1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Garip garip dernekler var, kim bu dernekler?
Garip garip dernekler var, kim bu dernekler?

Garip garip dernekler var, kim bu dernekler?

*Kamil Ocak Stadı hala duruyor, partimizin önünü açın

A+A-

*Millet ne evet diyenleri şımarttı, ne hayır diyenlere prim verdi

*Bir milletvekili iş takip etmekten kanunları okumuyordu

*1027 projesinin ne aşamada olduğunun takipçisiyiz

MHP Gaziantep il Başkanı Muhittin Taşdoğan, halkın hakemliğine başvurulan referandumun ardından yeniden kentin ve ülkenin sorunlarını gündeme getireceklerini söyledi. Özellikle belediyecilik hizmetlerine yeniden yoğunlaşacaklarını, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in 1027 projesinin takipçisi olacaklarını belirten Taşdoğan, şehrin güvenlik, imar, trafik, uyuşturucu sorunlarının yanısıra, sayıları her geçen gün artan derneklere de dikkat çekerek, "Gereğinden fazla Gaziantep'te yabancı var. Kim bunlar, nereden geliyorlar, kimler izin veriyor. Garip garip dernekler var, hangi misyonla kuruluyorlar? Tüm derneklerin gözden geçirilmesi lazım" dedi.

EN ESKİ İL BAŞKANIYIM

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Ökkeş Özekşi'yi ziyaret ederek, gündemle ilgili görüş alışverişinde bulundu. İl başkanlığında 3 yılı geride bıraktığını belirten Taşdoğan, 21 Nisan'da göreve geldiğini hatırlatarak, "Mecliste grubu bulunan partiler arasında Gaziantepte en eski il başkanıyım" dedi.

MİLLET EVET DİYENLERİ ŞIMARTMADI

Referandumda milletin hakemliğine başvurulduğunu, halkın eski ve yeni sistem için oy kullandığını belirter Taşdoğan, "Evet diyende hayır diyerde birinci sınıf vatandaşımız. Bu bir parti seçimi değildi. Zaten bu nedenle partisinin dışında oy kullananlar da oldu. CHP'li olupta evet diyen bir dünya adam var, ya da saadet partisinden, aynı şekilde MHP'de olupta AKP'de olupta hayır diyen var. Millet hakemliğini yaptı. 'Millete güvenmeden siyaset olmaz. Milletin ferasetine güvenmek lazım. Millet öyle bir karar verdi ki, ne evet diyenleri şımarttı, ne hayır diyenlere prim verdi. Bu sonuç odur. Meşru bir sonuç oluştu. Şimdi önümüze bakmamız gerekiyor. Sistemin uygulanmasına iki yıl var. Tazyik yapmadan süreci hızlandıracak yasal değişiklikleri yapmamız gerekiyor" diye konuştu.

MİLLETVEKİLLERİNİN MEMLEKETE KATKISI OLACAK

Yeni sistemde milletvekillerinin memlekete katkılarının artacağını dile getiren Taşdoğan, "Bir milletvekili iş takip etmekten kanunları okumuyordu. Bu sistemde biraz kanun okuyan adamdan milletvekili seçilecek ve dolayısıyla memlekete biraz katkıları olacak. Bu sistemde mecliste Cumhurbaşkanı her istediğini geçiremeyecek. Öyle günler gelecek, kanunun dışına çıkamayacak. Mevcut sistemde fiili kötü bir durum vardı. Yani yetkisi olmayan bir sürü iş yapıyordu, çadır devleti görüntüsü veriyordu. Çok kafa karışık bir sistemdi" dedi. 

1027 PROJENİN TAKİPÇİSİYİZ

Referandumu geride bıraktıklarını artık kentin sorunlarını gündeme getireceklerini anlatan Taşdoğan, "Şehrin sorunlarına yeniden yoğunlaşacağız. Özellikle belediyecilik hizmetlerine yeniden yoğunlaşacağız. Bir yağmur yağdığı zaman sanki Gaziantep'e deniz geliyor. Yaz geldiği zaman yollarda tamiratlar yapılmıyor. Yama bilinci yok, altta su yama yapılıyor. Teldeki kuşa bakarken yapılan imar değişikliklerine yöneleceğiz, azalan yeşil alanlarımızı konuşacağız. İşimize yoğunlaştık. Bu saatten sonra işimizle uğraşmamız gerekiyor. Şehrimizin huzurlu, güvenli yaşanabilir bir kent haline gelmesi için çalışacağız. Büyükşehir belediyesinin 3 yılı doldu, 1027 projesinin ne aşamada olduğunun takipçisiyiz" dedi.

SİSTEM AÇIK VERİYOR

Gaziantep'te çok sayıda yabancı olduğunu, bunda şu anki sistemin etkisi olduğunu dile getiren Taşdoğan şunları söyledi:"Gaziantep'te bugün ortanın üstü bir yere gidin, kafe, restauranta kendinizi başka bir ülkede hissediyorsunuz. garip garip tipler var. Otele geliyor yatıyor soran yok. Senin sisteminde bir açıklık var, tek elden yönetilmediği için adam sınırı geçene kadar, sınırı geçen canı nereye isterse oraya gidiyor. Sistem açık veriyor, sürekli iki başlı, otorite yok. Aynı partiden oldukları için sorun daha az farklı partiden olsalar daha büyük sıkıntı olur."

EMNİYET BAŞARILI

Şehrimizde güvenliğin sıkı tutulması gerektiğini, buradaki hücrelerinin Bab'a çatışmaya gittiğini, onlardan dönmek isteyenler olabileceğini iddia eden Taşdoğan, "Şu anda işi çok sıkı tutmamız lazım. Hücre tipi yapılanmalarla mücadele edilmeli. Emniyet müdürlüğü istihbaratı ve terörü bu dönem önceki döneme göre iyi. Tabi istihbarat ve terörle uğraşmaktan bu sefer asayişte sıkıntı yaşanmaya başlandı. Çeşitli nedenlerde dolayı polis sayısında azalma oldu. Bin küsur memur görevden alındı. Dolayısıyla sokakta iş yapan torbacısı, uyuşturucusu, hırsızı daha rahat olmaya başladı. Buna rağmen istihbarat ve terörle mücadele konusunda emniyet müdürlüğü başarılı çalışıyor, aynı çalışmayı asayiş ve güvenlik işlerinde de bekliyoruz, umut ediyoruz. " dedi.

DERNEKLER GÖZDEN GEÇİRİLMELİ

Artan derneklere dikkat çeken Taşdoğan, bu derneklerin ara sokaklarda inanılmaz oranda arttığını söyledi. Taşdoğan, "Dernek genel merkezleri dernek il merkezleri var. Gereğinden fazla Gaziantep'te yabancı var. Kim bunlar nereden geliyor, kimler izin veriyor, ne hakla Gaziantep'in her yerirnde geziyorlar? Dünyanın en serbest ülkesiyiz. Garip garip dernekler var kim bu dernekler? Sivil toplum kuruluşları desteklenmelidir, önü açılmalıdır, insanlarımız sivil toplum kuruluşlarında vazifede yapmalıdır ancak sivil tohlum kuruluşlarının hangi misyonla kurulduğunu iyi bilmemiz gerekir. Derneklerin gözden geçirilmeli lazım" dedi.

ENDİŞELİYİZ

Taşdoğan, bu derneklerle ilgili endişeli olduklarını dile getirerek şöyle devam etti:"Bazı ülkenin bölnmez bütünlüğünü tehdit eden ya da başka şekilde ülkemizi dinsi, ırki, meshepsel temelde tehdit eden birtakım misyonlarla buradalarsa bunlara müdahale edilmesi, incelenmesi lazım. Bütün derneklerin gözden geçirilmesi lazım. Ne amaçla kuruluyorlar, neye hizmet veriyorlar? Tabelası var, fakat faaliyet yapmayan, derneklerin lokallerine kimler gidiyor, kimler geliyor? Ne amacı olduğunu bilemediğimiz bu kuruluşların derhal şehrimizen ayıklanması gerekiyor. Bu durum bizi endişelendiriyor.   Bunlara devletimizin acilen önlem almasını bekliyoruz."

PARTİMİZİN ÖNÜNÜ AÇIN

Kamil Ocak Stadı'nın yıkılarak partinin önünün açılmasını isteyen Taşdoğan, "Hala partimizin penceresinden baktığımızda Kamil Ocak Stadı yerinde duruyor. Partimizin önünün açılmasını istiyoruz. Tıpkı referandumda Türkiye'nin önünün açıldığı gibi Kamil Ocak stadyumunun yıkılmasıyla da partimizin önünün açılacağına inanıyorum. Şu anda Kale'yi göremiyoruz, Kamil Ocak stadının ışıklarını görüyoruz. Pencerimizden baktığımız zaman Kale'yi görmek istiyoruz, geniş bir meydan görmek istiyoruz. 110 Miyon TL'ye yapılan statta birinci ligde bir takım görmek istiyoruz" diye konuştu.

ADALET HERKESE LAZIM

Taşdoğan, FETÖ'de kime uzanırsa uzansın işin kaynağına gitmek gerektiğini söylerken, mühürsüz oy pusulalarıyla ilgili de, "Adalet herkese lazım. Mühürlü oy mühürsüz oy, sandıktaki görevlilerden kaynaklanıyor. Görevlini eğiteceksin, eğitimini vermezsen bu tür şeyler başına gelebilir. Mühürlenme unutulmuşsa o sandıktaki görevliler niye orada oturuyor? Devlet bunlara ciddi rakamlar ödüyor. Tutanağı orada tutacaklardı. Gaziantep'te bir tane mühürsüz oy çıkmadı" dedi. Taşdoğan, öte yandan ülkücülerin kendi başkanlarını seçtirmek için de çalışmalara başladıklarını dile getirdi. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum