1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. EN BÜYÜK SORUNLARIMIZDAN BİRİ EV KİRALARI
EN BÜYÜK SORUNLARIMIZDAN BİRİ EV KİRALARI

EN BÜYÜK SORUNLARIMIZDAN BİRİ EV KİRALARI

Ak Parti'ye 14 yıldır hizmet eden, teşkilattan gelen, Gaziantep'in son il genel meclis başkanı Ak Parti Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Menderes Karaduman,...

A+A-

Ak Parti'ye 14 yıldır hizmet eden, teşkilattan gelen, Gaziantep'in son il genel meclis başkanı Ak Parti Gaziantep Milletvekili Aday Adayı Menderes Karaduman, sığınma kamplarının altyapısının yanısıra, okullar, köy yolları, semt sahaları gibi önemli projelerde imzası bulunmasına rağmen bunların reklamını yapmadığını, hizmeti, emeği vatandaşın çok iyi bildiğini belirtti.  Karaduman, Gaziantep'in sorunlarını bildiğini söyleyerek "Bizim yerel yönetimlerde edindiğimiz deneyimler çok önemli. 9 ilçe, 440 köy, 180 mezrada halkın hissiyatını gerçekten öğrendim. Şehrimizin sorunlarını biliyorum. Bu sorunların çözümü için belediyelerimizle el ele verip çalışacağım. Biz insanlara, insani olarak ve islami olarak yaklaşıyoruz. Allah'ın kapılarını kapatmadığı bir yerde insanların kapılarını, telefonunu, gönlünü, yüreğini kapatması hele bizim partimizde hiç olmaz. Biz herşeyimizile onlara açığız. Hizmet için yola çıktık, Allah nasip ederse bu hizmete talibiz"diye konuştu.Genel Merkezin vicdanına güvendiğini, kimsenin adaylık için kapısını çalmadığını belirten Karaduman, "Hizmet için yola çıktık, Allah nasip ederse bu hizmete talibiz. Olmazsa da yine partimizin emrinde çalışacağız. Bizde küsme, gücenme söz konusu olmaz" dedi.

ÖZEL KALEM MÜESSESİNİ HİÇ ÇALIŞTIRMADIK

İl Genel Meclisi başkanlığı yaptığı dönemde kapısını hiçbir muhtara, vatandaşa kapatmadığını belirterek, "başkan olduğum dönemde geçmişten farklı şunu yaptım. Önce kendi personellerimizin vatandaşımıza bakışına baktık. Davranışını düzeltmeyen yöneticilerle aramıza mesafe koyduk ve onların değişmesini sağladık. Bu bizim için çok önemliydi çünkü vatandaşa düzgün davranmayan insanlarla bizim yol yürümemiz mümkün değildi. Hiç kimsenin maddi durumuna ve makamına bakarak bir davranış içerisine girmedik. Bizim nazarımızda Allah'ın yarattığı her kul eşittir hizmet anlayışıyla vatandaşlarımıza hizmet götürmeye çalıştık. Biz özel kalem müessesini hiçbir zaman işletmedik. Özel bir toplantımız yoksa gelen muhtarlarımız, vatandaşlarımıza kapılarımızı açtık. Bu gerçekten çok önemli, vatandaş size kolay ulaşabilmeli. Vatandaşın beklentisini karşılayamasanızda izah ettiğinizde bir güleryüz onları mutlu edebiliyor" dedi.

TEŞKİLAT AVANTAJI

'Teşkilat, taban bizi tanıyor. Temayülde de, mülakatta da bu bizim için bir avantajdı' diyen Karaduman, "Ben hep teşkilat, hep taban dedim. Çünkü ben biliyorum isimsiz kahramanlar bu partinin temel taşları, kılcal damarları. Partinin tüm yükünü onlar çekiyorlar. Biz teşkilat dedik teşkilatla varolduk, çünkü bu parti teşkilatların üzerinde yükseldi. Onları gözardı edemeyiz, bu teşkilatla beraber yol yürüdük. İlk çıkışta bu kadar güçlü bir yapımız yoktu Allah'a çok şükür sandık ne zaman halkımızın önüne geldiyse halkımız Ak partiden yana teveccüh kullandı. Burada da teşkilatlarımızın büyük emeği var. Onlara sizin aracılığınız ile teşekkür etmek istiyorum" dedi.

FATMA HANIM PARTİDE BENİ EN İYİ TANIYANLARDAN BİRİ 

Fatma Şahin ve Şamil Tayyar'ı referans olarak gösteren Karaduman, onlardan bu konuda nasıl bir geri dönüşüm geldiği yönündeki sorumuza, "İnsanları sevmeseniz bile içinizdeki vicdanınızın sesini dinlemeniz gerekiyor. Size bir şey sorulduğunda bu vicdanı ifade edebilmelisiniz. Ben Sayın Fatma Şahin ve Şamil Tayyar'ın kendilerini referans göstermemden dolayı rahatsız olacaklarını zannetmiyorum. Biz daha önce beraber çalıştık. Fatma hanımla daha uzun bir süre çalıştık. Kendisi milletvekilliği, kadın kolları genel başkanlığı, bakanlık yaptı. Büyükşehir belediye başkanlığı yapıyor tabi partimizde bizi en iyi tanıyanlardan birisi olduğu için sayın bakanımı referans gösterdim" diye konuştu.

BİZ ÖNCE ÇALIŞTIK

Mülakatın iyi geçtiğini, bunun bir bayrak yarışı olduğunu, genel merkezin vicdani bir kanaat oluşturarak bir karar vereceğini söyleyen Karaduman şöyle konuştu:"Mülakat iyi geçti, öyle tahmin ediyorum. Çünkü o insanlarda teşkilatımızın temel taşları, teşkilatımızın yapısını çok iyi bilen insanlar. Burada emeğimiz olduğunu mutlaka biliyorlardır. Artık değerlendirme tamamen kendilerinin. Ben kimsenin kapısını çalmadım. Bizim Gaziantep'te yapmış olduğumuz çalışmalar var. Siyasette kimse kolundan getirilip bir yere getirilmiyor. Piyango almazsanız ikramiye size çıkmaz. Biz çalışmalarımızı bundan önce yaptık. Meclis başkanı iken çalışmalar yaptık. Benim yapımda hiç bir zaman küsme darılma gücenme, mazeret üretme yoktur. Olursa da olmazsa da içimde hiçbir zaman bir burukluk olmaz. Çünkü almış olduğunuz makamlar size artı bir yük getiriyor. Size oy vermiş olan vatandaşların yükünü getiriyor. Allah bile insanlara cevap veriyor. Siz elinizi açtığınızda 'buyur ya kulum" diyor. Siz nasıl telefonunuzu, kapınızı, gönlünüzü kapatırsınız."

REKLAM DEĞİL, HİZMET YAPTIK

'5 tane kampın altyapısını özel idare olarak biz yaptık. Şu anda bu kamplar örnek gösteriliyor' diyen Menderes Karaduman, "Gaziantep'te 300 bin Suriyeli var, 45 bini kampta yaşıyor. Biz bunları seve seve yaptık. Bunlar bizim soydaşımız dindaşımız bu mantıkla yaklaştık. Kamplar yapılırken sahurlara kadar orada incelemelerde bulunduk. Okullar, köy yolları, semt sahaları yaptık. Tüm hizmetlerimizde kaliteye önem verdik, işlerimizi takip ettik. Hiçbir zaman reklam işine girmedik yapı olarak da girmedik. Biz biliyoruz ki emek, hizmet hiçbir zaman zayi olmaz. Reklam değil hizmet yaptık" dedi.

EN BÜYÜK SORUNLARIMIZDAN BİRİ EV KİRALARI

 

Milletvekili adayı olması ve seçilmesi halinde, fakir fukara için garip guraba için çalışacağını söyleyen Karaduman, "Gaziantep'in en büyük problemlerden biri ev kiralarının yüksekliği. Bu konuda 81. sıradayız. Bizim yerel yönetimlerde edindiğimiz deneyimler çok önemli. 9 ilçe, 440 köy, 180 mezrada halkın hissiyatını gerçekten öğrendim. Şehrimizin sorunlarını biliyorum. Bu sorunların çözümü için belediyelerimizle el ele verip çalışacağım. Biz insanlara, insani olarak ve islami olarak yaklaşıyoruz. Allah'ın kapılarını kapatmadığı bir yerde insanların kapılarını, telefonunu, gönlünü, yüreğini kapatması hele bizim partimizde hiç olmaz. Biz herşeyimizile onlara açığız. Hizmet için yola çıktık, Allah nasip ederse bu hizmete talibiz. Olmazsada yine partimizin emrinde çalışacağız. Halkın içinden hiçbir zaman kopmadık. Halka hizmet için çalıştık. Bizde küsme, gücenme sözkonusu olmaz. 14 yıldır partime emek veriyorum, partimiz de bize makam verdi. Vatandaşa hizmet etme imkanı bulduk. Partimizde bize emek veren, bizleri makama getiren herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu. Meral KINACILAR 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum