1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Gaziantep çekim merkezi
Gaziantep çekim merkezi

Gaziantep çekim merkezi

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan GAP Kalkınma İdaresi Başkanlığı' nca Ankara' da gerçekleştirilen "Güneydoğu Anadolu Bölgesi için bir Rekabet...

A+A-

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aslan GAP Kalkınma İdaresi Başkanlığı' nca Ankara' da gerçekleştirilen "Güneydoğu Anadolu Bölgesi için bir Rekabet Gündemi ve Stratejisi Oluşturulması" konulu toplantıya katıldı. Çalışmaya yönelik bilgilendirme yapan Mehmet Aslan; Güneydoğu Anadolu Bölgesi için rekabet gündeminin irdelendiği toplantıda Gaziantep' in vizyonu konusunda görüşlerini belirterek, Gaziantep'in bölgenin çekim merkezi olmayı sürdüreceğini söyledi.

Mehmet Aslan, Gaziantep' teki uygun yatırım alanları konusunda bilgilendirmede bulundu.

Aslan toplantıda; Gaziantep' in ekonomik anlamda bölge illerinin yanısıra çevredeki 20 kenti etkisi altına alarak sürükleyici bir rol üstlendiğini belirterek, Gaziantep ekonomisinin geleceğe yönelik yatırımlarda da son derece itinalı yaklaşımlar sergileyerek, bölgenin ihtiyacına cevap verebilecek arayışlar içerisine girdiğini söyledi.

GİRİŞİMCİLERE YÖNELİK KATMA DEĞER KATILIYOR

Başkan Aslan, rekabetin acımasızca artığı günümüz dünyasında işletmelerin ayakta kalabilmesinin temel koşulunun bilinçli girişimcilikten geçtiğini belirterek Gaziantep' in özel teşebbüs sayesinde ciddi ekonomik hamleler yaparak bugünkü noktaya geldiğini vurguladı. Gaziantep' in vizyonunun belirlenirken öncelikli olarak uygun yatırım alanlarının belirlenmesi gerektiğini belirten Mehmet Aslan bu alanda Gaziantep Ticaret Odası olarak yapılan araştırmalar sonrasında bölge illeri açından sürükleyici bir rol oynayan Gaziantep' in turizm, dondurulmuş ve kurutulmuş gıda, otomotiv ana sanayi, medikal ve ilaç sektörü başta olmak üzere bilişim teknolojileri, organik tarım, zirai alet makine ve ekipmanları, elektrik ve elektronik ürünler, bakliyat paketleme ve tasnifleme gibi

sektörlerde yatırımlar açısından cazip bir kent olduğunu dile getirdi. Aslan devamla; girişimcilerin geleceğe dönük yatırımlarla artı katma değer sağlayacaklarını ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.