Mehmet Nacar

Mehmet Nacar

Yazarın Tüm Yazıları >

Çok Vahim

A+A-
Türkiye ne olduğu belirsiz, kerameti kendinden menkul, Türklükten Yahudiliğe, nurculuktan hahamlığa dönmüş, Tuncay Güney’in zırvaları ile Ergenekon’a kilitlendi. Ortadoğu bir satranç tahtasıdır. Bu tahtada kimlerin neler yaptığını, hangi oyunların oynandığını anlamak için, genel bir bakışla incelememiz gerekiyor. Ortadoğu’nun en güçlü, en köklü ülkesi olan Türkiye’de son aylarda yaşanan değişikler kimlere hizmet etmekte? Kimlerin işine geliyor? Kimin ekmeğine yağ sürüyor? Hiç düşündünüz mü?
Kış pek de şiddetli geçmiyor. Buna rağmen doğuda terör durdu. Yerinde saymaya başladı.
Ortadoğu’nun piyonu ve ABD’nin borazanı Barzani sessizliğini korumakta.
Acaba küresel kriz terörü ve Barzani’yi de etkiledi mi, dersiniz? Hiç sanmam. PKK uyuşturucu pazarını ve Avrupa desteğini kaybetmedi. Barzani ise Habur’dan beslenmeye devam ediyor. ABD dolarları sessizden akmakta Barzani kasasına. Ayrıca, Kuzey Irak’taki korsan sigara fabrikaları hepsini aynı adi tütünden imal etmek kaydıyla, her marka Amerikan sigarasını üretmekte. Sadece kutularında Marlboro gibi ünlü markaların taklit edildiği bu sigaralar Doğu ve Güneyduğu’nun Tekel’i durumunda. Yani, teröristlerin ve babalarının parasal sıkıntısı yok. Peki, terör neden durdu?

Terördeki durgunluğun bazı yan nedenleri var. Bunlardan en önemlisi yeni ABD başkanı Barak Obama’nın eski Başkan Bush gibi dangalak görünmemesi. Irak ve Türkiye konusunda ne yapacağı merak edilmekte. Eğer Barak sözünde durur da, Ermeni soykırımını onaylarsa yakın gelecekte Türkiye’nin doğu bölgeleri iyilikle veya zorla parçalanacaktır. Bu da PKK ile Barzani’nin hedeflerinin gerçekleşmesi anlamına gelir. Başkan Barak’ın bugüne kadar izlenen davranışları Türkiye’ye önem verdiği anlamını taşımamakta. Gazze katliamları sırasında takındığımız haklı tavrımız ABD’deki güçlü İsrail lobisinin desteğini kaybettiğimizi işaret ediyor. Türkiye lobisi ise bankamatik memuru gibi parasını alarak yen gelip yatmakta.
Avrupa, ülkemizdeki teröristlere destek vermek için pusuda bekleyip fırsat kolluyor.Son zamanlarda üzüldükleri belli. Çünkü, Leyla Zana, Apo, Osman Baydemir gibi teröristleri destekleme fırsatı bulamıyorlar.
Çok garip değil mi? Gazze’de üçyüz ellisi çocuk olmak üzere, katledilen bin üç yüz siville ilgili olarak Avrupa insan hakları derneklerinden tek bir ses dahi çıkmadı. Ancak, konu Apo, Leyla Zana veya Doğu’da öldürülen teröristler olunca hepsi de ayağa kalkıp kudurmaktalar. Hırant Dink veya Orhan Yamuk (Pardon Pamuk) mahkemelerine heyetlerle katılmakta, Türkiye’yi tehdit etmekteler. Demek ki, Avrupa insan hakları dernekleri PKK teröristlerini ve destekçilerini savunmak için kurulmuş derneklerdir.

Tekrar baştaki sorumuza dönüyorum.
Ülkemizde terör neden durdu. Teröristlerin hedefinde kimler vardı. Mehmetçikler ve onların komutanları değil mi? Teröristler önlerindeki aşılmaz engel olan bu hedeflerini artık askıya aldılar. Saldırmalarına ve öldürmelerine gerek kalmadı. Biz kendi elimizle terörle mücadele eden herkesi cezalandırmaya başladık. Bu cezalandırmanın ilk adımı terörle mücadelesinde Efsane Yarbay olarak tanınan Korkut Eken’di. Şimdi ise en üst düzey komutanlardan emekli olanları tek tek toplayıp, onların elindeki belgelerden yola çıkarak, suçlarını araştırıp, mahkemelerde boylarının ölçüsünü almakla meşgul oluyoruz. Tabi ki, aralarına halen üniforma giymekte olan muvazzaf subayları da ara ara katarak.. PKK kurşunuyla ölmeyen, Devlet Övünç Madalyası sahibi, PKK kurşunuyla felçli, Gazi Albay Abdülkerim Kırca’nın onur ve gurur intiharı bizlere çok şey anlatmakta. TSK ni yıpratıp, küçük düşüren bu olaylarda uzaktan kumanda şüphesi var mı, yok mu? Tuncay Güney adlı haham bozuntusunun sözlerine bu kadar önem veriliyorsa, ona neden şu sorulmuyor?
--Tuncay efendi. Sen bu genç yaşına ve kimsesiz büyümene rağmen Türkiye’nin bütün gizli sırlarını nereden ve nasıl öğrendin? Sana bu bilgileri MİT mi, Mossad mı, CIA mı veriyor..? Senin uzaktan kumandan kimdir?.. Sanırım terörün neden durduğu anlaşıldı. TSK ile mücadele teröristlerden devralınıp, başka güçler tarafından yürütülmeye başlanmıştır. Genel görünüm bu ama çok vahim….

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.