1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Gaziantep asayiş kurbanı
Gaziantep asayiş kurbanı

Gaziantep asayiş kurbanı

* Sınırlarımız yol geçen hanı* Sorunlar köşeye itildi* Yetkililer intikam ateşini sahneliyor* Türkiye bir uçurumun kenarındadır* Elini kolunu sallayan...

A+A-

* Sınırlarımız yol geçen hanı

* Sorunlar köşeye itildi

* Yetkililer intikam ateşini sahneliyor

* Türkiye bir uçurumun kenarındadır

* Elini kolunu sallayan sınırı geçiyor

MHP Gaziantep İl Başkanı Dr. Muhittin Taşdoğan, ilçe başkanlarıyla düzenlediği toplantıda Gaziantep ve ülke gündemini değerlendirdi. Taşdoğan, Gaziantep'in asayiş kurbanı olmaya devam ettiğini, her geçen gün daha da artan cinayet olaylarının ardı arkasının kesilmediğini belirterek, "Fakat yetkililer at gözlüğü takmışcasına sadece içlerindeki intikam ateşini sahnelemektedir. Suriye sınırı yol geçen hanına döndü. Elini kolunu sallayan geçiyor. PYD mi, IŞİD mi, Esad yanlısı mı, mazlum mu, terörist mi bilinmiyor? Sınır hakimiyetini sağlamak bürokrat ve hükümetin görevi. Bu insanlar kayıt altına alınsınlar" dedi.

EN ÖNEMLİ SORUN ASAYİŞ OLAYLARI

Gaziantep’in sorunlarının bir köşeye itildiğini söyleyen İl Başkanı Taşdoğan, Hükümet yetkililerinin at gözlüğü taktığını vurguladı. Ülkenin huzuru, seçimden sonra MHP ile bulacağını ifade eden Taşdoğan, “Gaziantep’in şuanda önlenmesi gereken sorunu asayiş olaylarıdır. İlk olarak bunun çözülmesi için çaba gösterilmelidir. İntikam almak için değil. Her defasında belirttiğimiz gibi Gaziantep asayiş kurbanı olmaya devam ediyor. Her geçen gün daha da artan cinayet olaylarının ardı arkası kesilmiyor fakat hükümet yetkilileri at gözlüğü takmışçasına sadece içlerindeki intikam ateşini sahnelemektedirler. Şehrimizi görmezden gelen hükümet yetkililerini Gaziantep halkı da seçimlerde görmezden gelecektir” 

İNTİKAM DUYGUSUYLA HAREKET EDİYORLAR

İl başkanlığında düzenlenen toplantıda, geçtiğimiz günlerde yasadışı dinleme adı altında Gaziantep, Adıyaman, Kayseri, Afyonkarahisar, Batman, Bingöl, Hatay, Erzurum, Karabük, Kilis, Malatya ve Tunceli olmak üzere 12 ilde operasyon yapıldığını hatırlatan Taşdoğan, Gaziantep’te de bu operasyonda 22 kişinin gözaltına alınarak sorgulandığını ve  sorguların ardından ise serbest bırakıldığını belirterek, “AKP hükümeti bu tür operasyonlarla kendini temizleme çabası içerisindedir. Gaziantep halkı ve medyası bu tür operasyonla tedirgin olmuştur. Soruşturmayı yürüten savcının ‘ifadelerini yarın alacağım’ cümlesi ise olaydaki ciddiyetsizliği zaten ortaya koymaktadır. Amaç ortaya çıkan ses kayıtlarıyla sözde ak olan hükümetin kara lekesini temizlemektir. İntikam çabasıyla yanıp tutuşmaktadır. Ülkenin tüm sorunları bir köşeye iterek intikam duygusuyla hareket eden hükümet yetkilileri, Doğu’da yaşanan terör rezaletinin, yolsuzluk ve rüşvet olaylarının üzerini örterek tüm odak noktasını cemaate çevirmiştir. İftira ve uydurma dosyalarla operasyonlar yaparak algı operasyonu oluşturmaktadır” dedi. 

KAÇACAK DELİK ARAYACAKLAR

'Doğuda boru öttürdüğünü sananlar ve dananın kuyruğuyla ima da bulunanlar kaçacak delik arayacaklardır' diyen Taşdoğan, "Ülkeyi kılıktan kılığa sokmaya çalışanlar ise yüce divanda yargılanacaklardır. Dünyanın hiçbir noktasındaki terör olaylarını tasvip etmiyoruz. Ancak Türkiye o kadar vahim bir durum içerisindedir ki; başbakan kendi ülkesindeki terör olaylarını görmezden gelerek ‘Terörü Telin’ ve ‘Fransız Halkı’ ile ‘Dayanışma Yürüyüşü’ne katılmıştır. İstanbul’da gerçekleşen terör saldırısında dâhil olmak üzere böyle bir yürüyüşün Türkiye’de yapıldığını düşündüğümüzde diğer ülke liderleri yine aynı duyarlılığı gösterecek miydi merak ediyoruz? Başbakan kendi ülkesindeki terör saldırıları konusunda kılını kıpırdatmazken sırf dünya gündemine gelebilmek için bu yürüyüşe katılmıştır. Hükümetin ve yetkililerinin bu vurdumduymaz tavırlarını kınıyor ve olayların hiçte iyiye gitmediğini vurgulamak istiyoruz. Sayın genel başkanımızın da ifade ettiği gibi Türkiye bir uçurumun kenarındadır. Türkiye’ye her şart altında sahip çıkacağız. Ne pahasına olursa olsun bu ülkeyi böldürmeyeceğiz” diye konuştu. 

KONGRELER DEVAM EDİYOR

Gündem değerlendirmelerinin ardından yapılan ilçe kongreleri hakkından bilgi veren İl Başkanı Taşdoğan, 7 ilçe'de kongreleri tamamladıklarını söyledi. Taşdoğan, Yavuzeli'nde Süleyman Taşçı, Nurdağı'nda Hacı Coşkun, İslahiye'de Zafer Burak Üngör, Oğuzeli'nde Muharrem Özsert, Araban'da Mustafa Barış Çoban, Nizip'te Yahya Yılmaz, Karkamış'ta Mehmet Tiryaki'nin ilçe başkanlıklarına seçildiğini söyledi.

ŞEHİKKAMİL İLÇE KONGRESİ BU HAFTA

 18 Ocak Pazar günü yapılacak olan MHP Şehitkamil İlçe Kongresi’ne herkesi beklediklerini de söyleyen Taşdoğan, MHP Şehitkamil İlçe Başkanı Aziz Yücel ve MHP Şehitkamil İlçe Başkan Yardımcısı Şevket Açıkbaş’ın tatlı bir rekabet yaşayacağını söyledi. Kongrelerde huzur ve güvenin sağlandığını ve kalan kongrelerin de aynı şekilde geçeceğini vurgulayan Başkan Taşdoğan, ”Geçtiğimiz haftalarda Karkamış ve Nizip kongrelerimizi gerçekleştirdik. Şuana kadar gerçekleştirdiğimiz kongrelerimizi huzur ve güven içinde tamamlamış bulunuyoruz. 18 Ocak’ta Şehitkâmil ilçemizin, 25 Ocak’ta ise Şahinbey ilçemizin kongresini tamamlayacağız. Böylelikle tüm kongrelerimizi MHP’ye yakışır şekilde tamamlamış olacağız” dedi.

TAMPON BÖLGE OLUŞTURULMALI

Suriye sınırının yol geçen hanına döndüğünü belirten, "Elini kolunu sallayan geçiyor. PYD mi, IŞİD mi, Esad yanlısı mı, mazlum mu, terörist mi bilinmiyor. Sınır hakimiyetini sağlamak bürokrat ve hükümetin görevi. Kayıt altına alınsınlar. MHP olarak sınırdan girişlere başından beri karşıyız. Tampon bölge oluşturulmasını istedik" dedi.

ADALET HERKESE LAZIM

Ak Parti'nin memlekete çok büyük tahribat yaptığını, korku imparatorluğu yarattığı gibi devletin kurumlarına güven kalmadığını söyleyen Taşdoğan, "Doktorun yazdığı ilaca, okuldaki öğretmene, polise güven kalmadı. Yüksek Seçim kuruluna güvenmiyor. Adalet herkese lazım. MHP geldiğinde bu tür endişelerin önüne geçilecek" dedi.

SEÇİM KURULU KARAR VERECEK

 

Taşdoğan, Şehitkamil ilçesinde bazı delegelerin üyeliklerinin silinmesiyle ilgili seçim kuruluna başvurmasıyla ilgili de, "Seçim Kurulu değerlendirmesini yapıp karar verecek. Ancak bu tür itirazların il başkanlığına gelmesi daha doğru olurdu" dedi. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.