1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Farkındalığı iletişimle yakalayın
Farkındalığı iletişimle yakalayın

Farkındalığı iletişimle yakalayın

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği  tarafından, Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen ‘’TÜHİD Anadolu Buluşmaları - Gaziantep’’ toplantısı,...

A+A-

Türkiye Halkla İlişkiler Derneği  tarafından, Sanayi Odası ev sahipliğinde düzenlenen ‘’TÜHİD Anadolu Buluşmaları - Gaziantep’’ toplantısı, Divan Oteli’nde yapıldı. TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Fügen Toksü, kuruluşlardaki satış, pazarlama, insan kaynakları ve diğer fonksiyonlar gibi halka ilişkilerin de bir yönetim bilimi olduğunu söyledi.

Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Adnan Ünverdi, açılışta yaptığı konuşmada, ekonomik rekabetin artması, hızla gelişen teknoloji ve her gün yeni boyut kazanan kitle iletişim araçları sonucunda dünyanın küçük bir köy haline geldiğine işaret ederek, bu nedenle günümüzde halka ilişkilerin öneminin giderek arttığını ve en etkin mesleklerden birisi olduğunu söyledi.

DOĞRU İLETİŞİM ÖNEMLİ

Artık sadece üretmek ve ürettiğini satmanın yetmediğini ifade eden Ünverdi, "Firmaların doğru iletişim araçlarıyla hedef kitleye kendisini doğru anlatacak,  farkındalık yaratacak, imaj ve kurum kimliğini pekiştirecek etkili bir çalışma yapması gerekiyor. Çünkü toplumla bütünleşen ve toplumun beğenisini kazanan bir kurum,  kamuoyunda daha olumlu ve kalıcı iz bırakacak, daha başarılı ve uzun ömürlü olacaktır. Bu da ancak, işletmenin amaçlarına yönelik yürütülen, planlı ve sürekli olan  halkla ilişkiler faaliyetleri ile mümkündür"

ŞAHİN: POTANSİYELİ GELECEĞE TAŞIYALIM

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de Gaziantep’in medeniyet, tarih-kültür şehri olmasının yanında kardeşlik, huzur şehri olduğunu belirterek, ‘’Markalaşma yolunda önüne hedef koyan ve o hedefe hızla ulaşmaya çalışan bir şehirdir’’dedi.  Bu toplantıdan çıkacak sonuçların, şehrin gelecek vizyonunda önemli bir yol haritası olacağını dile getiren Şahin, "Gaziantep’in muhteşem potansiyelini geleceğe taşımalıyız. Zaman; algılar ve imajları yönetme, iletişim zamanı. Dünyanın yaşadığı birçok sorunun temelinde iletişimsizlik, kutuplaşma var. Gerçekten birbirini kulağınla değil gönlünle duymak için iletişim kanallarını açık tutmalı" 

ATA: SEKTÖR ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP

Vali Erdal Ata da konuşmasında, halka ilişkiler mesleğinin hem kamuda hem özel sektörde çok önemli yere sahip olduğunu söyledi. Gaziantep’in, ekonomik büyümede, istihdam yaratmada ve ihracatta Türkiye rakamlarının üstünde olduğuna işaret ederek Ata, ‘’Firmalar halka ilişkilere çok önem vermeli,  halka ilişkiler departmanlarını aktif hale getirmeli. Firmalar bunu yaparlarsa hem tanıtımları hem de geleceklerine çok faydalı olacağına inanıyorum’’ dedi. BÜLTEN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.