1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. GAZDAŞ'tan önemli bilgi
GAZDAŞ'tan önemli bilgi

GAZDAŞ'tan önemli bilgi

Doğal gaz dağıtımını uluslararası güvenlik standartlarına uygun şekilde gerçekleştirdiklerini belirten GAZDAŞ Gaziantep Bölge Müdürü Muzaffer Yalçın,...

A+A-

Doğal gaz dağıtımını uluslararası güvenlik standartlarına uygun şekilde gerçekleştirdiklerini belirten GAZDAŞ Gaziantep Bölge Müdürü Muzaffer Yalçın, güvenli kullanım konusunda vatandaşların hassasiyet göstermesi gereken 10 altın kuralı hatırlattı.

 Gaziantep, Kilis ve Nizip’i içine alan Gaziantep bölgesinde toplam 450 bin bağımsız birim potansiyeli bulunan ve yaklaşık 190 bin bağımsız birime gaz ulaştıran GAZDAŞ, doğal gazın ilk verildiği 2008 yılından bu yana verdiği hizmette güvenlik unsurunu en üstte tutuyor. Doğal gaz dağıtımını uluslararası güvenlik standartlarına uygun şekilde gerçekleştirdiklerini belirten GAZDAŞ Gaziantep Bölge Müdürü Muzaffer Yalçın, doğru ve kurallarına uygun kullanıldığında en güvenilir yakıtın doğal gaz olduğunu ifade ederek,  dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilgi verdi. 

EN GÜVENLİ YAKIT

Yalçın, “Doğal gaz kimyasal özellikleri bakımından zehirli değildir. Doğal gaz kullanılan ortamlarda zehirlenmelerin ana nedeni, tam yanmanın sağlanamaması nedeniyle ortaya çıkan karbonmonoksit gazıdır. Doğal gaz doğru şekilde kullanıldığı takdirde kesinlikle tehlikeli değildir. Emniyet sistemlerine uyum ve yanma verimi diğer yakıt sistemlerine göre daha yüksektir. Yanma hassas bir sistemle ve insandan bağımsız, otomatik olarak kontrol edilebilir” sözleriyle doğal gazın en güvenli yakıt olduğuna dikkat çekti.  

KÜLTÜR OLUŞTURMAYA ÇAĞIRDI

GAZDAŞ’ın abonelerinde güvenli doğal gaz kullanım bilincini geliştirerek bu konuda bir kültür oluşturmayı amaçladığını vurgulayan Muzaffer Yalçın, “Abonelerimizin doğal gaz tesisatlarına GAZDAŞ’ın bilgisi dışında müdahale etmemeleri önemli. Bağlantı kabloları başta temizlik olmak üzere ev içi kullanımdan kaynaklı nedenlerle yerinden oynatılıp, gaz kaçağına mahal verecek duruma getirilmemesi gerektiğini vatandaşlarımız unutmamalı. Ayrıca havalandırma merkezlerinin asla kapatılmaması, cihazları kullanmadıkları zaman cihaz vanalarını kapalı konumda tutmaları ve cihaz bakımlarının yıllık periyotlarda yaptırılması da ihmal edilmemesi gereken bir önlem” dedi. 

10 ALTIN KURAL

Gaz arzı sağlanan bina sakinlerinin iç tesisatlarındaki topraklama çubuklarını düzenli olarak kontrol etmelerinin önemine de değinen Yalçın, “Topraklama çubuklarının çalınması durumunda vatandaşlarımızın, GAZDAŞ tarafından yetkilendirilen, sertifikalı firmalarla görüşerek can ve mal güvenliği açısından yeni topraklama çubuğu montajını bir an önce yaptırmaları gerekli” dedi.  GAZDAŞ Gaziantep Bölge Müdürü Muzaffer Yalçın, GAZDAŞ olarak, doğal gazın ilk kaynağından kullanıcıya ulaştığı noktaya kadar titizlikle kontrol edip riski en aza düşürerek kullanım sağlamaya çalıştıklarını belirterek, “Doğal gazın konutlarda sağlıklı ve güvenli kullanımı konusunda halkımızın bilgilendirilmesi zorunludur. GAZDAŞ olarak bu ihtiyaçtan yola çıkarak, doğal gazın güvenli kullanımı konusunda dikkat edilmesi gereken tüm konuları 10 altın kuralda sıraladık. Tüm vatandaşlarımızı bu kuralları okumaya ve uygulamaya davet ediyoruz” ifadesini kullandı. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.