1. YAZARLAR

  2. Av. Metin Kınacılar

  3. Darbe girişimi ve hukuk
Av. Metin Kınacılar

Av. Metin Kınacılar

Yazarın Tüm Yazıları >

Darbe girişimi ve hukuk

A+A-

20. YY'da Batı ve ABD destekli (Gelişmeler ve beyanatlara göre) darbe girişimini gördük. Tüm yazılarımda halkımla gurur duyuyorum ve bu halkın ferdi olduğum için göğsüm kabarıyor.

Bu istenmeyen sıcak gelişmelere karşın Hükümet gecikmesinde sakınca bulunmasını gözönüne alarak 3 ay geçerli olmak üzere OHAL ilan etti.

OHAL’in şartları ve uygulama alanı Kanun hükmünde kararname ile yasalaşmış olup, Mecliste grubu bulunan tüm partiler bu karara karşı olumlu davranmışlar, tek çekinceler “HUKUKUN GÖZARDI EDİLMEMESİ, HUKUKSAL ÇERÇEVEDE YARGILAMA VE GÖZALTILARIN YAPILMASINI” talep etmiştir.

Olağanüstü hal rejimi Anayasa’da öngörülen bir rejimdir.

Sadece Anayasa’da değil Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nde de belli durumlarda olağanüstü hal rejimine başvurulabileceği kabul edilmiştir. Türkiye’de 10 sene önce de olağanüstü hal kaldırılmıştı. Ancak bu son darbe ve  terör saldırıları karşısında yapmak zorunda kaldı. Olağanüstü halde sokağa çıkma yasakları, bir yerden bir yere hareket ederken sınırlamalar getirilebileceği gibi, toplantı ve gösterilere sınırlamalar getirilebilecektir.

Ancak (Sayın Şamil Tayyar’ın ve tüm Milletvekillerinin kulakları çınlasın .

Türkiye’de eğitim gören  Hukuk Fakülteleri sayısı;

Türkiye'deki Toplam Hukuk Fakültesi Sayısı : 84

Devlet Üniversiteleri Hukuk Fakülteleri Sayısı: 35

Vakıf Üniversiteleri Hukuk Fakülteleri Sayısı: 44

Kıbrıs Üniversiteleri Hukuk Fakültesi Sayısı    : 5

Neden diyorum bu kadar Fakülte, bu kadar akademisyen varken, Dünya'ya karşı hukuksal olarak TÜRK devletini savunmazlar. Sadece laf olsun diye o Televizyon senin, bu televizyon benim şov yaparlar anlamış değilim.

Nedenler niçinlerin çözümü AKADEMİKTİR.

Neden bu akademisyenler dünyaya karşı birlik olup bizi, geçirdiğimiz aşamaları, bu aşamalarda alınması gerekli önlemleri tartışmazlar.

NEDEN???

HALK MEYDANDA, HALK NÖBETTE, HALK DEMOKRASİDEN TARAF, HALK VE MECLİSTEKİ PARTİLER İLK DEFA BİRLİKLER.. PEKİ AKADEMİSYENLERİMİZ NEREDE.

YANLIŞ VARSA ÜZERİNE GİDELİM. DOĞRULARIMIZI DA ANLATALIM Kİ ANLAMAYAN BATILILAR ANLASIN .. YOKSA BANA DOKUNMAYAN YILANLAR BİN Mİ YAŞASIN ?  BİR ÖNDER YOK MU ?

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.