1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Çocuk Hakları kampanyası
Çocuk Hakları kampanyası

Çocuk Hakları kampanyası

Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Emin Korkmaz, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurum Genel Müdürlüğü ile UNICEF işbirliğiyle 25 ilde, çocuk hakları...

A+A-

Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Emin Korkmaz, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurum Genel Müdürlüğü ile UNICEF işbirliğiyle 25 ilde, çocuk hakları kampanyasıyla ilgili çalışmalar yürütüldüğünü bildirdi. Korkmaz, 20 Kasım 2006'da TBMM'de Çocuk Hakları Tanıtım Kampanyasının açılışının gerçekleştirildiğini belirtti. Korkmaz. Türkiye'nin de taraf olduğu Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin ilke ve hükümlerinin iller düzeyinde hayata geçirilmesine ilişkin olarak, hem sektörler arası işbirliğinin güçlendirilmesine hem de çeşitli çocuk gruplarının temsil edildiği ve sözleşmenin 12 ve 13. maddeleri uyarınca çocuğun kendini ilgilendiren konularda görüşlerini serbestçe ifade edebilmesi olarak tanımlanan katılım hakkını kullanmalarının amaçlandığına işaret etti.

GÜNLÜK KAPASİTE GELİŞTİRME ÇALIŞMASI

Korkmaz, AB destekli ''Türkiye'de Çocuklar İçin İyi Bir Yönetişim, Korunma ve Adalete Doğru'' projesinin, 2007 yılı çalışma planı, çocuk hakları kampanyası kapsamında planlanan kapasite geliştirme çalışmalarının Gaziantep'te de sürdürüldüğünü ifade etti. Uluslararası Çocuk Merkezi temsilcilerinden Dr. Dilek Haznedaroğlu'nun Gaziantep'te Vali Yardımcısı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı, İl Milli Eğitim Müdürü gibi çeşitli kurum ve kuruluşların temsilcileriyle görüştüğünü ve görüşmeler sonrasında bu kurumların temsilcileriyle bir koordinasyon toplantısı yapıldığını ifade eden Korkmaz, Gaziantep'te ayrıca bir günlük kapasite geliştirme çalışması gerçekleştirildiğini kaydetti.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.