1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Eğitimdeki o müdürün yazdıkları meclise taşındı
Eğitimdeki o müdürün yazdıkları meclise taşındı

Eğitimdeki o müdürün yazdıkları meclise taşındı

Şahinbey Mehmet Uygun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdür yardımcısının sosyal medya hesabından yaptığı skandal paylaşımlar meclise taşındı. CHP...

A+A-

Şahinbey Mehmet Uygun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdür yardımcısının sosyal medya hesabından yaptığı skandal paylaşımlar meclise taşındı. CHP Milletvekili Akif Ekici, bakanlığın bu kişi hakkında herhangi bir işlem yapıp yapmadığını sordu.

NE PAYLAŞTI ? 

Müdür Yardımcısı, internet üzerinden şu paylaşımda bulundu: “Bize medeniyet diye Hıristiyan adetlerini dayattılar. Batılılar gibi olmak uğruna kız çocuklarını striptizci bar çalışanı gibi, erkek çocuklarını da ruhsuz, maneviyatsız düşüncelerle giydirdiler… 19 Mayıs ruhunun milletin çocuklarının ruhlarını ve bedenlerini çırılçıplak soyan zihniyetin neden devam ettirilmediğini bugün anlamayan zihniyetler, geleceklerini taşlanmış maneviyat yo6ksunu nesillerde aramaya devam etsinler.”

YILDIZ'A İLTİFAT YAĞDIRDI

Müdür Yardımcısı, siyasi partileri ve STK’ları sert sözlerle yerden yere vururken, 6 yaşındaki kız çocuklarıyla evlenilebilir’ diyen Nurettin Yıldız’a da iltifatlar yağdırdı. CHP’yi yalancılıkla itham eden eğitimci, HDP için ‘Şeytanı bol cehennemi daim olsun’ ifadelerini kullandı. Kendisi gibi düşünmeyen STK’ları ise ‘sapık olarak tanımladı. Müdür Yardımcısı Antep’e sokulmayan Yıldız’a katıldığını şu ifadelerle anlattı: “Bekaretten kurtulma yaşının 11’lere kadar gerilediği, 18 yaşına gelmeden kürtaj yaptırma yüzdesinin yüzde  20’lere dayandığı ifade özgürlüğü kapsamında sözde batılı ve uzantılı parti yöneticileri ile STK’ların özde sapık ruhlu insanlarının empoze ettikleri düşünceler ‘normal’ İslam fıkıhının küçük bir bölümünü anlatan Nurettin Yıldız sapık ha… Yok öyle yağma!”

EKİCİ MECLİSE TAŞIDI

CHP’li Akif Ekici, Şahinbey Mehmet Uygun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdür yardımcısının sosyal medya hesabından yaptığı, hakaret dolu paylaşımları Meclis gündemine taşıyarak bakanlığın bu kişi hakkında herhangi bir işlem yapıp yapmadığını sordu. Sosyal medya hesabından 19 Mayıs ile ilgili paylaşımlarında, 19 Mayıs’ı ve cumhuriyet değerlerini karalayan, kız çocuklarını bar çalışanı ve striptizci sözleriyle tanımlayan Şahinbey Mehmet Uygun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdür yardımcısına yönelik tepkiler sürerken, konu Meclis gündemine de taşındı.

ÇİRKİN HARAKETLER

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, konuya ilişkin verdiği soru önergesinde ideolojik, siyasi amaçlar taşıyan, hakaret içeren paylaşımlarda bulunamayacağı gerekçesiyle sosyal medya hesaplarında hükûmete yönelik eleştirel paylaşımlarda bulunan çok sayıda devlet memuru hakkında soruşturma açıldığı, yasal işlem başlatıldığı ve bu kişilere memuriyetten uzaklaştırmaya varan cezalar verildiğini hatırlattıktan sonra; iktidar ya da kendisi gibi düşünmeyen insanlara, Cumhuriyet değerlerine, kız ve erkek öğrencilere son derece çirkin hakaretler yağdıran müdür yardımcısı hakkında ilgili bakana şu soruları yöneltti:

 İŞTE SORULAR

"Şahinbey Mehmet Uygun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdür yardımcısı Fatih Türk’ün kişisel facebook sayfasındaki siyasi, ideolojik ve hakaret içerikli paylaşımları konusunda bir inceleme başlatılmış mıdır? Başlatıldı ise ne aşamadadır, başlatılmadı ise sebebi nedir? Son 10 yıllık süreçte sosyal medya hesaplarında iktidar aleyhine paylaşımlarda bulunduğu için ceza verilen kaç devlet memuru vardır? Bu cezaların türleri nelerdir? Aynı dönem için, sosyal medya hesaplarında iktidarı eleştiren paylaşımlarda bulunması nedeniyle devlet memurluğundan uzaklaştırılan kişi sayısı nedir? Son on yılda, iktidar dışındaki tüm siyasi partilere ve görüşlere hakaret eden, siyasi içerikli ve ideolojik paylaşımlarda bulunan kaç devlet memuru hakkında inceleme/soruşturma başlatılmıştır? Bunların detayları nelerdir?"

UĞUR KALKAN VALİLİĞE DİLEKÇİ VERİYOR

CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan, Mehmet Uygun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Fatih T.''nin sosyal medyadaki paylaşımlarıyla ilgili Gaziantep Valiliğine dilekçe verecek.

Fatih T.'nin paylaşımlarıyla ülkenin çağdaş değerlerine meydan okuduğunu iddia eden Kalkan, "19 Mayıs törenlerinde görev alan kız öğrencilerini bar çalışanı, striptizci sözleriyle tanımlarken, erkek çocuklarının da ruhsuzlaştırıldığını ve maneviyattan uzaklaştırıldığını iddia ediyor. Medeniyeti de kendince Hristiyan adetleri olarak tanımlıyor" dedi.

 

Kalkan, Fatih T.'nin bir yandan 19 Mayıs'a saldırdığını, diğer yandan da siyasi parti temsilcisi gibi Chp'ye saldırdığını öne sürerek, "Daha önce bir öğretmenin arabasını çizmekten ceza alan bu şahıs, bu sefer de kendince bu ülkenin değerlerini çizmek peşinde. Nefret ile bir öğretmenin arabasını kendine yakışır şekilde çizebilirsin ama bu ülkenin çağdaş kazanımlarını sana ve senin zihniyetinde olanlara kesinlikle çizdirmeyiz. Gaziantep Valisi'ni ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü'ne bu şahsın çocuklarımızdan uzak tutulması konusunda çağrıda bulunuyorum. Konuyla ilgili adlı ve idari soruşturma başlatılması için ben de gerekli başvuruları yapacağım. Konunun da hassasiyetle takipçisi olacağım" diye konuştu. Haber Merkezi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.