1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Çok ciddi bir canlılık, çok ciddi bir istek var
Çok ciddi bir canlılık, çok ciddi bir istek var

Çok ciddi bir canlılık, çok ciddi bir istek var

* Örgütümüzle el ele, kol kola iç içeyiz. Örgüt seferber. Çok ciddi bir canlılık, çok ciddi bir istek var. * 4 kişiden biri Suriyeli. Ne idiğü...

A+A-

* Örgütümüzle el ele, kol kola iç içeyiz. Örgüt seferber. Çok ciddi bir canlılık, çok ciddi bir istek var. 

* 4 kişiden biri Suriyeli. Ne idiğü belirsiz olan, yeri adresi belirsiz olan bir sürü araç var trafik plaka veriyor

* Ak Parti'den usanmışlık, bezmişlik var. Bu seçimin kilit noktasının CHP olduğunu görüyorlar

* Mehmet Şeker bizim değerli bir arkadaşımız, değerli bir partilimiz. Partimize emeği geçmiştir, seçimde çalışacaktır

* Belediyeler yandaş  değil, halk belediyeciliği yapsınlar. Bu kurulan şirketlerin hepsinden bilgi sahibiyiz.

BU KEZ TARİH BİZE TEKERRÜR EDECEK

 

CHP Gaziantep 1. Sıra Milletvekili Adayı Akif Ekici, CHP'nin bu seçimde Gaziantep'te hayallerin bile üstünde oy alacağını, en az 5 vekil çıkaracaklarını öne sürdü. Bu seçimde tarihin farklı biçimde tekekkür edeceğini öne süren Ekici, "2002'de Gaziantepli hatırlar. AKP'den 5. Sıra milletvekili adayı olan Metin Özkarslı, 5 milletvekili çıkmaz diye sırasından istifa etti. Oysa Ak Parti 7 milletvekili çıkardı. O tarih bu kez CHP'ye yönelik olarak Gaziantep'te tekerrür edecek" dedi. 

 

Ekici bu arada belediye başkanlarına da seslendi ve "Yandaş hesaplarını bir tarafa bıraksınlar, halk belediyeciliği yapsınlar. Bu kurulan şirketlerin hepsinden bilgi sahibiyiz, takip ediyoruz. Yarın iktidara gelip iş başına geçtiğimizde bunların hesabını soracağız. Halk için belediyecilik yapılmasını istiyoruz. Yandaş belediyecilikten vazgeçmelerini buradan salık veriyoruz" diye konuştu.

ÖRGÜT SEFERBER

 

Gazetemizi ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Ökkeş Özekşi ile seçim çalışmalarıyla ilgili görüş alışverişinde bulunan Akif Ekici, bu seçimin farklı olacağını, örgütün adeta seferber olduğunu söyledi.

 

1 Kasım ani baskın seçimleri nedeniyle hazırlıklara bayramdan üç gün evvel başladıklarını, Koordinasyon merkezini oluşturduklarını söyleyen Akif Ekici, "Tüm araç gereçlerimiz hazır. Örgütümüzle el ele, kol kola iç içeyiz. Örgüt seferber. Çok ciddi bir canlılık, çok ciddi bir istek var. Ak Parti iktidarını sonlandırma isteği son derece hızlı bir şekilde gelişiyor. Kamuoyu çok ciddi şekilde CHP'ye susamışlığını gösteriyor. Bir haftadan beri değişik kesimlerdeyiz, halkla birlikteyiz. Çalışmalarımız devam ediyor, ülkenin sorunları var. CHP Cumhuriyet tarihindeki en önemli sosyal ve ekonomik politikalarını oluşturdu, ciddi mesajlar veriyor. Şimdi bizim yapmamız gereken bu oluşturulmuş olan politikaları kamuoyuna anlatmak, kamuoyuna duyurmak" dedi.

EN ÖNEMLİ SORUNUMUZ SURİYELİLER

 

Gaziantep'in çok ciddi sorunlar yaşadığını, bunların başında Suriyeliler, eğitim, trafik, imar, hava kirliliği ve güvenlik sorununun geldiğini belirten Akif Ekici, "En önemli sorunlardan bir tanesi Suriyeliler sorunu. 2 Milyon nüfuslu şehirde 500 bin de Suriyeli yaşıyor. 4 kişiden biri Suriyeli. Ne idiğü belirsiz olan, yeri belirsiz olan, adresi belirsiz olan bir sürü araç var trafik plaka veriyor ama hepsine ulaşamıyor" dedi.

 

EĞİTİM İÇLER ACISI

 

'İkinci sorunumuz eğitim, kentimizin çok önemli bir sorunu' diyen Ekici, "Ekonomide ve sanayide 5, 6.ncı şehir olmamıza rağmen, nüfus büyüklüğünde 5, 6.ncı şehir olmamıza rağmen maalesef üzülerek görüyoruzki eğitimde 80. sıradayız. Bu çok içler acısı bir durum. Bununla ilgili mutlaka girişimlerde bulunulması gerekiyor. CHP iktidarında Gaziantep'e ve Türkiye'ye eğitim seferberliğinde belli bir hamle yaptıracağız" dedi.

TRAFİK KONUSUNDA BELEDİYEYE YARDIMCI OLMALIYIZ

 

Gaziantep'in eğitim sorununun yanısıra trafik sorununun da hergün içinden çıkılmaz bir şekilde arttığını dile getiren Ekici, "Bunlar belediyenin sorunu ama bizlerde bunlara yardımcı olmamız yön vermemiz gerekiyor" dedi.

 

İMAR KONUSUNDA HESAP SORACAĞIZ

 

Gaziantep'in imar sorununa da değinen Ekici, "Yapılan imarlarda devamlı tadilatlar yapılıyor. Bunların hesabını soracağız. Bunlar neden yapılıyor diyeceğiz? En pahalı konut, en pahalı arsa Gaziantep'te. Bunun nedeni imarın açılmaması, yandaşların kayırılması. Belediye meclis üyeleriyle birlikte bunların hepsinin takibini yapacağız. Gaziantep'in hava kirliliği sorunu var. Gözle görülmese bile, gözardı edilse, perde arkası ediliyor olsada çok ciddi bir hava kirliliği var" dedi.

 

TERÖRİSTLERİN BÜYÜK BÖLÜMÜ TÜRKİYE'DE

 

Gaziantep'in güvenlik probleminin olduğunu da dile getiren Ekici, "500 bin Suriyeli var. Bu Suriyelilerin büyük bölümünün kaydı kuydu yok, ne olduğu belirsiz. Suriye'deki olaylardan dolayı bütün dünya teröristlerinin büyük bölümü ülkemizde. Giriş çıkış yapıyorlar, rahat hareket ediyorlar" dedi.

 

ŞAHSİ BİR BEKLENTİMİZ YOK

 

7 Haziran'dan sonraki dönemde bütün kamuoyunun CHP'nin koalisyon hükümetiyle ilgili yaptığı fedakarlığı gördüğünü, CHP'nin bu ülkeyi, bu devleti hükümetsiz bırakmamak için her türlü çabayı gösterdiğini dile getiren Ekici şunları ifade etti: "Genel başkanımız bu konuda çok özverili davrandı. 2 Kasım sonrası mutlaka ve mutlaka tek başına iktidarız, koalisyon durumu olursa koalisyonun içindeyiz. Bizim şahsi beklentimiz yok. Bizim bir tek şahsi beklentimiz, söylemimiz var önce Türkiye diyoruz. Önce ülkem, sonra partim diyoruz. Ben şuna inanıyorum. 2 Kasım CHP'nin iktidar günüdür. Hedefimiz tek başına iktidar, olası bir koalisyon söz konusu olduğunda ise koalisyon hükümetinin içinde olacağız."

 

HAYALLERİN BİLE ÜSTÜNDE OY ALACAĞIZ

 

CHP'nin bu seçimde Gaziantep'te hayallerin bile üstünde oy alacağını, vekil çıkaracağını öne süren Ekici, "150 bin civarında oyumuz vardı. Ben rakam koymuyorum, sayı koymuyorum, CHP'yi olabildiğince en üst noktaya getireceğiz. Şunu söylüyorum, CHP'li dahil kimsenin hayal etmediği bir rakama ulaşacağız. Çünkü ben kamuoyunda, halkta bunu görüyorum. Ak Parti'den usanmışlık, bezmişlik var. Bu seçimin kilit noktasının CHP olduğunu görüyorlar. Biz şunu söylüyoruz, üreterek tüketen adaletle paylaşan bir ülkeyi inşa edeceğiz" diye konuştu. 

 

METİN ÖZKARSLI ÖRNEĞİ

 

Ekici, Ak Parti, MHP ve HDP'nin oy kaybedeceğini, HDP, MHP ve Ak Parti'ye kayan oyların geri geleceğini belirterek, "Sayılar söyleniyor, ama CHP olarak Gaziantep'te hayal edilmeyen noktaya ulaşacağız. 2002'de Gaziantepli hatırlar. AKP'den 5. Sıra milletvekili adayı olan Metin Özkarslı, 5 milletvekili çıkmaz diye sırasından istifa etti. Ak Parti 7 milletvekili çıkardı. O tarih CHP'ye yönelik olarak Gaziantep'te tekerrür edecek" dedi.

 

MEHMET ŞEKER GELİP ÇALIŞACAK

 

1 Kasım milletvekili aday listesinde 4. Sıraya konulunca istifa eden milletvekili Mehmet Şeker'e çağrıda bulunan Ekici, "Mehmet Şeker bizim değerli bir arkadaşımız, değerli bir partilimiz. Partimize emeği geçmiştir. 4 yıl bu memleketten milletvekilliği yapmıştır. Biz emeği geçen herkese saygı duyarız. Buradan çağrıda bulunuyorum. Şu anda şehir dışında. Herhalde tatili sona ermiştir, bir iki gün içinde gelecek. Bizlerle birlikte çalışmasını arzu ediyoruz ki, çalışacaktır. Bayrama, önceden bir programı olduğu için gelemedi. Yakın zamanda gelip çalışmalarımıza katılacaktır" diye konuştu. 

 

4 NOKTADA REFORM ŞART

 

Türkiye'nin önemli sorunları olduğunu, bunların yapılacak reformlarla çözüleceğini dile getiren Ekici şunları söyledi:"Ülkede değişmesi gereken üzerine gidilmesi gereken bu ülkenin kalkınmasını sağlayacak 4 nokta var. Hukuk, eğitim, ihale ve imar yasaları mutlaka ıslah edilmeli. Belediyelerdeki ve Ak Parti'deki yolsuzluğun temel noktası imar ve ihale yasası. Bu boşluklardan yararlanarak bu yolsuzluklar bu haksızlıklar yapılıyor. Bir şehirde bir bölge imara açıldıktan sonra neden yüzlerce defa değiştirilir. Yolsuzluk için değiştirilir. Bunların önüne geçeceğiz, halk için belediyecilik, hak için belediyecilik yapacağız. Ak Parti'nin elinde de olsa CHP'nin elinde de olsa halk için belediyecilik mantığını yerleştireceğiz."

 

BÜYÜKŞEHİRE ÇAĞRI

 

Büyükşehir belediyesine de çağrıda bulunan Akif Ekici, "Yandaş hesaplarını bir tarafa bıraksınlar, halk belediyeciliği yapsınlar. Bu kurulan şirketlerin hepsinden bilgi sahibiyiz, takip ediyoruz. Yarın iktidara gelip iş başına geçtiğimizde bunların hesabını soracağız. Halk için belediyecilik yapılmasını istiyoruz. Yandaş belediyecilikten vazgeçmelerini buradan salık veriyoruz" dedi. Meral KINACILAR

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum