bölümü böyle düşünmeye başlamıştır.

İKİ MAİL

İşte günde sayılarını artık benim bile şaşırdığım maillerden ikisi.. Yer konusu nedeniyle sadece ikisini yazabiliyorum. Genelde aynı şikayetler söz konusu olduğu için, Hürsiad'tan Sayın Mehmet Taşdemir ile Mali Müşavir Muhammed Ersöz'ün mailleri kentte yaşayanların hissiyatlarını yansıtması bakımından bu köşeye alıyorum
-Ökkeş bey, öncelikle farklı bir gazetecilik yolu izleyip Gaziantep'in sorunlarını israrla dile getirdiginizden dolayı sizi tebrik ediyorum. Çizginizi yıllardır muhafaza etmenizi de saygıyla karşılyor bir tebrik de ona veriyorum. Zaten farklılık göstermeseydiniz bir takım sıkıntılara düçar olmazdınız. Ses kirliliğine gösterdiğiniz hassasiyetinize destek veriyor, sivil toplum kuruluşu olarak bize düşen bir görev varsa her an hazır oldugumuzu bilmenizi isterim. saygılar sunuyorum Mehmet Taşdemir. Hürsiad
-Sayın Ökkeş Özekşi,
Gazetenizi devamlı takip ediyorum.Pazartesi günleri yazdığınız haftaya bakış yazınızı beğenerek okuyorum. Havai Fişeklerden bizde şikayetçiyiz. Ayrıca Gürültüden ve ibrahimlide motor gürültüsünden de şikayetçiyiz. Ben ayrıca bir konuda fikrimi sunmak istiyorum. Belediyeler ve diğer resmi kuruluşların açılışlarında devamlı milletvekili veya bürokratları
görüyoruz. Halktan bir insanın orada olmayışını tuhaf karşılıyorum. Veya bir açılıştan dolayı verilen yemekte (mesela antepia 2.etap) bakan,milletvekilleri ,sanayiciler elit kişiler
bulunduğu halde halktan kimse bulunmamaktadır. Sizler hergün berabersiniz. (Özür dilerim biraz ayıp olacak ama)Körler sağırlar birbirini ağırlar.Tabi şahsi olarak hiçbirini tek başlarına eleştirmiyoruz. Ama bu konularda halkı içerisine almaları iyi olmaz mı? 
Saygılarımla, MALİ MÜŞAVİR MUHAMMED ERSÖZ

GASKİ'NİN MEZARLIKTAKİ SU AÇIKLAMASI

Biliyorsunuz Ramazan Bayramından sonra mezarlıkta bazı çeşmelerde suların akmadığını belirtirken, kendi adına çeşme yaptıranların da Gaski'ye su parası vermediğini ve bunua bir çözüm getirilmesi gerektiğini yazmıştım. Gaski'den bu konuda açıklama geldi. Hep birlikte okuyalım..
12 eylül 2011 tarihli Gaziantep 27 gazetesindeki haftaya bakış köşesinde sayın Ökkeş ÖZEKŞİ imzası ile çıkan yazıda asri mezarlıktaki çeşmelerde suların akmadığı, bazı kişiler adına yapılmış olan çeşmelerin su borcunu ödemediği , bu nedenle suların GASKİ tarafından kesilmiş olabileceği, su parasını ödemeyenlerin isimlerinin çeşmelerden silinerek GASKİ nin veya büyük şehir belediyesinin hizmetidir?? yazısının yazılmasının yazılması gerektiğine dair ifadeler yer almıştır.
GASKİ genel müdürlüğümüz Gaziantep halkının temel ihtiyacı olan suyu sağlıklı ve temiz kullanıma sunmayı ilke edinmiştir. Bu bağlamda mezarlıklar içinde muhtelif yerlerde mezarlık ziyaretçilerinin içme ve mezarlıkların sulanmasında kullanması için çeşmeler yapılmasına izin vermekte ve bir kısmını kendi imkanları ile yaptırmaktadır.
Halkımızın bayramlarda mezar ziyareti yoğunluğu bilindiğinden özellikle bu günlerde su kesintisi yapılmamasına azami dikkat edilmekte olup bayram öncesi ve bayram süresince de mezarlıkta herhangi bir nedenle su kesintisi yapılmamıştır.Ancak mezarlık içerisinde Bayram günlerinde yüksek yerdeki çeşmelere yoğun kullanımdan kaynaklanan basınç yetersizliğinden dolayı su çıkmamıştır.
Konu ile ilgili olarak Genel müdürlüğümüzce Yeşilkent mezarlığında şebeke hatlarının yapım işi tamamlanarak devreye alınmıştır.Asri mezarlılığında projesi tamamlanmış olup,şebeke hatlarının yapım işi ise ihale aşamasındadır.Söz konusu ihale işlemlerinin tamamlanmasını mütakip Asri mezarlığında sorunu en kısa sürede çözülecektir.
Asri mezarlıktaki çalışmalar da tamamlandıktan sonra Büyükşehir Belediye Meclisinin 22.11.2010 tarih ve 2010/17 sayılı kararı gereği eskiden yapılmış hayrat çeşmelerinin isim hakkı için bir defaya mahsus 1.000,-TL, yeni yapılacak hayrat çeşmelerinin isim hakkını almak isteyen vatandaşlarımızdan da bir defaya mahsus 8000 m3 su bedeli alınmak suretiyle abonelik işlemlerine başlanacaktır.
Hepinize iyi haftalar
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.