1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. DÜNYA DEVLERİ ARASINDAYIZ
DÜNYA DEVLERİ ARASINDAYIZ

DÜNYA DEVLERİ ARASINDAYIZ

Şölen Çikolata Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çoban, “Doğduğumuz topraklardan aldığımız güçle daha ileri noktalara cesur adımlarla gidiyoruz”...

A+A-

Şölen Çikolata Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çoban, “Doğduğumuz topraklardan aldığımız güçle daha ileri noktalara cesur adımlarla gidiyoruz” dedi.

Bayazhan'da iftar veren Çoban, hedeflerini anlattı ve yatırımlarla ilgili bilgi verdi. Çoban, “Sektörümüze yaptığımız yatırımları aynı zamanda ülkemiz ekonomisine değer katmak için bir vesile olarak görüyoruz. Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni tesisimiz için 320 milyon TL yatırım yaptık. Avrupa’nın en yüksek teknolojisine sahip bu tesisimizin üretim alanı 90 bin metrekare. Tüm dünyada tüketicilerle buluşacak ürünlerimizden bu tesiste günde 700 ton üretme kapasitesine sahibiz” dedi.

DÜNYA DEVLERİ ARASINDAYIZ

Şölen’in Gaziantep’ten doğan ve dünya devleri arasında yerini almış bir firma olmasından dolayı büyük gurur duyduklarını belirten Şölen Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Çoban, “Doğduğumuz bereketli topraklardan aldığımız güç, bize duyduğunuz güven bizim daha ileri noktalara korkmadan, cesur adımlarla gitmemizde büyük rol oynuyor. 2012 yılında Gaziantep’te temelini attığımız tesisimiz üretime başladı. Son 5 senede toplam 500 milyon TL’ye yakın yatırım yaptık. 2015 yatırım miktarımız 105 milyon TL oldu. Yatırımımızın 320 milyon TL’si Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bu yeni tesisimiz için yapıldı.  Avrupa’nın en yüksek teknolojisine sahip tesisimizin üretim alanı 90 bin metrekare. Tüm dünyada tüketicilerle buluşacak ürünlerimizden bu tesiste günde 700 ton üretme kapasitesine sahibiz” dedi.

ÜSTÜN PERFORMANS GÖSTERDİK

Bayram dönemlerinin bulundukları sektör için büyük önem taşıdığının altını çizen İsmail Çoban, sözlerini şöyle sürdürdü: “Aslında hepimiz için tüm sevdiklerimiz ile bir arada olduğumuz bayram dönemi çok özel. Şölen olarak biz de bir yandan yüzümüzü geleceğe dönerken, bir yandan da değerlerimize sahip çıkmaya devam ediyoruz.  Bu dönemde ürünlerimizi tüm Türkiye’deki tüketicilere ulaştırmak için titiz çalışmalar yürütüyoruz.  Geçtiğimiz yıla baktığımızda bayram döneminde üstün bir performans gösterdiğimizi görüyoruz.  Pazar payımızı 5 puan artırarak yüzde 33 tonaj pazar payına ve yüzde 35 ciro pazar payına ulaştık. Bu artışla birlikte 2008’den bugüne en yüksek pazar payına erişerek liderliğimizi açık ara güçlendirdik. Hediyelik çikolata kategorisinde bu yıl da tonaj ve ciro olarak pazarın çok üzerinde büyüyerek pazar payı kazandık. Pazarın en yüksek cirolu 10 hediyelik çikolata markası arasında 4 markamız yer aldı. Eşsiz, kaliteli ve lezzetli ürünlerimizle her yaştan tüketiciye ulaşmak için Türkiye’nin her yerinde geniş bir satış ağı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

KADIN İSTİHDAMI ÖNEMLİ

Şölen’in köklü değerleri olan ve her zaman bu değerlerine sahip çıkan bir kurum olduğunu vurgulayan İsmail Çoban, başlattıkları projelerden bahsetti. Çoban, “Geçtiğimiz yıl bayramların unutulmaya yüz tutan geleneği mendiller için Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde faaliyet gösteren ve kadın girişimciliğini destekleyen ÇATOM’la işbirliğine giderek çok özel bir proje başlattık. Kadın istihdamını desteklemeyi hedeflediğimiz projemiz dâhilinde ÇATOM’daki kadınlar bizim için el işi mendiller yaptı, bu sene de şeker keseleri ve tepsi örtüleri hazırladılar” dedi.

GAZİANTEP ÖNCELİĞİMİZ

Ana sponsoru oldukları Mozaik Yolu Projesi ile ilgili de bilgiler veren İsmail Çoban sözlerine şöyle devam etti: “Yaptığımız yatırımları aynı zamanda ülkemiz ekonomisine değer katmak için bir vesile olarak görüyoruz. Bu yatırımları yaparken doğduğumuz şehir Gaziantep’i öncelikli olarak konumlandırıyoruz. Destek verdiğimiz Mozaik Yolu Projesi ile birlikte Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa illerindeki tarihimizi yansıtan, bizim için çok önemli olan mozaikler tüm dünyaya tanıtılacak. Buradaki büyük tarihi zenginliğin tüm dünyaya tanıtılması bizleri onurlandırıyor. Proje kapsamında bu illerin mutfaklarındaki eşsiz lezzetler de yapılacak Mozaik Yolu rotası ile turistleri büyüleyecek. Biz de son olarak Venedik’te yapılan Mozaik Yolu lansmanında Mezopotamya’nın bereketli topraklarından çıkan meşhur Antep fıstığımızla hazırladığımız, dünyaca ünlü tasarımcı Karim Rashid’in tasarladığı ve bayramların gözdesi MiLanGo ürünümüzü tüm davetlilere tanıtma fırsatı yakaladık.” HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.