1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Gaziantep Kozmopolit ve çok göç alan bir şehir
Gaziantep Kozmopolit ve çok göç alan bir şehir

Gaziantep Kozmopolit ve çok göç alan bir şehir

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Korkakların zafer anıtı dikemeyeceğini, korkmadan yollarına devam edeceklerini vurguladı. AK Parti Yerel Yönetimler...

A+A-

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Korkakların zafer anıtı dikemeyeceğini, korkmadan yollarına devam edeceklerini vurguladı. AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu’na katılan Şahin'in mesajları dikkat çekti. 

Gaziantep’in kozmopolit bir şehir olduğunu ve göç aldığını aktaran Şahin, sanayi şehri Gaziantep’in yıllardır göç alma sorunuyla karşı karşıya kaldığını bildirdi. Birlikte yaşama kültürünün şehirde oluştuğunu anlatan Şahin “Bizim kültürlerarası diyalogu sağlamamız ve aslında bugün Çözüm Süreci dediğimiz, Demokratik Açılım dediğimiz konulardaki en büyük panzehiri şehirdeki bu birlikte yaşama kültüründe olduğunu görüyoruz. Güneydoğu’daki bu terörle mücadele süreci hızlı bir şekilde tamamladığında da yine bizim en önemli yapmamız gereken şey; bunun bir zenginlik olduğunu, mutlaka birlikte yaşamamız gerektiğini anlatmamız gerekiyor." dedi. 

GAZİANTEP'TE MUTLUYUM 

"Şehir bunu kendi içinde çözmüş bir şehir" diyen Şahin, "Nereden gelirse gelsin ben Gaziantepliyim, ben Gaziantep’te ekmeğimi, aşımı kazanıyorum, Gaziantep’te yaşıyorum aidiyet duygusunun oluşması gerekiyor. Bu şehirde, bu ülkede yaşamaktan mutluyum. Annem, babam kim olursa olsun, nerede doğarsam doğayım mutluyum algısını  bizim halkımıza vermemiz gerekiyor ki insan mutluluğu zaten bütün yöneticilerin varmaya çalıştığı en önemli temel hedeflerden bir tanesi” şeklinde konuştu. 

2 BİNE YAKIN TALEP VAR

Şahin, oturum başkanlığını Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in yaptığı sempozyumda, yerel yönetimler ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Teknolojiyi kulllanıp, akıllı şehir olarak, interaktif bir model oluşturulması gerektiğini vurgulayan Şahin, “O yüzden 153 hattı bizim için çok önemliydi ve şu anda günde 2 bine yakın talep alıyoruz ve bunların yüzde 95’inin karşılandığı bir modeli hayata geçirdik” dedi.

İLETİŞİM KANALLARI AÇIK TUTULMALI

Başkan veya liderin iletişim kanallarını açık tutması gerektiğinin çok önemli olduğuna dikkati çeken Şahin, halkla iletişimin en önemli alan olduğuna vurgu yaptı. Kurum içi iletişiminde önemli olduğuna işaret eden Şahin, bütün ekibin aynı “söylem ve eylem” birliğine dönüştürülmesi gerektiğini aktardı. Kriz yönetiminin de önemli olduğunu ifade eden Şahin, Gaziantep’in ensar muhacir ilişkisi içerisinde 350 bin Suriyeliye ev sahipliği yaptığını hatırlattı.

SURİYELİ GÖÇMENLER

Seçimlerde muhalefetin beslendiği ana damarın Suriyeli göçmenler olduğunu kaydeden Şahin, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Özellikle Türkiye’nin dış politikasından kaynaklı sorunlar üzerine dönüşen bir kriz yönetimini yerel yönetici olarak yönetmek zorundaydık. Bunu yönetirken de onlara hep çözüm odaklı söyledik. Kiralar yükseldi ama bu işi kim çözecek? AK Parti, ‘50 bin konutla yeni bir şehir kuruyoruz’ dedik. Ve şu anda bu şehri kurmaya başladık. Yani o güven dediğim şey var ya.. Tamam sorun var ama kim çözecek kardeşim, bunu birlikte çözeceğiz. Anlatarak, ikna ederek ve karşılıklı o gönül bağını mutlaka koyarak kriz yönetimini çözmemiz gerekiyor.” HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum