1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Dubai'de Gaziantep sesleri
Dubai'de Gaziantep sesleri

Dubai'de Gaziantep sesleri

Dünya gıda sektörünü yakından ilgilendiren ve alanındaki en önemli fuarları arasında yer alan Dubai'de düzenlenen Gulfood 2015 Fuarı kapılarını açtı....

A+A-

Dünya gıda sektörünü yakından ilgilendiren ve alanındaki en önemli fuarları arasında yer alan Dubai'de düzenlenen Gulfood 2015 Fuarı kapılarını açtı. Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri üyesi 28 firmanın katıldığı Fuara Türkiye genelinden de 168 firma stant açarak dünya gıda devleriyle yapılan yarışın startını verdi. 

Fuarda Makarna Bulgur Bakliyat ve Bitkisel Yağlar Tanıtım Grubu stant açarken Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıların Birliği de Ekonomi Bakanlığı destekli Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projesi kapsamında heyetler halinde katılarak sektörel çalışmalarının startlarını verdi. Fuarın birinci gününden itibaren Türkiye’den katılan firmalara yoğun ilgi gösterilirken fuarla ilgili düzenlenen etkinlikler de dikkat çekti. 

HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya, MBTG Başkanı Surur Aydın ve beraberlerindeki heyetler fuarın ilk günü münasebetiyle stantları ziyaret ederek fuarın ülke ve bölge ekonomisine hayırlı olması dileklerinde bulundular. 

ÖNEMLİ BİR FUAR

Fuara 87 ülkeden 4200 firmanın katıldığına dikkat çeken GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz Türkiye’den 168 firmanın stant açtığını bu firmalardan 28’inin GAİB üyesi olduğunu belirterek “Gerek gıda sektörü için gerekse üreticilerimiz için büyük önem taşıyan Dubai Gulfood 2015 bu gün kapılarını açtı. Gıda sektörüyle ilgili bir çok alanda faaliyet gösteren 87 ülkeden 4200 firmanın katılımcı olarak stant açtığı fuarda ülkemizden de 28 firma stant açmıştır. Bu 29 firmanın 20’si Gaziantep kökenli firmalarımız olup diğerleri birliklerimize üye Güneydoğu Anadolu Bölgesinin farklı illerinde faaliyet gösteren firmalardır. Fuarın ülkemize hayırlı olmasını, üretici ve firmalarımıza bereket getirmesini diliyorum" dedi. 

FUARIN GÖZDESİ OLDUK

Dubai Gulfood 2015 fuarına büyük bir heyetle katılan Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçı Birlikleri Başkanı Mahsum Altunkaya’da Türkiye’nin geçmiş yılların aksine son dönemlerde uluslararası fuarların gözdesi haline geldiğine dikkat çekerek “Türkiye’den önemli bir katılım görmekteyiz. Firmalarımız ülkemize yakışan stantlarıyla dünya pazarı olarak bilinen ve gıda sektöründeki fiyatlarda belirleyici rol oynayan Dubai Guldfood 2015’te etkinlik sağlamış durumdadır. Elbette ülkemizde ihracat kültürü istenen seviyede gelişmiş ve bu gün bir çok sektörde Türkiye dünya pazarlarının belirleyici roldeki ülkeleri arasında yerini almıştır.” dedi.

BEŞLER GRUP  DUBAI-GULFOOD FUARI'NDA

Beşler Grup, 08-12 Şubat 2015 tarihleri arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde  düzenlenen ve dünyanın en önde gelen gıda fuarları arasında gösterilen Gulfood Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı’na katıldı. Gıda sektörünün uluslararası buluşma noktası olan, 4500 uluslararası firmanın katılımcı olarak temsil edildiği, 20000'den fazla markalı ürünün sergilendiği Gulfood Fuarı’ndaki Beşler Grup standında Beşler Makarna, Beşler Gıda Kimya A.Ş. ve Beşan Nişasta-Glikoz tesislerinde üretilen ürünler sergileniyor. 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum