1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. EĞİTİMDEN TASARRUF OLMAZ
EĞİTİMDEN TASARRUF OLMAZ

EĞİTİMDEN TASARRUF OLMAZ

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Bekir Avan, eğitim çalışanlarının problemlerinin acilen ve derhal çözülmesi gerektiğini söyledi.

A+A-

 Avan, "Unutulmasın ki eğitimden tasarruf olmaz. Eğitimden tasarruf yapan Ülkemizin geleceğinden tasarruf yapar" dedi.

DiLEKÇE GöNDERDİLER

Avan, PTT şubesinden konuyla ilgili dilekçe gönderdiklerini belirterek, "öğretmenlerin bu maaş karşılığı ek ders adaletsizliği probleminin, 19. Milli Eğitim Şurası kararları da dikkate alınarak, haftalık 15 saat olarak eşitlenmesi için Gaziantep’te üyelerimizden ve eğitim çalışanı arkadaşlarımızdan topladığımız dilekçeleri Başbakanlık’a gönderiyoruz. Türk Eğitim-Sen olarak bu dilekçe kampanyasını tüm Türkiye’de başlattık. Her İlde ve Şubelerimizde toplanan on binlerce dilekçe bugünlerde her ilden ayrı ayrı Başbakanlık’a gönderilmektedir. Eğitim çalışanlarının problemleri acilen ve derhal çözülmelidir" dye konuştu.

EŞiTLiK iSTiYORUZ

"Dilekçede özetle, bütün öğretmenlerin maaş karşılığı okutacağı derslerin haftalık 15 saate eşitlenmesini istiyoruz" diyen Avan, "Haftalık 30 saat  derse giren  okul öncesi öğretmenleri ve sınıf öğretmenleri 12 saat, genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenleri 15 saat, atölye ve laboratuvar öğretmenleri de 10 saat ücret alabilmektedirler. Bu branşlar dışındaki öğretmenler ise haftada 30 saat derse girdiklerinde ortalama 18 saat ek ders ücreti almaktadırlar. Aynı görevin yapılmasına rağmen ortaya çıkan bu eşitsizlik, aylık ve yıllık olarak hesaplandığında ise çok daha büyük eşitliksizliklere ve adaletsizlikler sebep olmaktadır"  GÜNEY YILMAZ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.