1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ermeniler, müslüman Ermenileri de katletti
Ermeniler, müslüman Ermenileri de katletti

Ermeniler, müslüman Ermenileri de katletti

Gaziantep Üniversitesi (GAZÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Genetik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arslan, Ermeniler'in sadece Türkler'i değil, o...

A+A-

Gaziantep Üniversitesi (GAZÜ) Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Genetik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arslan, Ermeniler'in sadece Türkler'i değil, o dönemdeki Müslüman Ermeniler'i de katlettiğini söyledi.

Prof. Dr. Arslan, yaptığı açıklamada, sözde Ermeni soykırımı ile ilgili Avrupa'nın ahlaki sorumluluk hissettiğini ve Türk milletinin de buna haklı olarak tepki gösterdiğini belirtti. Prof. Dr. Arslan, "Bugün gelinen noktada katliamı yapanlar masum, katliama uğrayanlar ise katil olarak gösteriliyor. Bu Avrupa'nın bir ayıbıdır. Ermeniler sadece Türkler'i değil, Müslüman olan Ermeniler'i de katletti. Sadece Kars'ta 483 bin Türk'ü, 80 bin de diğer halktan insanları katlettiler" dedi.

KATLİAMDAN ERMENİLER SORUMLUDUR

Türkiye'de 7 milyona yakın insanın Ermeniler tarafından katledildiğini iddia eden Prof. Dr. Arslan, "1890'lı yıllardan başlayarak 1920 yıllarına kadar Türkiye'de 7 milyona yakın insan Ermeniler tarafından katledildi. Bu insanların katliamından Ermeniler sorumludur. Anadolu'da o tarihlerde zaten erkek yoktu çünkü hepsi savaştaydı. Yaşlılar, kadınlar ve çocuklar vardı. Ermeniler bunları katletti. Hatta buğday tarlalarını ateşe vererek kıtlık yaşanmasına sebep oldular. Ermeniler'in katledildiğine dair bilgilerin hepsi yalan, yalan üzerine kurulu yayınlar var. Kendilerini masum gösteriyorlar. Kendilerinin yaptıkları katliamları Türkler yapmış gibi anlattılar. Belgeler ortaya çıkınca, katliamı yapanların kendileri olduğu ortaya çıkınca bu kez de 'tehcir ettiler' demeye başladılar" diye konuştu.

1895'TE GAZİANTEP'TE KATLİAM YAPTILAR

Yrd. Doç. Dr. Pekdoğan, Türkler'in yaptığı bir Ermeni soykırımının söz konusu olmadığını dile getirerek, "16 Kasım 1895 yılında Gaziantep'te Ermeniler ilginç bir katliam yapıyor. Bu bilgilere de İngilizler'in belgeleri ile ulaşıyoruz. İngiltere'nin görevlendirmiş olduğu bir kişi, önce Kahramanmaraş'a sonra Gaziantep'e geliyor. Gaziantep'e geldiğinde korkunç bir kaitlamla karşılaşıyor ve bunu İngiltere'ye rapor ediyor. Raporda, 'Tabancaların, bıçakların kullanıldığı mezalimle karşılaştım' diyor. Babikoğlu'nun evinin silah deposu haline getirildiğini söylüyor. Sokaktan geçen insanların yüzlerine sülfirik asit fışkırtıyorlar. İnsanların gözleri kör oluyor, yüzleri yanıyor" açıklamasını yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.