1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Fatma Şahin, Mezarlıkta 10 Bin Fidan ile 2 Bin Şal Dağıttı
Fatma Şahin, Mezarlıkta 10 Bin Fidan ile 2 Bin Şal Dağıttı

Fatma Şahin, Mezarlıkta 10 Bin Fidan ile 2 Bin Şal Dağıttı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bayram dolayısıyla mezarlıkları ziyaret eden vatandaşlara 10 bin adet çam ve gül fidanı...

A+A-

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bayram dolayısıyla mezarlıkları ziyaret eden vatandaşlara 10 bin adet çam ve gül fidanı ile 2 bin adet şal dağıttı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bayram dolayısıyla yakınlarını mezarını ziyaret eden vatandaşlara mezarların çevresine dikmeleri için 10 bin adet çam ve gül fidanı dağıttı. Sabahın erken saatlerinde Asri Mezarlığa giden Şahin, fidanları ve şalları vatandaşlara kendi elleriyle verdi. Çocuklara oyuncak veren Şahin, vatandaşların bayramını da kutlamayı unutmadı.

Mezarlıklarda yaptıkları çalışmalarla hem ölülerin şefaatini hem de vatandaşların duasını almayı amaçladıklarını belirten Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, "Şimdi bizim inancımız, bizim medeniyetimiz özellikle iki bayramımızı Ramazan ve Kurban Bayramımızı hakkıyla yaşamamızı, bunun gereği olan inancımızın emrettiği vazifeleri yapmamız gerekiyor.

Biz de Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak vatandaşlarımıza bu konuda destek oluyoruz, yardımcı oluyoruz. Başkan olduğumuz gün itibariyle, özellikle mezarlıklarımızı dizaynı, tesisi, düzeni, buradaki vatandaşımızın ihtiyacının giderilmesi, alt yapı, üst yapı ile ilgili çok önemli gayretlerde bulunduk. İşte bugün Kuran okunmasından tutun da ağaç bakımına, mezarlıkların bakımına kadar önemli çalışmalar yaptık. Çünkü ben gelir gelmez şunu söyledim; ölüsünü bilmeyen insanın kıymetini de bilemez. Ölümüze sahip çıkacağız, geçmişimizi unutmayacağız.

Çocuklarımızın mezarlığa gelmesini, sıla-i rahim yapmasını, geçmişini hatırlamasını ve buna göre geleceğini dizayn etmesini çok önemli bulduğumuz için mezarlıklarımızı yeniden elden geçiriyoruz. Bu gün arefe günü, iki milyonluk şehirde herkes bir şekilde mezarlığa gelip anasını, babasını, dedesini, geçmişini hatırlıyor. Onlara dua ediyor. Ölümün varlığını her canlının ölümü tadacağını burada hissediyor.

Ona göre hayatını dizayn ediyor. o yüzden mezarlıkların insanın kendi kendini düzenlemesini, kendini hesaba çekmesi, kendi hatalarını görmesi, ölümün var olduğunu, mutlaka ölüneceğini, bu dünyanın sınav olduğunu, bu sınavdan hakkıyla geçebilmek için iyilik yapmak gerektiğini, kötülükten uzak durması gerektiğini bütün yüreğiyle hissediyor. Biz de bu arefe günü vatandaşlarımızın ihtiyacı olan fidan ihtiyacını karşılamak için bir çalışma yaptık. Geçen bayramda da yapmıştık.

Vatandaşlarımız geliyor, burada anasının, babasının, dedesinin, nenesinin kabrine bir fidan dikiyor. Onu rahmetle anıyor. Bu yaptığımız çalışmada ayrıca gelen hanımlarımıza birer başörtüsü hediye ediyoruz. Bu konuda büyük bir memnuniyet var. Dolayısıyla doğumdan ölüme, bütün yaşantısında hissettiği yerel yönetimi bu alanda da hissetmesi, vatandaş memnuniyetini arttırmamız ve geleceğe çok daha emin adımlarla gitmemiz bizim açımızdan çok önemli.

Onların hayır duasını almamız çok önemli. Buradaki ölülerimizin şefaatini almamız bizim için çok önemli çünkü bizim inancımıza göre iyilik yaparak ölen, özellikle şehitlerimiz burada ölü değil, diridir. O yüzden onların şefaatini de almayı, yaşayanların hayır duasını almayı kendimize şiar edindik. Böyle olduğunda Allah'ın bütün işlerimizi rast getireceğine inanıyoruz.

Bu bakımdan arefeyi de bu şekilde geçiriyoruz. Biraz sonra da mahallelere geçip kurban kestiremeyen arkadaşlarımızın et dağıtımını yapacağız. Onların mağdur olmaması, mazlum olmaması, çocukların bu ihtiyacı hissetmemesi için bir taraftan da yoksulun yanındayız. Onların kurbanlık etlerini de dağıtıyoruz. Onların da yine hayır duasını alarak yolumuza devam edeceğiz. Allah kabul etsin. Allah ülkemizin yolunu açık etsin" şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum