1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Bu toplantı kaçmaz
Bu toplantı kaçmaz

Bu toplantı kaçmaz

TÜRKONFED ve TİM işbirliği ile hazırlanan,  “Bölgesel Kalkınma Dinamikleri: İhracat ve Sanayi Kenti Gaziantep” rapor tanıtımı, GÜNSİFED’in...

A+A-

TÜRKONFED ve TİM işbirliği ile hazırlanan,  “Bölgesel Kalkınma Dinamikleri: İhracat ve Sanayi Kenti Gaziantep” rapor tanıtımı, GÜNSİFED’in ev sahipliğinde bugün gerçekleştiriliyor. “Bölgesel Kalkınma Dinamikleri: İhracat ve Sanayi Kenti Gaziantep” raporu tanıtım toplantısı, saat 14'te Teymur Hotel’de gerçekleştiriliyor. TÜRKOINFED üyesi federasyonlardan Güneydoğu Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNSİFED) ev sahipliğinde düzenlenecek olan rapor tanıtım toplantısıyla, İpekyolu’nun ticaret ve sanayi kenti Gaziantep’ in, 2023 “Yol Haritası” belirleniyor.

Teşrifleri halinde Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, TİM Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyükekşi, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu ve GÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mesut İşsever’in açılış konuşmalarıyla başlayacak olan toplantıya, TÜRKONFED üyesi federasyonlar çatısı altında yer alan derneklerin yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşları ile iş dünyası temsilcileri de katılıyor.

YEREL DİNAMİKLERİ VE MARKA GÜCÜ İLE GAZİANTEP

Gaziantep rapor tanıtım toplantısı, İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) Genel Sekreteri Dr. Bülent Özkan’ın moderatörlüğünü yapacağı, “Yerel Dinamikleri ve Marka Gücü ile Gaziantep” isimli panel ile devam ediyor. TÜRKONFED Ekonomi Uzmanı Yasemin Özbay tarafından gerçekleştirilecek “Bölgesel Kalkınma Dinamikleri: İhracat ve Sanayi Kenti Gaziantep” rapor sunumunun ardından düzenlenecek panelin katılımcıları arasında ise Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Cahit Nakiboğlu, Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, Gaziantep Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve Altunkaya Group Yönetim Kurulu Başkanı Mahsum Altunkaya yer alıyor

“GAZİANTEP BİR MARKA ŞEHİRDİR”

Gaziantep’in, ticaret ve sanayi şehri olduğu kadar bir marka şehir de olduğunu hatırlatan GÜNSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Mesut İşsever de, kentin hem ülke hem dünya açısından kültürel, demografik ve ekonomik olarak çok kritik bir konuma sahip olduğunu ifade etti. İşsever, “Gaziantep, ülkemizi Orta Doğu coğrafyasına açmakla kalmıyor, bütün dünyaya açıyor; Gaziantep markaları bütün dünyada satılıyor. Şehrimiz bir marka şehri. Aynı zamanda bir ticaret ve sanayi şehri. Gaziantep 1960’larda başlayan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) oluşumlarına ilk başvuran, OSB’nin kurulduğu ilk kentlerden biri. Sadece bu açıdan baktığınızda bile Gaziantep’in ülke ekonomisine olan katkılarının boyutu gözler önüne seriliyor” dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.