1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Doğalgaz konusu mecliste
Doğalgaz konusu mecliste

Doğalgaz konusu mecliste

Gazetemizin gündeme getirdiği ve "Doğalgazda adresler şaştı" başlığıyla verdiği haber CHP Milletvekili Mehmet Gökdağ tarafından meclise taşındı.

A+A-

Gökdağ Gaziantep Mahalli Çevre Kurul kararı gereği, kömür satışı yasak olan mahallelerdeki vatandaşlara 30 Ekim 2017 ye kadar doğalgaza geçmeleri konusunda Çevre Ve Şehircilik Bakanı’na, “birçok vatandaşın oturduğu gecekondunun imarı yok, iskânı yok, yapı ruhsatı yok, bazı mahalleler SİT alanı, doğalgaz için fiziki şartları uygun değil, bu durumda vatandaşlar doğalgaza nasıl abone olacak?” diye sordu.

ZULÜM EDİYORLAR 

CHP’li Gökdağ, Çevre Ve Şehircilik Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede, Gaziantep Mahalli Çevre Kurul kararı gereği, kömür satışı yasak olan mahallelerdeki vatandaşlara doğalgaza geçmeleri için zabıta tarafından tebligat yapılmış ve vatandaşlara 30 Ekim 2017'ye kadar doğalgaza geçmeleri için süre verilmiştir. Ancak birçok vatandaşın oturduğu gecekondunun imarı yok, iskânı yok, yapı ruhsatı yok, bazı mahalleler SİT alanı, doğalgaz için fiziki şartları uygun değil. Ayrıca kentsel dönüşüme girecek mahalleler var. Gaziantep Çevre Kurulunun bu kararı söz konusu mahalleler için uygun olmadığı açıktır. Vatandaşı tedirgin eden ve kış gelince vatandaşın mağduriyet yaşamaması için bu kararın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini dile getirdi.

SİT ALANI OLAN YERLER VAR

Gökdağ Çevre Ve Şehircilik Bakanına, “İmarı, iskânı, yapı ruhsatı olmayan, gecekonduların olduğu bu yerlerde yaşayan vatandaşlarımız nasıl doğalgaz abonesi olacaklar bu tebligatları gönderirken düşünülmüş müdür? Gaziantep Çevre Kurulu bu kararları alırken bu mahallelerin durumunu incelemeden neye göre bu karar almıştır? Fiziki şartları uygun olmayan bu mahallelere tebligat gönderilerek cezai işlem uygulanacağı söylenerek neden vatandaş tedirgin edilmiştir? Yaprak Mahallesinin yüzde 50'sinin doğalgaza uygun olmadığı, bazı mahallelere kepçenin küçüğünün bile giremeyeceği, SİT alanı olan ahşap evlerde doğalgazı monte ederken evlerin çökme tehlikesi geçirecek eski yapılar olduğu bilinmiyor mu?” sorularını yöneltti. HABER MERKEZİ

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.