1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Devir teslim bugün
Devir teslim bugün

Devir teslim bugün

Önce genel merkez tarafından atanan, ama mevcut parti yönetiminin bu atamaya karşı çıkarak alternatif başkan seçmesiyle biranda karışan CHP'de son hamleyi...

A+A-

Önce genel merkez tarafından atanan, ama mevcut parti yönetiminin bu atamaya karşı çıkarak alternatif başkan seçmesiyle biranda karışan CHP'de son hamleyi parti MYK yaptı. Toplanan MYK'nın aldığı karar gereği,  CHP İl başkanlığına atanan Sait Köse, bugün görevi teslim alıyor. Köse, Mehmet Gökdağ il dışında olduğu için görevi bugün saat 14 de il başkan yardımcısı Miktat Yıldırım'dan alacak. Sait Köse, bir an önce devir teslim yaparak kolları sıvayacaklarını ve sahaya ineceklerini söyledi. 

CHP Genel Merkezi, Sait Köse’nin yeni başkan olduğunu resmi bir yazıyla Gaziantep İl Başkanlığı’na iletti. CHP Genel Merkezi tarafından Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl ve Genel Sekreter Gürsel Tekin'in imzasıyla gönderilen yazıda, CHP Gaziantep İl Başkanlığı’na Sait Köse’nin atandığı belirtildi. Gönderilen yazıda, "İstifalarla düşmüş ve boşalmış olan Gaziantep il örgütünde, il başkanı ve il yönetim kurulu üyelerine CHP tüzüğünün 'Madde 42/D-2' uyarınca, Sait Köse Başkanlığında aşağıda isimleri yazılı üyelerinin atanmasına, Merkez Yönetim Kurulu’nun 07 Ocak 2015 tarihli toplantısında karar verilmiştir”" denildi.

Mehmet Gökdağ'ın milletvekilliği aday adaylığı için il başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından CHP Genel Merkezi 'seçin' diyerek il başkanlığına Sait Köse'yi önermiş, ancak il yönetim kurulu Sait Köse'nin başkanlığını onaylamayarak olağanüstü toplanıp Miktat Yıldırım'ı il başkanı seçmişti. İl başkanı seçilen Yıldırım, Duru Düğün Salonu'nda örgüt toplantısı düzenlemiş, toplantıda dayatmaları kabul etmeyeceklerini ifade etmişti. Ancak Genel Merkez daha önce ile seçin diye önerdiği Sait Köse'de geri adım atmadı ve önceki gün toplanan MYK toplantısında Sait Köse'nin ataması resmen gerçekleşti.

Sait Köse, devir teslimde acele ettiğini bunun nedeninin ise biran önce sahaya inmek olduğunu belirterek, "Devir teslimi yaptıktan sonra yönetim kurulu arkadaşlarımızla birlikte seçim çalışmalarına başlayacağız. Hedefimiz büyük. Gaziantep'i CHP'nin kalesi yapmak için gece gündüz, yağmur çamur demeden çalışacağız" dedi.

CHP MYK Gaziantep İl başkanlığı için Sait Köse'nin atamasını yaptı. Genel Merkez MYK'da Sait Köse'nin yönetimini onaylarken, onay yazısı da Gaziantep'e gönderildi.

Sait Köse'nin yönetim kurulu asil üye listesi şu isimlerden oluşuyor:

1-Muhittin Sait Köse

2- Ayten Baydar

3-Bora Zor

4-Erol Karabay

5-Mustafa Gültekin

6-Aslı Demirdelen

7-Ganime Yıldırım

8-İsmet Aktaş

9-Fikret ztürk

10-Resul Alagöz

11-Ahmet Gökdeniz

12-Cafer Sanağa

13-Vakkas Dağdelen

14-Nuri Kav

15-Vijdan Aktaş

16-Kemal Çevik

17-Ali Şahin

18-Mesut Karavelioğlu

19-Öner Güneş

20-Nejdet Küçükparmak

21-Kadir Yemişen

22-Mehmet Erçöçen

23-Mehmet Bozfırat

24-Ali Gürbüz

25-Memik Dağdelen

 

 

YEDEKLER          

 

1-  NİZAMETTİN ÖZGÜL            

2-  KORAY MÜLHİM                       

3-  MEHMET ANKAY                  

4-  AKİF ŞAHİN                              

5-  SEMRA ÖZTÜRK                     

6-  NURGÜL DOĞAN                     

7-  ŞÜKRİYE TEPELİ                   

8-  ZEKİYE KILINÇ                       

9-  ABDULLAH  AYIK                    

10-SEVİLAY ÇETE                               

11-HATİCE KİBRİYE EKER        

12- FAHRİ TİRYAKİ                      

Meral KINACILAR

 

*** 

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.