1. YAZARLAR

  2. Mehmet Nacar

  3. FRANSADA TERÖR
Mehmet Nacar

Mehmet Nacar

Yazarın Tüm Yazıları >

FRANSADA TERÖR

A+A-

Geçen gün Fransanın başkenti Paristeki IŞID saldırılarında 129 kişi hayatını kaybetti.

Ülkemiz de dahil, bütün dünya bu saldırılara kilitlendi. Ancak Türkiye medyası ve TV kanalları bu saldırılara diğer ülkelerden çok daha fazla yer verdi ve vermeye devam etmekte.

Türkiyemizde terör saldırıları olduğu zamanlarda Fransız medyası bu terörist eylemlere ilgi gösterip yer veriyor muydu? Hayır..!

Ülkemizden yayın yapan ulusal medya kanalları ile gazeteler Türkiyemizde meydana gelen terörist eylemlere Fransadaki eylemler kadar önem ve yer veriyor mu? Hayır..!

Paristeki terör eylemlerinde hayatını kaybedenler ülkemizdeki şehitlerden daha değerli insanlar mı? Ülkemizdeki gizli savaşa yer vermeyen ulusal medya dünya haberlerinin tamamına da göz kapatarak, günlerdir Paris eylemini izleyerek bize zorla takip ettirmekte...

Yalakalığı meslek edinen medya halkın haber alma özgürlüğünü kısıtlamakta. Kaldı ki, Fransa diğer Batı ülkeleriyle ortaklaşa yarattığı terör canavarının dişleri arasına girmiştir.

Balık hafızalı bir millet olup çıktık.

Geçmişte Fransa Cumhurbaşkanının eşi Daniella Mitterrand sık sık Diyarbakır ziyaretine geliyor ve PKK lehine demeçler veriyordu. Bu demeçlerden bazıları şöyle;

‘‘Kürtler, bütün Kürtler kalbimde. Abdullah Öcalanın ise kalbimde özel bir yeri var. Yıllardır onlar için mücadele ediyorum. Kürtler Françoisnın cumhurbaşkanı olduğu dönemden bu yana, yaşamımda önemli bir yer tutuyor. Bunun için de artık korkmuyorum ve ulus olarak var olma haklarını savunmaktan çekinmiyorum.

‘‘Şu anda hakimlerin onu ev hapsinde tutma kararını ihtiyatlı bulsam da, Öcalanın serbest bırakılması gerekir

Geçmişi hatırlamaya devam edelim;

Avrupa Birliğinin genişlemeden sorumlu Türkiye Masası Şefi, Fransız parlamenter Alain Cervantie bebek katili Apoya mektup yazmış, desteğiyle birlikte saygı ve sevgilerini sunmuştu.

Fransa PKK terörünün açık destekçisi bir ülke.

PKKnın kullandığı mayınlar İtalyan menşeli. Kandilde ABD için yapılmış helikopter pisti var. Almanyada PKK teröristleri gurbetçilerden çeşitli yollarla para toplayarak Kandili beslemekte. PKK silahı Keleşlerin Rus kaynaklı olduğunu belirtmeye gerek var mı?

ABD hala PYD üzerinden PKKya silah aktarımı yapmakta.

Yunanistanın ünlü Lavrion PKK kampını bilmeyen var mı?

IŞID Pariste eylem yaptı. 129 kişi öldü. Ankarada da eylem yaptı ve 102 kişi öldü. Hangi Avrupa veya Fransız medyası bu eylemin üzerinde ısrarla durdu?

Ölenlere sevindiğimiz düşünülmesin. Her türlü terörist eylemde masum insanlar canvermekte. Ancak bu eylemlerin asıl sorumluları teröristlere destek sözünde durmayan devlet yönetimleridir.

Eski bir film var. Frankenstein 1970. Bu filmde sapık bir profesör seçtiği insanları öldürür. Onlardan aldığı parçalarla yeni bir insan yapmaya çalışır. Laboratuarında çalışmalarını bitirince yaptığı canavar insan beklenmedik zamanda canlanır ve ilk iş olarak kendisini yapan profesörü öldürür.

Şimdi Pariste yaşanan olay budur.

Türkiye sığınmacılar için on milyar dolar harcarken kimseden ses çıkmıyordu. Ne zaman ki, sığınmacılar türlü yollardan Avrupaya taşmaya başladı, o zaman akılları başlarına geldi. Halbuki bu insanlar Avrupanın yaptığı canavarlardan kaçan insanlar. Bu insanları ülkelerine kabul etmiyorlar ama IŞID teröristleri ülkelerinde teşkilatlanmış durumda. Bu tür eylemler çeşitli Avrupa ülkelerinde tekrar sahnelenecektir. Bekleyip göreceğiz.

Türkleri ve Türkiyeyi sevmeyen, Avrupa Birliği üyeliğimize karşı çıkan Alman Başbakan Merkel neden ülkemize gelmek zorunda kaldı? Korku  IŞID korkusu değil mi?

Bugün için IŞID terör örgütü içinde çok sayıda Alman, İngiliz, Fransız ve İtalyan eylemciler var.

 

Rüzgâr ekenler fırtına biçecektir. Ürettikleri canavarlar sahiplerini yemeye başladılar. Gerçek budur.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.