1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Demirciler kabuk yenileyecek !..
Demirciler kabuk yenileyecek !..

Demirciler kabuk yenileyecek !..

Gelişi güzel yerlerde ve küçük mekânlarda faaliyet gösteren Demir doğramacı esnafını bu kötü çalışma ortamından kurtarıp, daha modern bir yerde...

A+A-

Gelişi güzel yerlerde ve küçük mekânlarda faaliyet gösteren Demir doğramacı esnafını bu kötü çalışma ortamından kurtarıp, daha modern bir yerde çalışma imkânı verecek olan Demir Doğramacılar Küçük Sanayi Sitesi İşyeri Kooperatif inşaatı üye aidatlarındaki gecikmeler nedeniyle yavaşladı.

Demir Doğramacılar Odası ve Küçük Sanayi Sitesi İşyeri Kooperatifi Başkanı Aziz Rüstemoğlu, esnaf için büyük bir uğraş vererek hazırladıkları bu projeyi çok önemsediklerini belirterek, üyelerin kooperatife sahip çıkarak aidatlarını gününde ödemelerini istedi.

TOPLAM 115 BİN METREKARE ALAN ÜZERİNE KURULUYOR

Rüstemoğlu, GATEM?de Ayakkabıcılar Sitesi?nin arka kısmında toplam 115 bin metrekare alan üzerine inşa ettikleri kooperatifin, üç ayrı tip işyeri olmak üzere toplam 270 dükkân bulunduğunu açıkladı. Halen siteyle ilgili istimlâk çalışmalarının devam ettiğini hatırlatan Rüstemoğlu, 2006 yılında temelini attıkları kooperatifi 2009 yılında teslim etmeyi hedeflediklerini belirterek şunları söyledi:

AİDAT ÖDEMELERİNDEKİ AKSAMALAR İNŞAATI UZATIYOR

?270 İşyerinden sadece 100 tanesi işyerine üye esnaf aidatını düzenli olarak ödüyor diğerleri aksatıyor, ödemiyor düzenli değil. Böyle olunca bizim inşaatımızın da hızı kesiliyor. Benim esnaftan tek isteğim, kooperatife sahip çıkıp aidatlarını ödemeleri. Aksi halde inşaat bitmez. Böyle rahat, modern çalışma mekânını bulamazlar. Çünkü geniş, rahat tüm esnafın aynı yerde olduğu, güzel bir yer. Esnaf üye olsun ve mutlaka sahip çıksın. Başka meslekten insanları almak istemiyoruz. Bizi buna zorlamasınlar.?

İŞYERLERİ 200?600 METREKARE ALANLARA SAHİP

Kooperatifte üç ayrı tip dükkân bulunduğu belirten Rüstemoğlu, 1.nci tiptekilerin kapalı alanı 200 metrekare olup yaklaşık 70 bin ytl, 2. tip işyeri 400 metrekare olup 140 bin ytl, üçüncü tip işyeri 600 metrekare olup yaklaşık 210 bin ytl ye mal olabileceğini açıkladı. Rüstemoğlu, projenin toplam olarak 20 trilyon civarında olacağını kaydetti.

150 TANE KORSAN ÇALIŞAN VAR

Halen kooperatife kayıtlı 600 üyeleri olduğu, bunlardan 450?sinin faal olduğunu ifade eden Rüstemoğlu, şehrin değişik yerlerinde belgesiz ve Oda kaybı olmadan inşaat altlarında 150 civarında korsan çalışan bulunduğunu ileri sürdü.

KORSANLARDAN UZAK DURUN

Korsan çalışan yeri belli olmayan belgesiz kişilere kesinlikle iş yaptırılmaması uyarısın da bulunan Rüstemoğlu, korsanlara iş yaptıranların mağdur olduklarında sorunlarına çözüm bulamakta zorlanacaklarını ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.