1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Davutoğlu'ndan Gaziray müjdesi
Davutoğlu'ndan Gaziray müjdesi

Davutoğlu'ndan Gaziray müjdesi

CHP, MHP ve HDP'nin ardından AK Parti de 1 Kasım seçimleri için hazırladığı seçim beyannamesini ATO Congresium'da açıkladı. AK Parti Genel Başkanı...

A+A-

CHP, MHP ve HDP'nin ardından AK Parti de 1 Kasım seçimleri için hazırladığı seçim beyannamesini ATO Congresium'da açıkladı. AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı "Huzur ve İstikrarla Türkiye'nin Yol Haritası" başlıklı 46 sayfalık seçim beyannamesinde çocuklara, gençlere, işçilere, kadınlara, engellilere, yaşlılara, emeklilere ve memurlara yönelik birçok vaat yer alıyor. 81 ilde yapılacak 100 önemli projenin de açıklandığı seçim beyannamesinin önemli başlıklarını içeren broşürler de basıldı. Davutoğlu, Gaziantep ile ilgili seçim beyannamesiyle ilgili, "Gaziantep Belediyesi ile Gaziray projesini hayata geçireceğiz" dedi.

 İŞTE DAVUTOĞLU'NUN AÇIKLADIĞI BEYANNAMEDEN BAŞLIKLAR;

- "KENDİ İŞİNİ KURMAK İSTEYEN GENÇLERİMİZE PROJE KARŞILIĞI 50 BİN LİRAYA KADAR KARŞILIKSIZ NAKDİ DESTEK VERECEĞİZ" 

- "EĞER 50 BİN LİRA NAKDİ DESTEK YETMİYORSA KENDİ İŞİNİ KURMAK VEYA GELİŞTİRMEK İSTEYEN GENÇLERİMİZE 100 BİN LİRAYA KADAR FAİZSİZ KREDİ VERECEĞİZ" 

- "İLK KEZ İŞ BULAN HER GENCİMİZİN MAAŞININ BİR YIL BOYUNCA DEVLET TARAFINDAN KARŞILANMASINI SAĞLAYACAĞIZ" 

- "HER ŞEYE ENGEL OLURSUNUZ DA AŞKIN ÖNÜNE GEÇİLMEZ. GENÇLERDE EVLİLİĞİN TEŞVİK EDİLMESİ AMACIYLA ÇEYİZ HESABI UYGULAMASI BAŞLATACAĞIZ" 

- "ÇEYİZ HESABINDA YANİ ANNE BABALARIN EVLATLARINI EVLENDİRMEK İÇİN AÇTIKLARI ÇEYİZ HESABINDA BİRİKTİRİLEN PARANIN YÜZDE 20'Sİ ORANINDA DEVLET DESTEK VERECEK" 

- "AK PARTİ OLARAK BEYANNAMEMİZİN İLK VE ESASI OLARAK YENİ BİR ANAYASA VAAD EDİYORUZ" 

- "SEÇİLME YAŞINI 18'E İNDİRECEĞİZ. SEÇME YAŞINI BİZ 18'E İNDİRMİŞTİK, SEÇİLME YAŞINI DA 18'E İNDİRİYORUZ" 

- "İNSAN ONURUYLA TAÇLANDIRILAN TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLIĞI TAŞIYAN HİÇ KİMSE HİÇBİR MAKAM VE GÜÇ SAHİBİ TARAFINDAN TAHKİR EDİLEMEZ" 

- "DEMOKRATİK DOĞASINDAN KOPARILMIŞ BULUNAN, DEMOKRATİK DOĞASINI KAYBEDEN PARLAMENTER SİSTEMİN YOL AÇTIĞI SİYASİ İSTİKRARSIZLIKLAR KARŞISINDA YENİ TÜRKİYE VİZYONUMUZUN İHTİYAÇ DUYDUĞU ETKİN VE DİNAMİK YÖNETİM ANLAYIŞINA DAYALI, ÖZGÜRLÜKÇÜ BAŞKANLIK SİSTEMİNİN DAHA UYGUN BİR MODEL OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ" 

- "SİYASİ PARTİLERİ GÜÇSÜZ KILAN, MİLLET İRADESİNİN ADALETİ TEMSİLİNİ VE SİYASİ ÇOĞULCULUĞU ENGELLEYEN ÜLKE SEÇİM BARAJIYLA İLGİLİ YENİ BİR DÜZENLEME YAPMA YOLUNA GİRECEĞİZ. SEÇİM BARAJINI TEMSİLDE ADALET, YÖNETİMDE İSTİKRAR İLKESİNE GÖRE YENİDEN DÜZENLEYECEĞİZ" 

- "GELENEKSEL İRFAN MERKEZLERİ İLE CEMEVLERİNE HUKUKİ STATÜ TANIYACAĞIZ. İHTİYAÇLARININ KARŞILANMASI İÇİN BELEDİYELER KANUNU, İMAR KANUNU VE ELEKTRİK PİYASASI KANUNU'NDA GEREKLİ DEĞİŞİKLİKLERİ YAPACAĞIZ" 

- "AK PARTİ OLARAK UZUN YILLARIN YARALARINI SARMAYI, EŞİT VATANDAŞLIK TEMELİNDE BİRLİK VE BERABERLİĞİ TESİS ETMEYİ AMAÇLAYAN VE HİÇBİR ZAMAN DÖNEMSEL BİR MESELE OLARAK BAKMADIĞIMIZ ÇÖZÜM SÜRECİ PERSPEKTİFİMİZİ KESİNLİKLE KORUYACAĞIZ" 

- "ÇÖZÜM SÜRECİNİN MUHATABI VE SAHİBİ MİLLET, TAŞIYICISI İSE BAŞTA AK PARTİ OLMAK ÜZERE ÜLKEMİZDE HUZUR, İSTİKRAR VE BARIŞI İSTEYEN HERKESTİR. ÇÖZÜM SÜRECİNİ SABOTE ETMEYE, AKAMETE UĞRATMAYA ÇALIŞAN TERÖR ÖRGÜTÜ; KAMU DÜZENİNİ YOK SAYARAK YENİDEN ELİNE SİLAHA SARILMIŞTIR" 

 

- "HSYK'YI YENİDEN YAPILANDIRARAK HAKİMLER YÜKSEK KURULU VE SAVCILAR YÜKSEK KURULUNU KURACAĞIZ" İHA/Haber Merkezi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum