1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. EĞİTİMCİLER KOMİSYONA BAĞLI
EĞİTİMCİLER KOMİSYONA BAĞLI

EĞİTİMCİLER KOMİSYONA BAĞLI

FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesi ile kapatılan okullarda görevli olan ve çalışma izinleri iptal edilen öğretmenler için flaş adım atıldı.

A+A-

Aylardır bakanlıktan gelecek haberi bekleyen öğretmenler için harekete geçildi. Bakanlığın 81 ile gönderdiği yazı ile birlikte FETÖ ile ilgisi bulunmayan öğretmenlerin çalışma izni ile ilgili yeniden çalışma yapılacak. Gaziantep'te FETÖ ile bağlantısı olduğu iddiasıyla 17 okul, bir üniversite kapatılmıştı 

KOMİSYON AYIKLAYACAK

Milli Eğitim Bakanlığı, darbe girişimi sonrası FETÖ ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle kapatılan okullarda görevli öğretmenlerle ilgili çalışma başlattı. 81 ile yazı gönderen bakanlık çalışma izinleri iptal edilen öğretmenleri, kurulacak komisyonlarda ayıklayacak.  15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL kapsamında FETÖ ile bağlantılı aralarında 15 üniversitenin de bulunduğu yaklaşık bin 100 eğitim kurumu kapatıldı. Bu okullarda okuyan 131 bin öğrenci devlet okullarına yönlendirildi.  Bu kurumlarda çalışan 21 bin öğretmen, usta öğretici, uzman ve yöneticinin çalışma izinleri de iptal edildi.

81 İLE YAZI GÖNDERİLDİ

Aylardır bu kurumlarda çalışan öğretmenler bakanlığın kapısını aşındırıyordu. Milli Eğitim Bakanlığı FETÖ kurumlarında çalışan personelin çalışma izinleriyle ilgili düzenleme için harekete geçti. Milliyet'in haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 81 ile yazı gönderdi. Gönderilen yazıda şöyle denildi:“FETÖ kapsamında kapatılan kurumlarda çalışanların çalışma izinlerinin iptal edildiği, bu uygulama sonunda bazı personelin mağdur duruma düştüğü yönünde başvuruların bakanlığımıza iletildiği anlaşmıştır. Bu şekilde işlem yapılan nedenle illerde valilikler tarafından komisyon oluşturulacaktır. Milli Eğitim Müdürlüklerine müracaat edenlerden ilgili KHK kapsamında milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen yapı, oluşum, veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği ya da bağlantısı olmadığı oluşturulan komisyon marifetiyle belirlenen personel listesi valilikler tarafından genel müdürlüğümüze bildirilsin.”

GAZİANTEP'TE KAPATILAN OKULLAR ŞUNLARDI: 

Zirve Üniversitesi, Sungurlu Anadolu Lisesi, Özel Mutafoğlu Anadolu Lisesi, Özel Afitap İlkokulu Nizip, Özel Sunguroğlu Fen Lisesi, Özel Gülpembe İlkokulu İslahiye, Özel İslim Nihat Özyurt Anadolu Lisesi Nizip, Özel Mutafoğlu İlkokulu, Özel Cahit Nakıpoğlu İlkokulu, Özel Emine Nakiopoğlu Ortaokulu, Afitap Ortaokulu Nizip, Özel Gülpembe Ortaokulu İslahiye, Özel Cahit Nakıboğlu, Ortaokulu, Özel Ferhan Nakıboğlu, Özel Asım Kökoğlu fen Lisesi, Özel Asım Kökoğlu Anadolu Lisesi, Özel Asım Kökoğlu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi ve Özel Gazikent Temel Lisesi. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.