1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. FATMA ŞAHİN KARAR AŞAMASINDA
FATMA ŞAHİN KARAR AŞAMASINDA

FATMA ŞAHİN KARAR AŞAMASINDA

Büyükşehir Belediyesi karşısındaki Viyadük köprünün bazı yerlerinde bozulmalar tespit edildi.

A+A-

Viyadük S.O.S veriyor

 Bunun üzerine harekete geçen Başkan Fatma Şahin yaptırdığı teknik inceleme sonrası, Viyadük köprüsü için en kısa zamanda karar verme durumuyla karşı karşıyla kaldı. Buna göre, Viyadük köprü ya güçlendirilecek, ya da yıkılarak yerine yenisi yapılacak. Son ihtimal ise, tamamen yıkılarak, trafik güzergahında değişiklikler yapılması yolunda şekilleniyor.

EKİBİ HARIL HARIL ÇALIŞIYOR

Büyükşehir Belediyesinin karşısında Celal Doğan zamanında yapılan Viyadük köprünün en kısa zamanda tehlike arzedebileceği raporu, Fatma Şahin’i harekete geçirdi. Bunun üzerine teknik ekibine inceletme başlatan Şahin, gelen raporlar üzerine karar aşamasına geldi. İlk etapta köprünün güçlendirilmesi üzerine çalışıldı. Ancak maliyetin yüksek olması, güçlendirme yerine yıkıp yenisini yaptırma düşüncesini getirdi.

Bulunduğu konum olarak ulaşımda önemli bir işlevi olan viyadük köprünün, güçlendirilmesi halinde rakamın 7-8 milyonu bulabileceği belirtildi. Buna karşın yenisinin yapılmasının maliyetinin ise 11-12 milyonu bulabileceği ifade edildi. Ancak üçüncü alternatifte, köprünün tamamen yıkılıp kullanımdan kaldırılması ihtimali ağırlık kazandı ve bu karar masaya yatırıldı.

ATATÜRK BULVARI TEK YÖN OLABİLİR

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bu köprü için henüz karar vermediğini belirterek “maalesef her iki halde de yıkmak zorunda kalacağız. Şimdi ekibimiz meydana gelebilecek trafik sıkıntısına çözüm arıyor. Çeşitli alternatifler üretiyoruz. Bunlardan birisi de, köprüyü tamamen yıkarak Atatürk Bulvarından Başkarakol kavşağına kadar olan caddeyi tek yön yapmak. Oradan da Kemal Köker Caddesini tek yöne çevirmek. Tabii şimdi böyle yapabilirsek, trafikteki akışın nasıl olacağını araştırıyoruz”dedi. Atatürk Bulvarı ile Kemal Köker caddesinde Kırkayak girişi dahil olmak üzere ara yollardan çeşitli bağlantılan yapılabileceğini dile getiren Fatma Şahin, “ekiplerimiz sahada, trafikteki akışı, geliş gidişleri, dönüşleri takip ediyor. Eğer köprü olmadan ulaşımda sıkıntı yaşanmayacak bir çözüm üretirsek, o zaman viyadük köprüyü tamamen yıkabiliriz”diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum