1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Cuma Camisi için Mimarlar geliyor
Cuma Camisi için Mimarlar geliyor

Cuma Camisi için Mimarlar geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yıkılacak olan Kamil Ocak Stadyumu'nun yerine cuma camii yapılması talebi üzerine kentte hareketlilik başladı.

A+A-

 AK Parti Gaziantep İl Teşkilatının basınla tanışma toplantısında kent içi ve dışından birçok mimarın cuma camii için çalışmalara başladığını kaydeden AK Parti İl Başkanı Eyup Özkeçeci, '' Hem şehir dışından hem de Gaziantep'ten mimarlarımız geliyor. Gaziantep'e yakışır bir şekilde, güzel mimarisiyle Cuma Camii'miz olacak'' dedi. Özkeçeci yeni stadın iş bitiminin 160 milyon lirayı bulduğu ve bu paranın nasıl karşılanacağı ile ilgili soruya ise ''Güçlü bir hükümetimiz var. Yerelde de ciddi bir yönetimimiz var. Altından kalkarız'' diye yanıt verdi. 

AK PARTİ 2019 SEÇİMLERİNE HAZIR

AK Parti il teşkilatıyla basını kaynaştırmak için kahvaltıda buluştuklarını ifade eden AK Parti Gaziantep İl Başkanı Eyup Özkeçeci, 2019 seçimleri için de hazır olduklarının altını çizdi. ''Heyecanı hala diri olan ve dava aşkı olan yeni arkadaşlarımızla yola çıktık. İnşallah bu yeni ekip 2019'da olacak 3 sandıkla gerçekleşecek 2 seçime hazırlayacak'' diyen Özkeçeci, ''Rabbim bu seçimlerde Gaziantep'in ve AK Parti teşkilatının yüzünü ak etsin'' ifadelerini kullandı.

'18 YAŞI' AK PARTİ KADROLARINA YANSIYOR 

AK Parti kadrolarının değişen anayasaya uygun olması açısından gençleştirildiğini kaydeden Eyüp Özkeçeci, Gaziantep'te üç gencin teşkilatta yer aldığını belirterek şöle konuştu; ''Teşkilatımızda cumhurbaşkanımızın ve genel başkanımızın talimatıyla üç tane 18-25 yaş arası gencimiz mevcut. Cumhurbaşkanımız kongrelerden önce bize kesin talimat verdi. 'Ben gençler için anayasa değiştirdim. Türkiye'deki her teşkilatta en az bir tane 18-25 yaş arası genç olacak' dedi. Cumhurbaşkanımızın talimatı bizim için emirdir. Şu anda Gaziantep il teşkilatında da 3 tane pırıl pırıl 18-25 yaş aralığında gencimiz var. Onlar da siyaseti bizlerle beraber öğrenecekler. Yol alacaklar. Ayrıca teşkilatta birçok meslekten arkadaş var. Çok geniş bir yelpaze açtık. Her yaştan insanla yol yürüyeceğiz. ''

TEŞKİLATTA 13 KADIN VAR

Gençleri önemsedikleri kadar kadın kontenjanlarına da önem verdiklerinin altını çizen Özkeçeci; ''Yine genel merkezimizin ve genel başkanımızın ayrı ayrı talimatıyla kadın kontenjanına önem verdik. 13 tane kadın 6'ıncı Olağan Kongre'den sonra bizlerle beraber yol yürüyor. Ekip heyecanlı ve hazır. Genel merkezimiz 'Yarın seçim var' desin. Ekip hazır'' ifadelerini kullandı. 

İL BAŞKANINDAN ŞEHRİM2023 ÇAĞRISI

Şehrim2023 projesinden de bahsetmeden geçmeyen İl Başkanı, Gaizanteplilere seslenerek fikirlerini belirtmelerini istedi. Özkeçeci; ''Genel merkezin talimatıyla Şehrim2023 projesi yürüyor. Halkımız 2023 için gönlünden geçen Gaziantep'i orada yazsınlar. Gaziantep torunlarımıza bizden emanet kalacak'' diye konuştu. 

CUMA CAMİİ İÇİN HAREKETLİLİK BAŞLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 6'ıncı Olağan İl Kongresi için geldiği Gaziantep'te Kamil Ocak Stadyumu'nun yerine cuma camii yapılması isteği üzerine harekete geçtiklerini işaret eden Özkeçeci; ''Cuma Camii ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Hem şehir dışından hem de Gaziantep'ten mimarlarımız geliyor. Çalışmaları yapıyorlar. Gaziantep'e yakışır bir şekilde, güzel mimarisiyle Cuma Camii'miz olacak'' dedi. 

CAMİNİN BÜTÇESİ SORUSUNA 'ALTINDAN KALKARIZ' YANITI 

Özkeçeci, cuma camii yapılırken TOKİ'ye ödenmesi gereken 120 trilyon ancak yeni stadın tamamlanması iş bitiminin 160 milyon lirayı bulduğunun söylendiği ve bu paranın nasıl karşılanacağı sorusuna ise ''Güçlü bir hükümetimiz var. Yerelde de ciddi bir yönetimimiz var. Altından kalkarız'' diye yanıt verdi. Narin DEMİRCİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum