1. YAZARLAR

  2. Ali Koç

  3. BÜYÜKŞEHİR-İCRAAT-REKLAM
Ali Koç

Ali Koç

Yazarın Tüm Yazıları >

BÜYÜKŞEHİR-İCRAAT-REKLAM

A+A-

                Sayın bakanımız Fatma Şahin hanımefendi bakanlık sonrası Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı oldu bir yılı aşkın süre geçmiş olmasına rağmen hala bakanlık başarısını yakalamış değil gibi görünüyor.

               Kamuoyunda çok fazla olumlu sonuç doğurmayan  başkan, kamuoyundaki beklentileri veya söylenenleri duyuyor mu yoksa etrafında olduğu söylenen çemberden dolayı duyamıyor mu merak konusu. Eğer duymuyorsa ya da yanlış bilgilendiriliyorsa biz duyduklarımızı ya da bildiklerimizi yazmaya çalışalım belki bu şekilde iletişim daha kolay olur.

             Sayın Fatma Şahin Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı olduğundan bu yana en çok söylenen; kimsenin kolay kolay başkana ulaşamıyor olması yani çok kimseye randevu verilmiyor. Yapılan çok önemli bir iki işin dışında proje yok hala beklentiler var.

            Parti içerisi dâhil yapılan çalışmalardan memnun olmayanlar var, partili ya da vatandaş belediyelerde sorunların çözümsüzlüğünden bahsediyor.

          Fatma Hanıma ulaşmak için önce etrafındaki çemberi yıkmak lazım. Yani bunları ifade ederken kendi düşüncemiz değil vatandaşlar arasında konuşulanları aktarmaya çalışıyoruz.

           Özellikle yapılan işlerde, işlerin maliyetinden çok reklamına para harcanıyor; bu kadar bilbort, afiş, pankart, bunların maliyetleri hesaplanıyor mu acaba? Belediyenin yapması gereken işlerle ilgili olarak bu kadar reklama ihtiyaç var mı?  Belediyenin görevleri dahilinde yaptığı çalışmaların reklamsız olması gerektiği gibi mega projeler konusunda yapılacak olan çalışmaları tanıtmak amacıyla reklam yapılabilir

          Spor konusunda ciddi yanılgılar içerisine girildi , harcanan çok büyük paralara rağmen bırakın şampiyonluğu kümede zor kalındı.

            Bazı yerlerin projelendirilmesi duyumları yeşil alanların yok olması ve rant alanları olması sebebiyle vatandaşların tepki  göstermesine neden oluyor. 

            Özellikle şehir hastanesi diye temel atılarak sonradan vazgeçilen yeşil alan, burası merak edilen ve ranta dönüştürüldüğü ifade edilen yerlerden bir tanesi; bir diğeri ordu evinin bulunduğu alanın ne olacağı, yine yeşil alanını kaybedecek mi;  bir diğeri, Düztepe Çamlık alanının okul yapımı için yıkılacağı söyleniyordu sonuç belirsiz. Stadyumun yerinin ne olacağı halen netlik kazanmadı. Binevlerdeki fıstık araştırma aynı zamanda İlçe Tarım Müdürlüğünün bulunduğu alanda inşaat sürüyor tarihi fıstık ağaçları bir bir yok oluyor acaba ne olacak orası. Ayrıca istasyon alanı İpek Yolu üzerinin durumu ne olacağı merak edilen yerlerden.

              Tabi bu yazdıklarımızın yanında daha çok konuşulan konular var ama esas olan kentimize yakışan projeleri bekliyor olmamız, bunları yazarken de hiç bir şey yapılmadı demek haksızlık olur fakat önemli sorunlar yaşayan (özellikle trafik konusunda) kentimize bir an önce acil çözüm bekleyen sorunların projelerine yer verilmelidir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.