1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Büyük buluşma 27 Ekim'de
Büyük buluşma 27 Ekim'de

Büyük buluşma 27 Ekim'de

TÜRKİYE'NİN her yöresinde yaşayan Gaziantepli'lerin, kültürlerini yaşatmak, dayanışma sağlamak amacıyla Gaziantepli'ler Dernekleri Federasyonu tarafından...

A+A-

TÜRKİYE'NİN her yöresinde yaşayan Gaziantepli'lerin, kültürlerini yaşatmak, dayanışma sağlamak amacıyla Gaziantepli'ler Dernekleri Federasyonu tarafından oluşturulan hareket, meyvelerini vermeye başladı. Gaziantepliler Dernekleri Federasyonu Başkanı İnal Aydınoğlu başkanlığında start alan hareket çerçevesinde kentimizde düzenlenen toplantıda, "Büyük Gaziantep Buluşmasının" için harekete geçildi. İnal Aydınoğlu, 27-28-29 Ekim tarihinde Gaziantep'te yapılacak olan ve Türkiye'nin her yöresinde yaşayan Gazianteplilerin katılması hedeflenen "Büyük Gaziantep Buluşmasının" çok önemli olduğunu söyledi. Gaziantep Üniversitesi'nde düzenlenen toplantıda konuşan Aydınoğlu, "Türkiye'nin her yöresinde yaşayan Gaziantepliler Gazianteplilik bilinci içinde birleşiyorlar. Yeni dernekler kurmanın heyecanını yaşıyorlar. Bu bağlamda harekte geçirdiğimiz "Büyük Gaziantep Buluşmasının" çok faydalı olacağına inanıyorum" dedi.

GÜZELBEY: ÖNEMLİ BİR ADIM

Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey Gaziantep'in artık sanayisi kadar, kültür ve turizm değerleriyle de ön plana çıktığını söyledi. "Ancak bütün bu değerlere rağmen Gaziantep'te gerçekleştirdiğimiz ulusal ve uluslar arası organizasyonlar ulusal basında pek yer bulmadı" diyen Güzelbey, "Biz bunun tanıtımını ve duyurusunu yapmakta yetersiz kaldık. İlimizde düzenlenen etkinliklere diğer şehirlerden davet edilen konuklar etkinliklerin Gaziantep'te yapılacağını duyduklarında ilgi ikiye hatta üçe katlanıyor. Ancak bu yoğun katılımı ilimizde ağırlayacak sayıda otelin bulunmayışı ya da etkinliğin düzenleneceği geniş kongre merkezlerinin olmayışı genel sıkıntı konusu" şeklinde konuştu.

YOĞUN KATILIM OLDU

Toplantıya Vali Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Gaziantep Milletvekillerinden Mahmut Durdu, Mehmet Erdoğan, Mehmet Sarı, Halil Mazıcıoğlu, Yaşar Ağyüz, Akif Ekici, Hasan Özdemir, GAZÜ Rektörü Erhan Ekici, GSO Meclis Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, GTO Başkan Vekili Ünal Özdil, Gaziantep Dernekleri Federasyon Başkanı İnal Aydınoğlu, Gaziantep Dernekleri Federasyon Üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Gaziantep'in ulusal ve uluslar arası düzeyde tanıtımı amacıyla hazırlanan projenin sunumu Sanat Yazarı Vecdi Sayar, Halkla İlişkiler Uzmanları Betül Tan, Petek Özden ve gazeteci, yapımcı Olay Tan tarafından yapıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.