1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ÇITA YÜKSELECEK
ÇITA YÜKSELECEK

ÇITA YÜKSELECEK

ÇITA YÜKSELECEK

A+A-

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ziyareti ve verdiği mesajlar olumlu bir etki bıraktı. Oda ve borsa yöneticileri, "Sorumluluğumuzun farkındayız. Çıtayı daha da yukarılara taşımaya geldik. Sayın Hisarcıklıoğlu çıtayı daha da yükseğe koydu. Onun çıtayı yükseğe koyması bizi sevindirdi, bize olan güvenini gösteriyor" değerlendirmesini yaptı.

KONUKOĞLU: NE GEREKİYORSA YAPACAĞIZ

Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, Gaziantep'in başarısının Türkiye'nin her tarafından yakından takip edildiğini söyledi. Gaziantep'in hedef koyduğunu ve hedeflerine kilitlendiğini belirten Konukoğlu, "Geçen yıl 6 milyar dolarlık ihracat yaptık, bu yıl sonunda ihracatımız 6,8-7 milyar dolara çıkacak. Gaziantep olarak 2023 yılında 30 milyar dolar ihracat, 350 bin istihdam, dünyada gümrüğü olan her yere ihracat yapmayı hedefliyoruz. Başarılı bir şehri herkes konuşur, başarılı bir şehre herkes sahip çıkar. Üstümüze düşen Gaziantep’i bir dünya şehri haline dönüştürmek. Biz bunu gerçekleştirmenin mücadelesini vereceğiz ve ne gerekiyorsa yapacağız" diye konuştu.

HİSARCIKLIOĞLU BİZİ ÖRNEK GÖSTERİYOR

"TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu gittiği her yerde Gaziantep’teki birlik beraberliği, ortak akılla hareket etmemizi, çalışma azmimizi ve başarımızı örnek gösteriyor" diyen Başkan Konukoğlu, "Bunu Sayın Başbakanımız da Antep’e gelen diğer siyasiler de söylüyor. Her gelen şehrimize hayran olup gidiyor. Bu başarımızda şehrimizdeki herkesin emeği var, bunu harmanlayınca ortaya başarı çıkıyor. Eğer insanların çalışma azmi yoksa, başarıya ulaşma için hedefleri yoksa bu işi başaramazsınız. Gaziantep başarıya açık, azimli, kimse yılmıyor, üstüne düşeni yapıyor. GSO ve diğer odalar da önemli projelere imza atıyor. Herkes birbirine yardımcı olmak için elinden gelen çabayı gösteriyor. Bu da beraberinde başarıyı getiriyor" mesajını verdi.

BARTIK: HEDEFLERİMİZ BÜYÜK

Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Eyüp Bartık ise, Hisarcıklıoğlu'nun kendilerinden beklentilerini değerlendirerek, "Gaziantep, Türkiye'nin önemli bir şehri, zaten geldiği koşullarla bunu açıkça gösteriyor. Tabi önemli ve büyük şehirden beklentilerde büyük oluyor. Bizimde hedefimiz büyük" dedi.

TOBB'DA DA ÖNEMLİ YERDEYİZ

'İhracatta Ankara'yı ay bazında bazen geçiyoruz. Şu anda 6. sıradayız' diyen Eyüp Bartık, "Oda ve borsalardan hedef ve beklentiler yüksek. Sorumluluğumuzun farkındayız. Çıtayı daha da yukarılara taşımaya geldik. Sayın Hisarcıklıoğlu çıtayı daha da yükseğe koydu. Onun çıtayı yükseğe koyması bizi sevindirdi, bize olan güvenini gösteriyor. Hisarcıklıoğlu ayrıca yeni başkanlarla uyumlu çalışacağının da mesajını verdi. Gaziantep olarak TOBB'da da önemli bir yerdeyiz. Hedeflerimiz büyük. Önce 5. sıra, sonra 4. sıra. 2023'te 30 Milyar dolar ihracat" diye konuştu.

NAKIBOĞLU: 50 BİN KİŞİYE YENİ İŞ İMKANI

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cahit Nakıboğlu, ortak aklın, şehirdeki tüm oda, kurum, kuruluş ve STK'ların el ele vererek birlikte hareket etmesinin başarıyı kaçınılmaz kıldığını belirterek, "Gaziantep olarak çok iyi gidiyoruz. 5. Bölge hizmete girdiğinde 50 bin kişiye yeni iş kapısı açılmış olacak" dedi.

ORTAK AKILLA SORUNLARI ÇÖZÜYORUZ

Hedeflerinin daha çok üretim ve daha çok ihracat olduğunu söyleyen Cahit Nakıboğlu, "Adam geliyor, Vali Bey'le konuşuyor, belediye başkanıyla konuşuyor, oda başkanlarıyla konuşuyor. Herkeste aynı dilekler, aynı temenniler, birlik ve beraberlik görüntüsü. Şaşırıyor, çünkü çoğu ilde bunu göremiyor. Nazar değmesin. Biz iyiyiz elhamdürillah. Sorunlarımızı el ele verip çözüyoruz. Sayın Hisarcıklıoğlu, oda ve borsa ziyaretlerine Gaziantep'ten başladı. Gaziantep'e ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Sağolsun, Allah güç kuvvet versin. 5. bölgeyi yapıyoruz. 27 Haziran'da altyapı ihalesi var. 5. bölge demek 50 bin kişiye iş demektir" diye konuştu.

YENER: CİDDİ GÖREVLER DÜŞÜYOR

Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Ali Yener ise, değişimin insanlarda beklentiyi de yükselttiğini, bu anlamda kendilerine ciddi görevler düştüğünü söyledi. Hisarcıklıoğlu'nun da Gaziantep ziyaretinde beklentisini dile getirdiğini söyleyen Ali Yener, "Çoğu odada kan değişimi oldu. Beklentiler yüksek. Bize de ciddi görevler düşüyor. Hisarcıklıoğlu da bu yöndeki beklentisini dile getirdi. Odalarda değişimle birlikte farklılık yaratmalıyız dedi. Odaların sadece aidat alır anlayışından kurtulması lazım dedi. Üyelere ne tür hizmetler veriyoruz, üyelerin ticaretini artırmaları için neler yapıyoruz bunların doğru anlatılması gerektiğini söyledi. Oda ve borsaların lansmanının doğru yapılması gerektiğini belirtti. Değişimin, lansmanın doğru yapılması için bir fırsat olduğuna değindi. Tabi oda olarak bizim de çıtamız yüksek. Hedef 2023, 30 milyar dolar ihracat. Görevimizin ve sorumluluğumuzun farkındayız. Üyelerimizin beklentileri büyük. Kentin ve ülkemizin beklentileri büyük. Bunun gerçekleşmesi için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

TOPÇUOĞLU: SORUMLULUĞUMUZUN BİLİNCİNDEYİZ

Gaziantep Sanayi Odası Meclis Başkanı Mustafa Topçuoğlu, her dönem TOBB ve odaların çıtasının yükseldiğini belirterek, "Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Gaziantep ekonomisinin daha da gelişmesi için elimizden gelenin en iyisi yapacağız" dedi.

ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLIYORUZ

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ziyaretinin Gaziantep'e ne kadar önem ve değer verdiğini gösterdiğini belirten Mustafa Topçuoğlu, "Gaziantep sanayisiyle, ticaretiyle, istihdamıyla, Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlıyor" dedi. Hisarcıklıoğlu'nun ziyaretinde, yeni seçilen oda ve borsa yönetimlerine TOBB'un vizyonunu, hedeflerini anlattığını, yapılması gerekenlerle ilgili öneriler sunmalarını ve ortak aklın ön plana çıktığı bir çalışma sergilemelerini istediğini belirten Topçuoğlu, "TOBB, sürekli yenilikçi, araştırmacı, kadın ve genç girişimcilerin önünü açacak çalışmalar yapıyor. Yeni kanunlarla KOBİ'leri teşvik edici düzenlemeler yapılması için bakanlık nezdinde görüşmeler yapılıyor. Her dönem TOBB ve odaların çıtası yükseliyor. Bizde odalar olarak sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Gaziantep ekonomisinin daha da gelişmesi için elimizden gelenin en iyisi yapacağız" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.