1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Fadıloğlu'ndan Arsa rantı mesajı
Fadıloğlu'ndan Arsa rantı mesajı

Fadıloğlu'ndan Arsa rantı mesajı

İnşaat Müteahitleri Odası'ndan sonra, Mühendislere  ilçe genelinde imara açılan bölgelerde yol açma ve alt yapı çalışmalarını gösteren Şehitkamil...

A+A-

İnşaat Müteahitleri Odası'ndan sonra, Mühendislere  ilçe genelinde imara açılan bölgelerde yol açma ve alt yapı çalışmalarını gösteren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, "Bu memlekette arsa rantını kaldırmak öncelikli vazifemiz olması lazım ve herkes kendi işine yatırım yapması lazım” dedi.

YOL AÇMA ÇALIŞMALARINI GEZDİRDİ

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ile birlikte ilçe genelinde yapılan yol açma ve alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyen İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Melih Meriç ve Yönetim Kurulu üyeleri, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Gezi turuna Küsget Sanayi Sitesinden başlayan heyet, daha sonra Beykent, Beylerbeyi ve İbrahimli 2 bölgesindeki çalışmaları gezdi.

MERİÇ: BU UYGULAMA İLK

Şehitkamil Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları hem kendileri açısından hem de vatandaşlar açısından olumlu olduğunu dile getiren İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şube Başkanı Melih Meriç, “İnşaat Mühendisleri olarak daha önce Gaziantep’in en büyük sorunlarından biri olan yeni imar alanlarının açılmamasıyla ilgili yıllarca bunu dile getirdik. Gaziantep’in en büyük sorununun ve özellikle Belediyelerin, yerel yöneticilerin özel firmalardan, özel şahıslardan hep geri kalmalarıydı bizim en büyük sıkıntılarımızdı. Gördük ki, özellikle İbrahimli 2’de çok geç kalmasına rağmen gerçekten Şehitkamil Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum, şuanda şahıslardan da ön plana geçmişler, yolları açmışlar, alt yapılarını yapıyorlar. Ümit ediyorum ki Gaziantep halkı, İbrahimli 2’yi bunca süre beklemelerinin karşılığını yeni bir alanın yolları, park alanlarının ve dolgu alanlarının yapılmasıyla yepyeni bir alan ellerine geçecek. Gaziantep’te ilk defa böyle bir uygulama görüyoruz. Diğer meslektaşlarımın da gerçekten gelip buraları gezip görmelerini istiyorum” dedi.

ARSA RANTINI KALDIRMAK ÖNCELİKLİ VAZİFEMİZ

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu ise, “Tabi biz bundan önceki süreçte de bu planlamalar yapılırken bunları Sivil Toplum Kuruluşlarımızla paylaşıyoruz. Ancak plan üzerindeki paylaşımın ötesinde fiilen yapılmış olduğu şekliyle görmek çok farklıydı. Biz mümkün olduğu kadar çalışmalar belirli bir noktaya gelmediği sürece paylaşmıyoruz. Bizim amacımız her zaman söylediğimiz gibi, hemfikiriz kendileriyle de bu memlekette arsa rantını kaldırmak öncelikli vazifemiz olması lazım, herkes kendi işine yatırım yapması lazım” şeklinde konuştu.

ÖNCE ALT YAPI

İmara açılan bölgelerin öncelikle alt yapısının tamamlanması gerektiğine dikkat çeken Başkan Fadıloğlu, “Burada bir yer imara açıldıysa bunun öncelikle alt yapı çalışmalarının tamamlanması lazım ki yatırımcı olarak veya mühendis olarak arkadaşlarımız geldiğinde burada bu sıkıntıyı yaşamasınlar. Biz eğer böyle bir çalışmayı yapmasak, oradaki kod uygulamalarında vermiş olduğumuz kodlara göre plan yapacaklar, biriyle diğeri farklılık gösterecek, yarın bunun sıkıntısını hem biz çekeceğiz hem de mühendis olarak kendileri çekecek. Biz belirli bir noktaya gelmiş bu projeyi yerinde inceleyerek bunun üzerinde de eğer revize etmemiz gereken yerler varsa onlarla paylaşmak adına bugün bu geziyi düzenledik. Her zaman söylediğimiz gibi bu projeleri istişare ederek yapmaya gayret gösteriyoruz" dedi.  HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum