1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Enerji Zirvesi'ne davet
Enerji Zirvesi'ne davet

Enerji Zirvesi'ne davet

Günümüzün en önemli ve stratejik sektörü olarak kabul edilen enerji sektörünün kalbi 11-12 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinliklerle Gaziantep'te...

A+A-

Günümüzün en önemli ve stratejik sektörü olarak kabul edilen enerji sektörünün kalbi 11-12 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinliklerle Gaziantep'te atacak. Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenecek Türkiye Enerji Zirvesi ile Enerji Teknolojileri Ar-Ge Proje Pazarı'na enerji, çevre ve ekonomi politikalarını yönlendiren siyasetçiler, akademisyenler ve özel sektör firmaları temsilcileri katılacak.

Türkiye Enerji Zirvesi ve Enerji Teknolojileri Ar-Ge Proje Pazarı hakkında bilgi veren Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, her iki etkinliğin enerji sektörünün bugünü ve geleceğinin, sektörel paydaşların katılımı ile masaya yatırılacağı önemli platformlar olacağını belirtti. 

ÖNEMLİ FIRSATLAR VERİLECEK

Rektör Prof. Dr. Tamer Yılmaz, etkinlikler hakkında şu bilgileri verdi: "Stratejik ve ekonomik önemi sayesinde uluslararası ilişkileri şekillendiren en önemli etmenlerden biri haline gelen enerjinin kendisi kadar nasıl ve hangi şartlarda üretildiği de öncelik kazanmıştır. Bu noktada temel bileşenleri enerjinin verimli ve etkin kullanımı ile yenilenebilir enerji kavramlarından oluşan sürdürülebilir enerji kavramı ön plana çıkmaktadır. Enerji sektörünün doğru yapılandırılması ve yenilenebilir enerji kaynaklarına gereken önemin verilmesi gereklidir. Gelişmiş ticaret ve sanayi altyapısı, lojistik imkanları ve başarılı girişimcileri sayesinde birçok sektörde ülkemizin en önemli üretim merkezi konumunda olan Gaziantep yenilenebilir enerji kaynakları alanında da önemli fırsatlar barındırmaktadır.

KİMLER KATILACAK ?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile enerji sektöründe yer alan bürokrat, işadamı ve akademisyenlerin katılacakları Türkiye Enerji Zirvesi'nde "Birincil Kaynaklar Açısından Türkiye Enerji Stratejileri", "Elektrik ve Doğal Gazın Dağıtım ve İletiminde Beklentiler ve Gelişmeler" ve "Akaryakıt ve LPG Sektöründe Serbest Piyasa ve Rekabetin Önündeki Engeller" başlıklı toplantılar yapılacak. Ayrıca uzmanlar tarafından eşzamanlı sunumlar yapılacak. Türkiye enerji sektörüne katkı sağlayan kurumlar ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi Enerji Teknolojileri Ar-Ge Proje Pazarı'nda dereceye girenlerin ödüllendirileceği tören ise 11 Eylül 2014 akşamı HKÜ Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.