1. YAZARLAR

  2. Baler Fidan

  3. ÇÖZÜM SÜRECİNİN AKİL ADAMLARI HANGİ DELİKTE...
Baler Fidan

Baler Fidan

Yazarın Tüm Yazıları >

ÇÖZÜM SÜRECİNİN AKİL ADAMLARI HANGİ DELİKTE...

A+A-

 

Terörün kuşatma altına almaya çalıştığı ülkemiz, bazı basiretsizlikler yüzünden zor günler geçirirken.

Şımarık katiller Türk Milletinin uyuduğu yada uyutulduğu gafletiyle olsa gerek küstahlaşıp, haddini aşmaya devam ediyor...

Türkiye Kamu- Sen Toplu Sözleşme öncesi memur ve emeklinin onca sorun ve sıkıntılarının giderilmesi için teklif ve çözüm önerilerini ilgili makamlara iletti, HAK KAYIPLARI HAKSIZLIKLAR varken, onlarla ilgili çalışmalar sürdürülürken, bazılarının Kamu-Senin açıklamarını bilmeden, okumadan, görmeden terör var, şehit var, sizden ses çıkmıyor, Kamu-Sen nerede, neden bir açıklama, neden bir protesto yapmıyor dediklerine rastlıyoruz.

Bu yoğunluk içinde de olsa her zaman olduğu gibi, milli duyguları hassas bir STK olarak gereken ne ise en alasını yapıyoruz yaparız... Ancak süreci bu safhaya getirenlerin, İsmail KONCUK hariç AKİL ADAM olan diğer sendika başkanlarının öncelikle hesap vermesi, vicdani muhasebe yapması gerekmez mi, biz bekliyoruz.

Çünkü 7 yılda süreçlerine destek vermiyoruz diye hep bizi suçladılar, tüm olumsuzluklardan bizi sorumlu tuttular, vicdansızca iftiralar attılar...

Şimdi postu TBMMye atmış, dokunulmazlık zırhı için memuru emekliyi masada satmış, çözüm süreci denilen safsatayı anlamak istemeyenlere HAYVAN muamelesi yapmış sendikacıların hesap vermesi, gerekeni yapmasını bekliyoruz.

Milli meseleler konusunda gözünü budaktan esirgemeyen Kamu-Sen Genel Başkanı Sn. İsmail KONCUKun hislerimize tercüman olan yazısını sizlerle paylaşıyorum ; Hain terör örgütünün güvenlik güçlerimize yönelik kalleşçe saldırıları devam ederken son olarak Muşun Malazgirt ilçesi Jandarma Komutanı Arslan Kulaksız eşini yanında uğradığı saldırı sonucu şehit oldu.

Binbaşı Arslan Kulaksızın şehit edilmesine ilişkin bir açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 20li, 30lu yaşlarında yiğitler birbiri ardına toprağa düşerken bu milletin ciğeri bir kez daha yanıyor.

Adıyaman, Şanlıurfa, Manisa, Kilis, Kırıkkale, İstanbul, Yozgat, Malazgirt derken bu güzel yurdun dört bir yanından fidanlar birlik, beraberlik, kardeşlik ve huzuru korumak için canlarını feda ediyorlar.

Terör örgütünün siyasi uzantıları TVlerde şov yapıp Bu milleti tükürükle boğarız diyerek hakaretler ederken, kurulan kan sofrası ve o sofranın ortakları bu milletin geleceğini karartmayı göze almışken, yetkililerin hala beklenen adımları atmaması milletçe yüreğimizi kanatmaktadır.

Bu milleti tükürükle boğmayı planlayan gafiller, Türk halkının atacağı osmanlı tokadını anlaşılan hiç hesap edememektedir.

Daha bu akşam saatlerinde, eşiyle birlikte evine dönerken alçaklığı ve kalleşliği kendilerine meslek edinmiş soysuzlar Malazgirt Jandarma İlçe Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksızı çarpraz ateşe tutmuş ve yiğit komutanımızı şehit etmişlerdir.

Şehit binbaşımıza Yüce Allahtan rahmet, ailesi ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Tavizler tavizleri doğurmuş, çözüm süreci dedikleri ihanet süreci bu yüreksizleri daha da cesaretlendirmiş ve namlular bir kez daha bu milletin evlatlarına doğrultulmuştur.

Haburda, Osloda, Kandilde ve her yerde teröristlere çözüm süreci adı altında laf ettirmeyenler, bugün bunun bedelini millete ve milletin evlatlarına ödetmektedirler. O gün rüzgar ekenler, bugün fırtına biçmektedirler.

Şivan Perveri kucaklayanlar, ağlaşanlar, kırmızı halıları ayaklarına serenler, teröristin ayağına mahkeme götürenler, devlete kameralar önünde hakaret edilirken seyredenler bu millete bir kuru özürden daha çok şey borçludurlar.  Bizler, Terörle müzakere değil, mücadele edilir, Çözüm değil, ihanet süreci derken, Akil adam olmayı reddederken bize vebalıymışçasına yaklaşanlar bugün savunduğumuz noktaya gelmişlerdir. 

Çözüm sürecini başlatan en yüksek merci dahi işin artık çığırından çıktığını ifade etmek zorunda kalmıştır. Artık yapılması gereken apaçık ortadadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti eşkiyanın tepesine binmeli ve gereken dersi vermelidir.

 Analar ağlamasın diye başlatılan bu süreç sonlanmalı ve bu yutturmacadan vazgeçilerek sert tedbirlerle terör örgütünün kökü kazınmalıdır.

İmralıdaki bebek katili ile yapılan görüşmeler derhal sona ermeli ve kurulan o masa bertaraf edilmelidir.

Her bir şehidimizin kanı terör örgütüne misliyle ödettirilmeli ve Türk milletinin yangın yerine dönen yüreğine su serpilmelidir.

Türkiye Kamu-Sen ailesi olarak, Muşun Malazgirt ilçesinde saldırıya uğrayan ve şehit olan Jandarma Komutanımız Binbaşı Arslan Kulaksıza yüce Allahtan rahmet, aileleri ve yakınları olmak üzere tüm Türk milletine bir kez daha başsağlığı diliyorum.

Yüreğine sağlık Sn.İsmail KONCUK Rabbim milletimize ve şehitlerimizin ailelerine sabırlar versin....

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.