1. YAZARLAR

  2. Ali Koç

  3. GAZİANTEP VE EKONOMİ
Ali Koç

Ali Koç

Yazarın Tüm Yazıları >

GAZİANTEP VE EKONOMİ

A+A-

 İlimizle ilgili ekonomik kaygılarımızı önceki dönemlerde dile getirmiş sıkıntıların artacağını ifade etmiştik, özellikle Sayın Ökkeş Özekşi bu konuda önemli uyarılarda bulunmuştu.

Ancak o dönem bu uyarlara tepkiler  verilmiş Gaziantep te sıkıntı yok diyen yetkililer bile olmuştu. Geldiğimiz noktaya baktığımızda resmi rakamlarda sıkıntıların ve ileriye doğru kaygıların olduğunun göstergesi .Aynı zamanda yetkililerin kabullenmesi olarak görüyoruz.

O zaman yapılması gereken tepkiler yerine öngörüye kulak vererek sorunun çoğalmaması ve çözüm bulunması konusunda çalışmalar yapmaktır. İhracat rakamlarının geçen yıla oranla bu kadar fark etme si sadece bir konu olmadığı gibi kapanan, terk veren firma sayısı da gün geçtikçe de artıyor onunla beraber işsizlik ve istihdam sorunu ortaya çıkıyor bu artışların seçim sonrası daha da fazlalaşacağı gibi yeni sorunların oluşmasına da neden olacağı görülmektedir.

Yapılması gereken kendi dertlerine düşen Sayın Milletvekili ve adayları ilimizin geleceği ile ilgili konularda kendilerini birazcık yorsalar iyi olacak, çünkü sorun sadece vatandaşa değil tüm kente ait. Kimsenin kaygısız kalma gibi bir hakkı ve şansı yoktur. 

Okuyucudan gelen bilgiler.

Geçtiğimiz hafta bir kaygısını dile getiren duyarlı bir vatandaş yazılmasını istediği ve yetkililerin duymasını istediği bir konudan bahsetti.

Konu gece saatlerinde istasyon meydanında yeterli ışık olmamasından kaynaklı insanlarımızın tedirgin olması,o bölgede çok sayıda düğün salonu var geç saatlerde evine gitmek isteyen yani Karşıyaka dan tüneli geçerek  şehir tarafına, düğün salonlarından çıkarak Karşıyaka tarafına gitmek isteyen vatandaşlar aydınlanma yetersizliğinden tedirgin olduklarını ifade ediyorlar geç saatlerde her türlü tehlikenin olabilme ihtimaline karşı istasyon meydanından tünel dahil Karşıyaka tarafına kadar aydınlatılması konusunda yetkililerden  ilgi bekliyoruz.

İkinci bir konu Sayın Asım Güzel başkanın döneminde başlayıp yaygınlaşan cadde üzerinde ki işyerlerinin kaldırım işgaliyle ilgili. Bazı caddelerde esnafın kaldırıma dükkânını büyüterek vatandaşa geçecek yol bırakmadıkları görülüyor, ilk başta masa sandalye atmakla başlayan esnaf zamanla kaldırımın büyük bir bölümünü ahşap ve betonla çevirerek işyerine kattıkları ancak bu yapılan işle vatandaşa geçecek kaldırımların bile kalmadığı yerler yarattığı görülmektedir.

Bu konuda belediyemiz ne yapar bilemiyoruz, Esnafı düşünen Belediye vatandaşında düşünmelidir.

 

Modern kentlerde yaya yollarının önemi oldukça büyük ama bizde kaldırımlar hem yetersiz hem işgalde. Belediyeden çözüm bekliyorum Özellikle Üniversite Bulvarı ve Üniversiteyi karataşa bağlayan 216 nolu cadde üzerinde bu sıkıntılar oldukça fazla. Bunların aynı zamanda trafikteki karmaşaya da neden olduğu görülmektedir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.