1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. EN BÜYÜK ZAFER
EN BÜYÜK ZAFER

EN BÜYÜK ZAFER

Milli Kurtuluş Savaşı’mızı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir zaferle taçlandıran, her aşaması vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 94’üncü yıldönümü kutlu olsun….

A+A-

Zafer Bayramı dolayısıyla bugün saat 10'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na çelenk konulacak ve kutlama töreni yapılacak. Aynı gün saat 10.45'te ise Vali Ali Yerlikaya tebrikleri kabul edecek.

Ulu Önder 30 Ağustos kutlamalarının ikinci yıl kutlamalarında şu sözleri söylemişti: “Bilmeyen kalmamıştır ki: Ulusumuz, egemenliğini eline aldığı gün, en karanlık yoksulluğun, en derin uçurumun kıyısında idi. Bütün güçleri yıpranmış, bütün savunma araçları elinden alınmış, kutsal varlıkları saldırıya uğramış, pek acıklı bir durumda idi. Bütün bunları hiçe sayarak varlığını ve bağımsızlığını kurtarmaya karar verdi. Bu kararını başarıya ulaştırabilmek için kendine bir toplu davranış, bir belirli erek seçmesi gerekiyordu. Ulusun bütün varlığı ile, bütün inanıyla, canını dişine takarak o yolda birlikte yürümesi ve er geç başarıya ulaşması gerekti. İşte baylar o erek bu yerdi, burasıydı. Umulan ve istenen başarı, işte burada kazanılan zaferdi.”

MESAJLAR

ÇELİK: EN ŞANLI ZAFER

AK Parti Gaziantep Milletvekili Canan Candemir Çelik, "30 Ağustos İstiklal mücadelemiz boyunca, milli egemenlik yolunda kazandığımız en şanlı zaferin tarihidir. 30 Ağustos Zaferi, tarihin derinliklerine gömülmek istenen bir milletin en zor zamanında bile bağımsızlığından, mücadele etme ruhundan asla vazgeçmeyeceğini gösteren çok önemli bir başarıdır. Bu kutlu zafer din, dil ve ırk gözetmeksizin bir araya gelen tüm kahraman fertlerin azim ve gayretinin en büyük göstergesidir"

KOÇER: GURURLUYUZ

Ak Parti Gaziantep Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Sözcüsü Nejat Koçer, "30 Ağustos Zafer'inin 94. yıl dönümünü kutluyor olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.  Milletvekili Nejat Koçer, "Milli ve manevi değerlerini pek çok şeyin üzerinde tutan Türk Milleti, bağımsızlığından, birlikteliğinden, kardeşliğinden, demokrasiden, ve Cumhuriyet kazanımlarından asla taviz vermeyeceğini 15 Temmuz gecesinde de göstermiştir. 30 Ağustos kahramanlarının torunları, bir kez daha bu ülkede milli birlik ve beraberliği bozmak, kaos ortamı oluşturmak, ülkeyi kargaşaya sürüklemek, bölmek gayretinde olanlara hak ettikleri dersi vermiştir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bu zaferi bize kazandıran tüm şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum" dedi.

ERDOĞAN:  TAVİZ VERMEYECEĞİZ

AK Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, "Kurtuluş Savaşımızın en önemli destanlarından birisi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı Türk Milleti’nin sarsılmaz imanının bir göstergesidir. Birliğimize, dirliğimize ve hayat hakkımıza göz koyan gafiller mutlak anlamda ders ve ibret çıkarmalıdır. Yedi düvele eğilmeyen kutlu millet varlığının, bölücü heveslere, bir avuç kendini bilmez bedbahtın kanlı provokasyonlarına geçit vermedi, bundan sonrada vermeyecektir.Yine çok iyi bilinmelidir ki bu milleti savaşlarla yıkamayanlar hain terör saldırılarıyla da yıkamayacaklardır. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü dünya var oldukça devam edecektir. Bu Millet denge unsuru olarak var olacak, var olduğu sürece de varlığından, birliğinden ve dirliğinden asla taviz vermeyecektir"

EKİCİ: CUMHURİYETİ YAŞATACAĞIZ

CHP Milletvekili Akif Ekici, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları emperyalizme karşı verdiği mücadele sonunda gerçekleştirdiği devrimlerle Türk ulusuna aydınlık yarınlar armağan etmiştir.  Bizlerin üzerine düşen görev de cumhuriyetimizi ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.  Koşullar ne olursa olsun ülkemize ve bağımsızlığımıza her koşulda sahip çıkacağız. 30 Ağustos, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının emperyalizme ve onların işbirlikçilerine karşı verdiği ulusal kurtuluş mücadelesinin zaferle taçlandırıldığı günün adıdır! 30 Ağustos Zaferi, Türk milletinin en güç koşullarda dahi esaret altına alınamayacağını göstermiştir." dedi.

ŞAHİN: DESTAN YAZDIK

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.  Şahin, mesajında, 30 Ağustos’un Türk milletinin bağımsızlığı ve hürriyetinden ödün vermeyeceğinin tüm dünyaya ispat edildiği gün olduğunu belirtti.   Milletten alınan güçle cumhuriyetimizi, demokrasiyle güçlendirerek Türkiye’yi 21. asrın güçlü, ileri devletlerinden biri haline getirmek için canla, başla çalışmaya ülkemizin birlik bütünlüğünü korumaya devam edeceklerini ifade eden Şahin, Türkiye olarak hedeflerine doğru yürüdüklerinin kaydetti.

FADILOĞLU: BİRLİK VE BERABERLİK ÖNEMLİ

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayımladı. Başkan Fadıloğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla son günlerde yaşanan terör saldırılarına karşı birlik ve beraberlik mesajı verdi. Fadıloğlu, "Milletimiz asla esaret altına alınamayacaktır. Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Türk milletinin vatanını işgal eden şer güçlere karşı elde ettiği eşsiz bir zaferdir. Türk milleti, tarih boyunca esaret altında kalmayı reddeden özgürlüğü ve bağımsızlığı uğruna malını ve canını seve seve feda etmekten hiçbir zaman çekinmeyen bir millettir"

TAHMAZOĞLU'NDAN KUTLAMA

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 94. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınlayan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "30 Ağustos Zaferi ile milletimiz, kendi iradesi ve rızası dışında dayatılan her türlü plan ve oyunu iman ve inancıyla tarihin karanlık sayfalarına nasıl gömebileceğini dosta ve düşmana göstermiştir" dedi.  Başkan Tahmazoğlu mesajında, "Vatan ve millet aşkıyla gözünü kırpmadan şehit ve gazi olan kahramanlarımızın emanetlerine her zaman olduğu gibi sahip çıkmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

ÖZKEÇECİ: CUMHURİYETİN MÜJDECİSİ

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, "Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne kast etmek isteyen güçler daima devletimizi bütün azamet ve kudretiyle karşılarında bulacaktır. Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun, uçurumun kenarından dönerek kendisine yeni bir yol çizişinin ifadesidir. 30 Ağustos Zafer Bayramı, aynı zamanda son devletimiz olan Cumhuriyetimizin de müjdecisidir"

SUCU: DEVLET OLMAMIZI SAĞLADI

CHP İl Başkanı Hayri Sucu, “Bağımsızlığımızı ve bir devlet olmamızı sağlayan 30 Ağustos Zafer'ini bize armağan eden Ulu Önder Atatürk'e, silah arkadaşlarına, kahraman ordumuza, şükranlarımızı sunuyorum” dedi. Sucu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Sucu, mesajında Atatürk’ün ilke ve inkılâplarından asla ödün verilmeyeceğinin altını çizerken 94. Yılında bu şanlı zaferde hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet dilerken, savaşa katılan kahraman Türk askerlerine de vefa borçlu olduklarını söyledi.

ÇELİKTÜRK: GURURLUYUZ

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Gökhan Çeliktürk, "Vatanımızı yok etmeye çalışanlara karşı azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilan edildiği 30 Ağustos 1922’ de kazanılan Başkomutanlık Meydan Muhaberesinin 94. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Vatan toprağı işgal altında bulunan bir milletin yokluklara rağmen azim ve inançla toprağını nasıl müdafaa edebileceğini 30 Ağustos zaferi ile tüm dünya ya göstermiştir. Bize düşen Cumhuriyetimizi koruyarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği ‘muasır medeniyetler’ seviyesinin üzerine çıkarma hedefine kararlılıkla ilerlemektir" diye konuştu.

SINAV: EN BÜYÜK ŞEREF

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Sınav, tarihini yazdığı topraklarda bağımsız devlet olarak yaşayabilmesinin, bir milletin en büyük gurur ve onur kaynağı olduğunu kaydetti.  Zafer Bayramı’nın 94. yıldönümünü dolayısıyla mesaj yayınlayan Prof. Dr. Sınav, Türk milletinin bilinen tarih boyunca daima özgür bir devlete sahip olan nadir medeniyetlerden birisi olduğuna vurgu yaptı. Türk milletinin tarihin hiçbir döneminde esareti kabullenmediğini, her zaman devletini kutsal bildiğini ve bağımsızlığı için canını vermekte tereddüt etmediğini belirten Prof. Dr. Sınav, “Her millete nasip olmayacak bu büyük şeref, her karışı şehitlerimizin kanlarıyla ıslanmış vatan topraklarımızda Yüce Türk Milletine nasip olmuştur” dedi.

KONUKOĞLU: ZAFERLERDEN İLHAM ALDIK

Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, Zafer Bayramı’nın yıl dönümünü gururla kutladıklarını belirterek, ‘’Bu büyük zaferlerden ilham alarak Türkiye’mizin kalkınma hamlesini hızlandırmaya ve ay yıldızlı bayrağımızı göklerde dalgalandırmaya devam edeceğiz’’ dedi.  Konukoğlu, yayımladığı mesajında, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 94. yıl dönümünü kutladı.

TİRYAKİOĞLU: EŞİ BENZERİ OLMAYAN DESTAN

Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, tarihe altın harflerle nakşedilen 30 Ağustos Zaferi’nin, dünyada eşi benzeri olmayan bir kahramanlık destanı olduğunu söyledi. Tiryakioğlu, "Aziz atalarımızın bizlere emanet bıraktığı bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devletini ebediyen yaşatmak ve müreffeh yarınlara taşımak ay yıldızlı bayrak altında yaşayan tüm bireyler olarak hepimizin ortak sorumluluğu ve görevidir."

ÇIKMAZ: DÖNÜM NOKTASI

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinasyon Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı kutlama mesajında, “30 Ağustos 1922’de büyük bir zafer kazanarak yurdumuzu düşmanlardan temizleyen milletimiz, şimdi de darbecilere ve terör örgütlerine karşı büyük zaferler kazanmaktadır” dedi.  “Milletimiz için bir dönüm noktası olan 30 Ağustos, şanlı tarihimize altın harflerle yazılmış bir gündür” diyen Başkan Çıkmaz, Zafer Bayramı nedeniyle yatığı açıklamada şöyle devam etti: “30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz, milletimizin bağımsızlığına verdiği önemin bir göstergesidir"

ÖZYURT: BAĞIMSIZLIĞIN DESTANI

Nizip Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet  Özyurt, "Dün olduğu gibi bugün ve yarınlarda da  aziz milletimiz ülkesini tehdit altında gördüğünde olağanüstü bir vatanseverlik ve kahramanlıkla bu tehdidi bertaraf ettiğini, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, ülkesi için çekinmeden canını siper edeceğini ve de ülkesi ve milletiyle sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir"

YILMAZ: TARİHİN EN ÖNEMLİ GÜNÜ

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz 30 Ağustos Zafer Bayramının 94. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi:  “30 Ağustos Zaferi, ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı Türk milletinin büyük bir fedakârlıkla verdiği istiklal mücadelesini bütün dünyaya duyurduğu tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biridir. Büyük Zafer’in 94. yıl dönümünü kutladığımız bu tarihi günde,  başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyor;  milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”

TEZEL: TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ PARLAK

GAGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Bora Tezel, 30 Ağustos zafer bayramını kutlayarak, "Unutulmamalıdır ki, güzel ülkemizin önü açık, geleceği parlaktır" dedi. GAGİAD Başkanı Bora Tezel, "Unutulmamalıdır ki güzel ülkemizin önü açık, geleceği parlaktır. Güneş balçıkla sıvanmaz. Bu vesile ile yüzyıllardır birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığımız, her bir taşının ayrı bir hikayesi olan bu cennet vatan uğruna hayatlarını vermiş Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, demokrasi şehitlerimiz, vatan müdafaasında şehit düşmüş askerlerimiz ve emniyet kuvvetlerimize Allah’tan rahmet diler, yüce hatıralarını saygı ile anarız" dedi. LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.