1. YAZARLAR

  2. Samet Bayrak

  3. GAZİANTEPSPOR BAŞKAN ADAYLARINA AÇIK MEKTUBUM
Samet Bayrak

Samet Bayrak

Yazarın Tüm Yazıları >

GAZİANTEPSPOR BAŞKAN ADAYLARINA AÇIK MEKTUBUM

A+A-

30.Temmuz.2017 Pazar günü saat: 16.00’da yapılması gereken Gaziantepspor Kulübü Kongresi çoğunluk sağlanamadığı için yapılamadı. Salona girdiğimde daha önce yıllarca amatör spor kulübü yöneticiliğimde ve 4 yıl genel başkanlığını yaptığım ASFK’de ki gönül dostlarımı gördüm. Bu insanlara demek ki çok emek vermişim, çoğu elime sarılıp öpmek istediler. Ama ben onları sevgiyle kucakladım, gözlerim yaşardı, yutkundum.

Ben bu satırları neden yazma ihtiyacını duydum? Önce bunu açıklamam gerekir; 45 yıllı aşkın bu kentin spor camiasının içinde bulundum. Sonradan değil özde bir Gaziantep spor’luyum.

Çünkü bir hekim olarak yıllarca spor camiasına hizmet ettim. Türkiye’de ilk ve tek olan Gaziantep Amatör Sporcular fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezini 1996’da kurdum. Bu merkez ücretsiz olarak yıllarca amatör sporculara hizmet etti.

Yürekten bir Gaziantepspor’luyum: 2000 yılında Gaziantepsporun İspanya Vitoria kenti kulübü Aleves  ile yaptığı maçta rahatsızlık geçirdim. Maç 0 – 0 berabere bitmişti, çok heyecanlandım ve Türkiye’ye dönünce 13.Ekim Perşembe günü Ankara Başkent Üniversitesin de 4 damara By-pass ameliyatı oldum. Ameliyat sonrası Pazar günü yoğun bakımda uyandığımda beni ziyarete gelen eşim, oğlum ve Gaziantepsporun kurulduğu 1969 yılında tüzüğünü hazırlayan Yargıtay Onursal Başkanı Dayım Rahmetli Mehmet UYGUN’A şunu sormuştum: Bugün Pazar, dün oynanan Gaziantep Spor- Yozgat Yimpaş maçının sonucu ne oldu? Onlarda elleriyle 3 – 1 yendik demişlerdi. Yoğun bakımda idim, kalp ameliyatı olmuştum ama aklım ve gönlüm Gaziantepspor maçında idi.

Gaziantepsporun yurtdışı dahil birçok deplasman maçlarına gittim. Gittiğim tüm deplasmanlarda asla protokol tribününde oturmadım, kale arkasında taraftarla beraber oldum. Bu konuda amigo Mahmut nerede beni görse “ Hocam Allah Seni Var Etsin, Hep Yanımız da Oldun” der.

Kongrede çoğunluk sağlanamadı ve haftaya ertelendi. Salonda gördüğüm insanların yüzleri, mimikleri ve bakışları hep endişeli idi: Acaba bu kulüp ne olacak, ligler başlayacak, nasıl derlenir toparlanır endişeler içerisinde oldukları hem yüzlerinden okunuyor hem de sesli olarak birbirlerine soruyorlardı. Özetle salonda gördüğüm birçok insan Gaziantepspor’un fedakar taraftarları idi. Gaziantep deyimi ile bunlar “Yiğit Boz Uşaklar” dı. Bozuşakların çoğunu tanırım; karda, kışta, soğukta,ayaz ve güneşin yakıcı sıcağında 3’ncü Ligden beri bu takımın vefakar ve cefakar taraftarları idiler. Birbirlerine endişeli yüzlerle aynı sözcüklerle soruyorlardı “ Bu Takımın Hali Ne Olacak”. Ara sıra yanıma gelerek “ Ağabey bir şeyler yapın, ne olur” diye üzüntülerini belirtiler.

Sayın başkan adayları Hasan ŞAHİN ve Mutlu ÖZPİNECİ kardeşlerim. İkinizi de kutlarım. Gaziantepspor’un içine düştüğü bu zor günlerde liste oluşturup seçime girme kararınızı yürekten kutlarım. İşlerin iyiye gittiği durumlarda orta da bir sürü insan dolaşır. Ama bunlar mevsimlik, azıcık işler kötüye gitse hemen ortadan kaybolurlar, başka bir kapı aramaya başlarlar.

Sayın Mutlu ÖZPİNECİ VE Hasan ŞAHİN kardeşlerim.

Günlerce emek verip oluşturduğunuz listeleri gördüm. Bu konuda verdiğiniz emeklere, hem de sizlerle mesai harcayan çalışma arkadaşlarınıza saygı duyuyorum. Hepinize teşekkür ederim.

Sizler, listedeki aday arkadaşlar, kongreye katılan içi sızlayan Gaziantepspor’lu delegelerin tek amacı kulübümüzün içine düştüğü bu sıkıntılı durumdan nasıl kurtulur endişesidir. Sizlerin bu konuda ki duyarlı yaklaşımınız takdir edilecek ve kulüp tarihinde bir kilometre taşı olarak anılacağından zerre kadar şüphem yoktur.

Kongre çoğunluk sağlanamadığı için bir hafta sonraya ertelendi.

Bir Gaziantepspor üyesi ve ağabeyiniz olarak size tavsiyem ve isteğim; BİRLEŞİNİZ VE TEK LİSTE OLARAK SEÇİME GİRMENİZ.

Seçime mutlaka tek liste ile girilmeli ,buradan kazançlı çıkacak olan GAZİANTEPSPOR’DUR. Birleşelim; Birlikten kuvvet doğar daha iyi fikirler üretilir ve ekip daha başarılı olur.

Birbirimize rakip olmayalım, destek olalım. Etnik ve Siyasi ayrışma hiçbir kimseye ve topluma bir değer katmaz, aksine ayrıştırır. Bizim birleşme yerimiz ve emek vereceğimiz yer GAZİANTEPSPOR.

Yaşı 66’ya gelmiş bir üyeniz ve 45 yıl bu kentin sporuna hizmet etmiş bir ağabeyiniz olarak tavsiyem: Bir an önce birleşip tek liste seçime gitmek, sonuçta bu kulübün daha kötüye gitmesini önlemek sizlere ve çalışma arkadaşlarınıza onur vereceği kanaatindeyim. Çünkü tarih zor durumlarda elini taşın altına koyanları ve çözüm üretenleri daima minnet ve şükranla anmaktadır.

Geçmişte yapılan hatalardan ders alınmalı.

Gaziantepspor için yaptığınız ve yapacağınız mesai ile döktüğünüz ter sizleri daha da yüceltecektir.
El ele, gönül gönüle birlikte daha iyi günler görmek umudu ile sizler ve çalışma arkadaşlarınızı kutlar, selam ve saygılarımı sunarım.

Gaziantepspor Kulübünün 74 nolu üyesi.
 

Op.DR. SAMET BAYRAK
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum