1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP'de yeni dönem başlıyor
CHP'de yeni dönem başlıyor

CHP'de yeni dönem başlıyor

CHP Genel Merkezi tarafından il başkanlığına atanan TEMA Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Sait Köse, hiçbir şekilde bir polemiğin içinde olmamak üzere...

A+A-

CHP Genel Merkezi tarafından il başkanlığına atanan TEMA Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Sait Köse, hiçbir şekilde bir polemiğin içinde olmamak üzere bir yönetim oluşturacaklarını, bütün beklentisinin mevcut çemberin içindeki bu oluşuma katılımı sağlamak, bu hareketi büyütmek olacağını söyledi. Köse, "Herhangi birilerinin empoze ve dayatmasıyla hareket etmeyeceğimi herkes iyi biliyor. Bu partiye emek vermiş, hizmet etmiş insanlar var, yol haritamı çizerken bu insanların fikirlerine de itibar edeceğim. Milletvekili adaylarının belirlenmesinde yöntem çok önemli değil, önemli olan milletvekili adaylarının halk tarafından benimsenmesi" dedi.

BÜTÜN KESİMLERLE GÖRÜŞECEĞİZ

Kısır çekişmeleri bir tarafa bırakıp, kamuoyuna Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilke ve politikalarını en güzel şekilde anlatacaklarını belirten Sait Köse, "Politikalarımızı doğru anlatarak, bir seçime girmeliyiz. Burada milletvekili belirleme yöntemi çok önemli değil. Halk bizi bu görevlere layık görmediği için 2 taneyiz. Halka rağmen siyaset olmayacağını hepimiz biliyoruz. Bütün kesimlerle görüşeceğiz, aday arkadaşlarla görüşüyoruz, ortak hareket edeceğiz. Yöntem çok önemli değil halkın bize olan eğilimi önemli" dedi. 

POLEMİĞİN İÇİNDE OLMAYACAĞIZ

Demokrasinin, laik cumhuriyetin, zaafa uğratıldığı, zarar gördüğünün bilincinde olanların tek adresinin CHP olduğunun görüldüğünü belirten Sait Köse, "Hiçbir şekille bir polemiğin içinde olmamak üzere bir yönetim oluşturacağız. Dünya görüşümüzün bize verdiği kültür ve terbiye bunu gerektiriyor. Bütün beklentim mevcut çemberin içindeki bu oluşuma katılımı sağlamak, bu hareketi büyütmek. Ben bu partinin bir neferiyim, benim yönetimde olmam önemli değil diyen partililerle bu yolda mücadele vereceğiz. Burada herhangi birilerinin empoze dayatmasıyla hareket etmeyeceğimi herkes iyi biliyor. Bu partiye emek vermiş insanlar var, hizmet etmiş insanlar var, bu partinin düşüncelerine, fikirlerine sahip çıkan insanlara yol haritamı çizerken itibar edeceğim" dedi.

HİZİP, KISIR ÇEKİŞMELER BİTECEK

Milletvekili adaylarının belirlenmesinde yöntemin çok önemli olmadığının üzerinde duran Sait Köse, "Ben bu noktada herkesle görüşeceğim. Burada ortak aklın yaratılması, kamuoyunun gerçek CHP'ye sahip çıkıp, oy vermesinin sağlanması önemli. İnsanlara gerçek CHP'yi anlatacağız. CHP'nin politikaları bugüne kadar halka tam manasıyla intikal ettirilemedi. Bu nedenle CHP'nin gerçek imajı bir türlü ortaya çıkmadı. Daima hizip; yeni gelene tavır, kısır çekişmelerle dışa  karşı bir görüntü verildi. Ancak bundan sonra çağdaşlığı, laik cumhuriyeti savunan herkesin, demokrasiye gönül vermiş kim olursa olsun bu söylemin içerisinde olması gerektiğine inanıyorum" şeklinde konuştu.

'Ben 12 milletvekili istiyorum, 8 belediye başkanlığı istiyorum. Bu ister ön seçimle, ister atama ile gerçekleşin' diyen Köse şunları söyledi:" Yeterki doğru insanlar bu görevlere talip olsun. Kısmet olursa bu 12 milletvekiline talibim. Belediye başkanlıklarına talibim. Biz halkın benimsediği adaylarla sahaya çıkarsak, politikalarımızı doğru anlatırsak halkın CHP'ye teveccüh göstereceğine inanıyorum. Bu halk 500 kilo, 5 kilo makarna ile  kandırılamayacak kadar onurludur. Ancak yoksulluk, çaresizlik onları güçlü gördükleri iktidara sürüklüyor. Fakat halkımız bunu yapanların imzayı attıkları uluslararası sözleşmelerde sosyal devlet ilkelerinin gereğini yerine getirdiğinin farkında değiller. Bu yardımlar Ak Parti'nin  marifeti değil, mecburiyetidir. Bu saatten sonra kendini sadece görev insanı olarak adleden insanlarla yola çıkılması gerektiğine inanıyorum. Atadınız, ön seçim yaptınız ama iki tane milletvekiliniz var. Herkes nefsimden ala, iyi de, halk öyle görmüyor, öyle görse bizi seçer. Burada bir sorun var, bir arıza var. Cumhuriyet, ülkemiz, demokrasimiz tehlikede. Halk mutlu bir ülkede yaşamak ister. CHP'de yine kazan kaynadı dedirtmek istemiyorum. Yeni bir anlayışla, hep birlikte toplumun karşısına çıkacağız." 

Köse, cuma günü yeni yönetim kurulu listesini genel merkeze sunacağını söyledi. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.