1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Burası Gaziantep
Burası Gaziantep

Burası Gaziantep

Maliye Bakanı, Gaziantep 1. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Şimşek, Gaziantep’te esnaf, ticari erbap ve sanayicilerin sorunlarına vakıf olduklarını, ayrıca...

A+A-

Maliye Bakanı, Gaziantep 1. Sıra Milletvekili Adayı Mehmet Şimşek, Gaziantep’te esnaf, ticari erbap ve sanayicilerin sorunlarına vakıf olduklarını, ayrıca kentin eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, hala katetmesi gereken mesafeler olduğunu belirtti. Şimşek, “Valimiz, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, STK’lar, kanaat liderlerimiz, toplumun bütün kesimleriyle birlikte Gaziantep’in sorunlarını çözmeye devam edeceğiz. Ekip ruhuyla çalışacağız ve başaracağız” dedi.

VALİ’DEN PARLAMENTO DİLEĞİ

İlk ziyaretini Gaziantep Valiliği’ne yapan Şimşek, burada Vali Yerlikaya’yı ziyaret etti. Vali Yerlikaya, Gaziantep’teki görevine 5 Mart 2015 tarihinde atandığını belirterek, o günden bugüne şehri tanımak ve bilmek için gayret sarf ettiklerini kaydetti. Ak Parti’nin Gaziantep birinci sıra adayı olan Şimşek’e parlamantoya girmesi temennisinde de bulunan Yerlikaya, ‘9 Nisan 2015 tarihinde sayın Cumhurbaşkanımızın eliyle 81 kardeş şehrin arasında Gaziantepimize marka şehir ödülü verilerek, her alanda, her konuda, Türkiye’de değil dünyada bilinen özellikleriyle ön plana çıkan bir şehir olma yarışında çok büyük bir heyecan yakalamış durumda şehrimiz. Artık sizlerin de şehrimizden parlamentoya gitmenizle, taşınmanızla inşallah, biz bu hizmet yarışında, marka şehir noktasında, inşallah iyi bir ivme yakalayacağımızı ümit ediyoruz” diye konuştu.

Şimşek, Gaziantep Valiliği ziyaretinde, kentin sorunlarına dair bilgiler aldığını ve çözümler noktasında projeler hazırlamaya çalıştıklarını söyledi. Gaziantep’in, Türkiye’nin büyüme motoru ve Türk ekonomisinin can damarı olduğunu ifade eden Şimşek, el birliğiyle kenti daha ileriye taşımaya çalışacaklarını belirtti. 

ŞİMŞEK:”DİNLEYECEĞİM”

Gaziantep’te birkaç günü daha çok dinlemekle geçireceğini söyleyen Şimşek, “Özellikle sorunları birinci elden öğrenip çok hızlı bir şekilde Gaziantep’i nasıl daha ileri taşırız bugün gayreti içinde olacağım. Çünkü Gaziantep’i büyütmek demek Türkiye’yi büyütmek demek. Gaziantep artık Türkiye’nin büyüme motoru. Gaziantep artık Türk ekonomisinin can damarı” dedi.

‘Yerel ve küresel tecrübemi Gazianteplilerin emrine sunacağım’ diyen Şimşek, “Ben Gaziantep’in bir hizmetkarı olarak Valimiz, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, STK’lar, kanaat liderlerlerimiz, toplumun bütün kesimleriyle birlikte Gaziantep’in sorunlarını çözmeye devam edeceğiz. Eğitimde, sağlıkta,ulaşımda, hala katetmemiz gereken mesafeler var. Biz bunları ekip ruhuyla çalışacağız ve başaracağız. Zaten Gaziantep’in başarısının altında yatan hususta bu” diye konuştu.

BURASI GAZİANTEP

Hafta sonu geldiğimde ‘burası Amsterdam değil Gaziantep’ diye mesaj attığını hatırlatan Şimşek, “Gerçekten çok daha yaşanabilir bir Gaziantep için ekip olarak çalışacağız ve şehrimizi daha ileri götüreceğiz. Hem esnaf, hem ticari erbabımızın hem sanayicilerimizin sorunlarına biz vakıfız, içindeyiz. İnşallah STK’lara yapacağım ziyaretlerle dinleme imkanım olacak” dedi.

Son 2 yıldır Türkiye’de gündemin yangın yeri haline gelen Ortadoğu’daki sıkıntılar, içerideki bazı olaylar veAB’deki kriz gibi nedenlerden dolayı değiştiğini aktaran Şimşek, şöyle konuştu: “Ben şuna inanıyorum, Türkiye’nin temelleri sağlam. Biz eğer çok hızlı bir şekilde seçim belirsizliğini ortadan kaldırırsak, siyasi istikrarla beraber yoluna çok güçlü şekilde devam edecek. Türkiye’nin direnci yüksek. Türkiye yoluna, büyümeye devam edecek. Türkiye’de 1,3 milyon kişiye iş sağlanmıştır. Bunlar tesadüfen değil, aktif ekonomi politikalarıyla gerçekleşmiştir. Bunlar yetmez, o nedenle sorunlu alanları iyi çalışıp, bin 350’ye yakın mikro alanda kapsamlı reformlar hazırladık. İnşallah önümüzdeki 4 yılda bunları hayata geçirip daha ileriye gideceğiz” diye konuştu.

TÜRK TARİHİNDE SOYKIRI ASLA OLMAMIŞTIR

Maliye Bakanı Şimşek,1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarıyla ilgili  bir soru üzerine, “Hakikaten Ermeni kardeşlerimiz o dönemde acılar çekmişlerdir. Bu hepimizi üzüyor ama burada sistematik, kasıtlı soykırım iddiasında bulunmak son derece mesnetsiz bir iddiadır. Çok açık ve net olarak Türk tarihinde soykırım asla olmamıştır” dedi.

 

‘1. Dünya Savaşı’nda hepimizi üzen olaylar yaşanmıştır ama bunu sadece Osmanlı’nın belli bölgesine işaret etmek doğru olmaz’ diyen Bakan Şimşek, “Mesela, Balkanlarda yapılan etnik temizliği kimse gündeme getirmiyor. Balkanlar’dan sürülen Müslüman, Türk kökenli kardeşlerimizin yaşadıkları söylenmiyor. Batı, işi siyasi malzeme olarak kullanmaya ve istismar etmeye devam ediyor. Üzücü olaylar olmuştur, tekrarlanmamasını asla istemeyiz, dünyanın hiç bir yerinde yaşanmamalı. Soykırım iddiasında bizim vicdanımız çok rahat, tarihimiz de çok açık ve net. Bizim tarihimizde böyle bir şey yok. Bu iddialar siyasidir. Maalesef bunlar yeni ortaya atılan iddialar değil. 20 yıl önce de bu kararlar alındı. 100. yıl olması nedeniyle bu konular çok daha güçlü şekilde gündemde. Olayı böyle görmek lazım” diye konuştu. Şimşek, daha sonra İl Emniyet Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu. Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum