1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHPLİLER FAZLA DAYANAMADI
CHPLİLER FAZLA DAYANAMADI

CHPLİLER FAZLA DAYANAMADI

CHP Gaziantep İl Başkanı Nesrin Tuncel'in göreve geldiği günden beri yaşanılan olumsuz gelişmeler, yönetim kurulunu çileden çıkarttı ve dün topluca...

A+A-

CHP Gaziantep İl Başkanı Nesrin Tuncel'in göreve geldiği günden beri yaşanılan olumsuz gelişmeler, yönetim kurulunu çileden çıkarttı ve dün topluca istifa eden 14 yönetici, yönetimin düşmesini sağlayacak ilk adımı attı. Bu durumda geriye kalan 10 yöneticinin, yönetim kurulunu toplama şansı kalmıyor. Böylece CHP'de Nesrin Tuncel yönetiminin düşmesi ve yerine 45 sonra yapılması gereken genel kurula kadar, bir kayyum atanması bekleniyor. 

YÖNETİCİ DAYAK YEMİŞ HASTANELİK OLMUŞTU

Son olarak Kavaklıkta restorantta toplanan ve kavga ile sonuçlanan yemekte, bir yöneticiye dayak atılmış ve hastanelik edilmişti. Nesrin Tuncel'in göreve geldiğinden beri, yaptığı yanlışlara, açıklamalarına ve uygulamalarına dayanamayan yönetim kurulu üyelerinin, Kavaklık toplantısı ve AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar ile hiç gereği yokken dalaşmaya girilmesi bardağı taşıran son damla oldu.  CHP İl Başkanı Nesrin Tuncel'in yönetim kuruluna yönelik Baro Lokali'nde verdiği birlik beraberlik yemeğinde Şamil Tayyar'a küfreden il başkan yardımcısının sözleriyle başlayan gerginlik, önce tartışmaya, sonra kavgaya neden oldu. Masalar ve yumruklar havada uçuşurken, sıkıntı bununla da bitmedi. Dün il yönetiminden 14 kişi istifa etti. 

NELER YAŞANDI?

İl Yönetimi çarşaf listeyle belirlenen il başkanı Nesrin Tuncel, yönetim kurulu üyeleri arasında birlik beraberlik yemeği verdi. Baro Lokali'nde  verilen yemeğe 25 yönetim kurulu üyesinin yanısıra gençlik kolları başkanları da katıldı.Cuma akşamı Baro Lokali'nde düzenlenen birlik beraberlik yemeğinde İl Başkan Yardımcısı Mehmet B.'nin Şamil Tayyar'a yönelik küfürlü sözlerine il yönetim kurulu üyesi Halil. A.'dan tepki geldi. Halil A., "Burası umuma açık bir yer, küfürlü konuşma, ayıp, babanın yeri değil, burada başka müşterilerde var. Burada herkes CHP'li değil" dedi ve toplantıyı terkedeceğini söyledi. Bunun üzerine Başkan Yardımcısı Ersin A. Halil A.'ya, "Yeni geldin otur" diyerek sakinleştirmeye çalıştı ve birlikte aşağı indiler.

ORTALIK TOZ DUMAN

Bu sırada, Halil A. ile Ersin A. arasında sözlü tartışma yaşandı. Ersin A., Halil A.'yı döverek neredeyse hastanelik etti.Yönetim kurulu üyeleri ayırmaya çalışsa da yumruklu kavgada masalar, sandalyeler havada uçuştu. 

KAVGANIN ARDINDAN İSTİFA GELDİ

İl Yönetiminde uzun süredir yaşanan sıkıntı, Gazetemizinde gündeme getirdiği Baro Lokali'nde düzenlenen birlik beraberlik yemeğiyle ayyuka çıktı. Yöneticiler arasındaki tartışmalar yumruklu kavgaya dönüştü. Bu kavga, istifaları getirdi ve partiye ciddi manada zarar verdi.   CHP'de il yönetiminden 14 kişi istifa etti. Yönetimden istifa edenler istifa dilekçelerini il başkanlığına verirken, partinin ileri gelenleri bu sayıyla yönetimin otomatik olarak düşeceğini iddia etti.

TÜZÜKTE NE YAZIYOR?

İl Yönetim kurulu üye sayısının yarısının bir fazlasının istifa etmesi halinde o yönetim kurulu resmen düşmüş sayılıyor. Bu durumda Nesrin Tuncel başkanlığındaki CHP'de il yönetimi düşmüş sayılacak. KİMLER İSTİFA ETTİ? CHP'de son gelişmeler üzerine, şu isimler istifa etti; Hurşit Yıldırım, Necip Akpek, Ali Pir, Ayten Baydar, Miray Çankaya Bulut, Hüseyin Torun, Kemal Çevik, Özgür Alagöz, Oya Yazgan, Halil Acıoğlu, Ural Yıldırım, Cemal Koca, Ali Sayın, Şerife Benli. 

NİYE İSTİFA ETTİLER?

CHP'den istifa eden 14 kişi istifa dilekçelerinde istifa gerekçelerini şöyle açıkladı:"Cumhuriyet Halk Partisi il yönetim kurulundaki 14 arkadaşımız partideki görevlerimizden istemeyerekte olsa istifa ettik. İstifa kararı yeni oluşan bir süreç değildir. 29 Kasım'dan bu yana iç sürtüşmeler, il başkanımızın hissi ve taraflı davranması, partimizin iç dinamiklerini dışa karşı kullanamama, yöneticilik vasfı taşımayan bazı arkadaşlarımızın tutum ve davranışlarından dolayı partimizin daha çok zarar görmemesi sebebiyle istifa etmiş bulunmaktayız."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.