1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. EN ÖNEMLİ HEDEFİMİZ, KARDEŞLİK
EN ÖNEMLİ HEDEFİMİZ, KARDEŞLİK

EN ÖNEMLİ HEDEFİMİZ, KARDEŞLİK

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Abdullah Tancan, milli birlik ve beraberliğimizin Ak Parti döneminde güçlendiğini, çözüm süreci kapsamında,...

A+A-

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Abdullah Tancan, milli birlik ve beraberliğimizin Ak Parti döneminde güçlendiğini, çözüm süreci kapsamında, annelerimizin yüreğini dağlayan, ocaklarımıza ateş düşüren şehit haberlerinin gündemimizden çıkarıldığını söyledi. Tancan, "Kardeşliğimizi ve birliğimizi güçlendiren adımlar atılmıştır. İnkar, red ve asimilasyon politikalarına son verilmiştir. Ayrıca AK Parti iktidarı ile bugün dünyada sözü dinlenir, hatırı sayılır bir devletimiz, bölgesinde yıldız gibi parlayan bir ülkemiz var" dedi. Tancan, inandığı değerlerin inkişafı, halkın daha müreffeh bir yaşama kavuşması ve Türkiye’yi daha da büyütmek için Ak Parti'den aday adayı olduğunu belirtti.

EN ÖNEMLİ HEDEFİMİZ, KARDEŞLİK

Ak Parti'yi diğer partilerden ayıran en büyük özelliğin siyaset anlayışının merkezinde temel hak ve özgürlükler olması olduğunu söyleyen Abdullah Tancan, "Siyaset kurumu problem üreten değil, problemlerin çözüm mekanizmasıdır.Kimseyi dışlamadan, ötekileştirmeden toplumun bütün kesimlerinin her türlü meselesi siyasetimizin konusudur. Milli iradeye sahip çıkmak siyasi namusumuzdur. Millet iradesini gölgede bırakacak hiçbir uygulamaya, hiçbir yapıya, vesayete ve oligarşiye müsamaha gösterilemez. Kimse inancından dolayı baskı altında tutulamaz. Çoğunluk azınlığa, azınlık çoğunluğa tahakküm edemez. Devlet; vatandaşını tanımlayan, biçimlendiren, ona tercihler dayatan değil; vatandaşın tanımladığı, denetlediği ve şekillendirdiği bir devlet olarak hizmet etmelidir. Siyaset çatışma, kamplaşma ve kutuplaşma yerine uzlaşma, bütünleşme ve hoşgörü üzerine kurulmalıdır. Biz insanımızın farklılıklarını zenginlik olarak görüyoruz. Vatandaşlarımızın birlikte, kardeşlik içinde yaşamaları en önemli hedefimizdir" dedi.

MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ GÜÇLENDİ

Ak Parti'nin devrim niteliğinde projeleri hayata geçirdiğini, milli birlik ve beraberliğimizin Ak Parti döneminde güçlendiğini belirten Abdullah Tancan, "Çözüm süreci kapsamında, annelerimizin yüreğini dağlayan, ocaklarımıza ateş düşüren şehit haberleri gündemimizden çıkarılmıştır. Kardeşliğimizi ve birliğimizi güçlendiren adımlar atılmıştır. İnkar, red ve asimilasyon politikalarına son verilmiştir" dedi.

SOSYAL HARCAMALAR 16 KAT ARTTI

Ak Parti dönemiyle birlikte faili meçhul cinayetlerin ülke gündeminden çıkarıldığını, MGK Genel Sekreterliğinin sivilleştirildiğini, Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesinin kabul edildiğini anlatan Abdullah Tancan şunları dile getirdi:"2002 yılından bu yana sosyal harcamalarda 16 kat artış sağlanmıştır. AK Parti iktidarında sağlık hizmeti almak lüks ve ayrıcalıklı olmaktan çıkarılmış, bütün vatandaşlarımıza zengin-fakir ayrımı gözetilmeden devlet tarafından verilen bir hizmet alanı haline getirilmiştir."

TÜRKİYE BÜYÜK SIÇRAMA YAPTI

'12 yılda Türkiye dışa açık, rekabetin yaşandığı, hukuki normların ekonomik düzene istikrarlı bir biçimde yansıdığı bir ülke haline getirilmiştir' diyen Tancan, "Kişi başı gelirimiz ise 3500 dolardan 10 bin doların üstüne çıkmıştır. Adeta bir kader gibi algılanan enflasyonu tek haneli rakamlara düşürürken, paradan altı sıfır atılmış ve Türk Lirasına layık olduğu itibar sağlanmıştır. 2002 yılında dünyada turist sayısında 17. sırada olan Türkiye  büyük bir sıçrama yaparak 6. sıraya yerleşmiştir. AK Parti iktidarı ile bugün dünyada sözü dinlenir, hatırı sayılır bir devletimiz, bölgesinde yıldız gibi parlayan bir ülkemiz var" diye konuştu.

GAZİANTEP'İN İHRACATI 8 KAT ARTTI

Tancan, Gaziantep'in, Ak Parti döneminden önce sadece bir sanayi kenti olarak anılırken şimdi ihracatını 8 kat artırmış bir ticaret merkezi, bir turizm şehri, bir fuar ve kongre merkezi, bir sağlık üssü ve nihayet çok yönlü bir cazibe merkezi haline geldiğini belirtti.

BÜYÜKŞEHİR YOĞUN ÇABA SARFEDİYOR

Büyümenin olası bazı sıkıntıları da beraberinde getirdiğine değinen Tancan şöyle konuştu:"Başta yoğun göç olmak üzere çeşitli sebeplere bağlı olarak eğitimin toplam kalitesinde henüz arzu edilen yere ulaşamamış Gaziantep’imizde önümüzdeki dönem, hem alt yapı ve imkanların  hem de kalitenin çok daha yukarılara çekildiği dönem olmalıdır. Tüm öğretim kademelerinde derslik başına düşen öğrenci sayısında azami 30 seviyesine ulaşılmalıdır. İlimizin en büyük sorunlarından birisi şehir içi ulaşımdır. Bu sorunun çözümü için Büyükşehir Belediyemiz yoğun çaba sarfediyor. Mevcut olan ulaşım master planı revize edilecek. Yeni plan içerisinde yapılması gerekenlerle ilgili olarak gerekli maksimum kaynak temini hususunda da biz çaba sarfedeceğiz. Şehrimize yakışan bir hava limanımız yok. Gaziantep Havalimanının yenilenmesi ve büyütülmesini gerekli görüyorum."

GAZİANTEP'E ÖNEMLİ KAYNAK 

'Elektrik Dağıtım Hizmetlerinde istenilen kalite standardında değiliz. Bunun birçok nedeni var' diyen Tancan, "Ama en büyük nedeni alt yapının yeterli olmaması. Alt yapının iyileştirilmesi için gerekli yatırım ödeneği hususunda 2015 yılı için geçmiş yıllara göre çok fazla kaynak temin edildi ve en acil olanlardan başlanmak üzere Havai Elektrik Dağıtım Hatlarının kademeli olarak yer altına alınması sağlanacak. 2015 yılının tüm planlamaları yapıldı ve bu ay içerisinde çalışmalara başlanacak. 2015 yılının diğer önemli projelerinden birisi de ülkemizde az sayıda ilde uygulanmakta olan Uzaktan Haberleşme ve Kumanda Sistemi olan SCADA Sistemini Elektrik Dağıtımında da kurmak olacak. Bütünü itibarı ile 2016 yılı ortalarında bitirilmesi planlanmakla birlikte 2015 yılı sonunda da kısmen devreye alınmış olacak. Bu proje ile elektrik arızası olduğunda abonenin ihbarına dahi gerek olmaksızın bilgi sahibi olunacak ve arıza mahalline gitmeye gerek kalmadan aynı anda varsa alternatif beslemeler devreye alınarak arıza giderilmiş olacak."

GAZİANTEP'İN SESİ OLACAĞIM

Milletvekili adayı olup seçilmesi halinde  nasıl bir milletvekili olacağının ipuçlarını veren Tancan, "Bulduğum her fırsatta halk ve parti teşkilatımızla birlikte ve istişare içerisinde olmaya gayret göstereceğim. Toplumun her kesimi için iyi ve faydalı insan yetiştirilmesi için yapılan her türlü çalışmanın yanında ve destekçisi olacağım. Gaziantep’in sesini Ankara’da en iyi şekilde duyurarak Gaziantep’lileri en iyi şekilde temsil edebileceğimi, Ankara’nın kamu imkanlarını da  maksimum seviyede şehrimize getirmekte faydalı olabileceğimi düşünüyorum" dedi.

ABDULLAH TANCAN KİMDİR?

1988 yılında PTT’de mühendis olarak göreve başladı. Şahinbey Telefon Müdür yardımcılığı, Şehitkamil Telefon Müdürlüğü, Tedaş Gaziantep İl Müdürlüğü, 2004 yılından itibaren, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’de ve TEDAŞ Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. Tancan, bu görevi esnasında da Türkiye Elektrik Dağıtım Şebekeleri Rehabilitasyon Projesi Proje Uygulama Birimi Başkanı görevlerinde bulundu. Tancan, 2010 yılından bu yana Akaryakıt, LPG, Elektrik ve Doğalgaz sektörlerinde faaliyet gösteren Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunda (EPDK).

Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.