1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Esnafın kafası karıştı
Esnafın kafası karıştı

Esnafın kafası karıştı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bundan sonra resmi programlarda plaket yerine fidan dikilmesini istedi. Bu duruma Türkiye genelinde plaketçiler değişik tepkiler...

A+A-

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bundan sonra resmi programlarda plaket yerine fidan dikilmesini istedi. Bu duruma Türkiye genelinde plaketçiler değişik tepkiler gösterdi. Başbakan'ın bu kararını Gaziantepli esnafa sorduk. Esnafın bir bölümü bu kararı normal karşıladığını söylerken, bazıları ise tepki verdi ve  "Madem bu kadar ormanı seviyordu bu adamlar neden Gezi parkında ağaçları söktüler, neden bir sürü zeytin ağacını söktüler, bunlar yapılırken bir kuru plaketten medet ummak tribüne oynamaktan başka birşey değildir" dedi. 

İŞTE ESNAFIN GÖRÜŞLERİ

EROL GÜRGÜN (MEDYA AJANS FOTOĞRAFÇILIK)

"BU AÇIKLAMAYI SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ"

"Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun plaket üzerine yaptığı açıklamayla bundan sonra kurumlar arasında plaket verilmesi yerine ağaç dikilmesi kararını destekliyorum. Çünkü devletin daha yapacak çok işi olduğunu söyledi  Başbakan orada. Enson Güler Sabancı'nın yaptığı davranış çok güzeldi. Beş yüz tane ağaç dikme sertifikasını başbakana verdi. Bu tür davranışlar bizi çok mutlu ediyor. Keşke bu davranışlar yaşgınlaşsa herkes tarafındanda uygulansa. Düğünlerde havaya ateş etmek yerine ağaç dikilse, ülkemiz yeşil olsa ne kadar güzel olur. Özel günlerde plaket uygulamasının müsrif olduğunu herkes biliyordu Başbakanımız sadece bundan duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.  Plaket törenleri yüzlerce insanın iş zamanından çalıyor bunları bitirmek için böyle proğramlar bitmeli. Başbakanımız ülkemizin bu tür iş zamanı kayıplanrına tahammülü olmadığı için bu açıklamayı yaptı. Bizlerde bu açıklamayı sonuna kadar destekliyoruz." 

FATİH ÖZTEMİR (FOTOĞRAFÇI)

"BUNUN AKSİNİ DÜŞÜNMEK BENCİLLİKTİR"

Bu işten para kazanmamıza rağmen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun sözlerine sonuna kadar katılıyorum. Plaket ve aksesuar gibi raflarda yer işgal eden hediyelerin yerine böyle ülkemizin menfeatine olacak davranışların olmasını destekliyorum. Birinde orman gelişecek birinin ise sonu çıkmaz sokak birinin ufku çocuklarımız, dünyamıza ekonomimize fayda sağlayacak. Bunun aksini düşünmek bencilliktir. 

HANEFİ ÇALIŞKAN (FOTOĞRAFÇI)

"PLAKET VERMEK KONUSU PROTOKOLDA OLAN BİR UYGULAMAYDI"

"Plaket vermek konusu protokolda olan bir uygulamaydı. Şimdiki başbakanımızın dilek ve önerilerine  katılıyorum. Ağaç dikelim gelecek kuşaklarımızı düşünelim. Sivil kişiler özel olarak diğer sivil kimselere plaket verebilir."

SERDAR BEYAZASLAN(İMPARATOR DİJİTAL)

"BAŞBAKANIMIZIN AÇIKLAMALARINA SONUNA KADAR KATILIYORUM"

Başbakanımızın açıklamalarına sonuna kadar katılıyorum. Ağaç dikilmeli zaten bizler atalarımızdan böyle gördük. Kıyamette öleceğini bilsen dahi ağaç dik. Zamanın birinde Sadrazamın biri tedbili kıyafet şehirde gezerken yaşlı bir amcanın  ağaç diktiğini görünce sen bunun meyvesini göremeyeceksin derler. Yaşlı adamda Sadrazama döner bizden öncekiler dikti biz meyvesini yedik şimdi bizde dikeriz bizden sonrakiler meyvesini yer diyor sadrazam bunu duyunca seviniyor ve adama bir kese altın veriyor. Adamda bak benim ağacım şimdiden meyve vermeye başladı diyor bunu duyan sadrazam bir kese altın daha veriyor adam bu seferde benim ağacım çok çok meyve veriyor diyor. Bizler böyle bir milletin evladıyken bu tür yaklaşımlara ve söylemlere katılıyorum. 

METİN BAYSAL (GRAVO REKLAMCILIK)

"BU İNSANLAR KENDİ SALTANATLARINDAN TASARRUF YAPSINLAR"

Diyanet işlerine 1 Milyon TL'ye makam aracı alınıyor, 1150 odalı saray  yapılıyor, 400 trilyona Cumhurbaşkanına  uçak alınıyor ondan sonrada 25 TL'lik plaketle tasarruf yapalım diyorlar. Bari insanlarla dalga geçmeyin bu işten binlerce kişi ekmek yiyor. En başta bu insanlar kendi saltanatlarından tasarruf yapsınlar. Kendilerini bir yere giderken 5 bin araç birden karşılıyor. Bu karşılamaya gelen araçlar gelmesin benzin yakıyorlar ya bu araçlar, onlara verecekleri parayla ağaç diksinler ne olacak. Madem bu kadar ormanı seviyordu bu adamlar neden gezi parkında ağaçları söktüler neden bir sürü zeytin ağacını söktüler bunlar yapılırken bir kuru plaketten medet ummak tribüne oynamaktan başka birşey değildir. Haluk ŞAHİN

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.