1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bu resmen cinayet
Bu resmen cinayet

Bu resmen cinayet

Süs havuzunda meydana gelen facianın yankıları sürüyor. Bir çok tartışmaları da beraberinde getiren ölüm olayı üzerine Makine Mühendisleri Şube Başkanı...

A+A-

Süs havuzunda meydana gelen facianın yankıları sürüyor. Bir çok tartışmaları da beraberinde getiren ölüm olayı üzerine Makine Mühendisleri Şube Başkanı Ali Peri, havuzların standartlara uygun yapılması halinde herhangi bir sorun yaşanmayacağını bildirdi. CHP Şahinbey eski İlçe Başkanı Deniz Kurtoğlu ise, belediyenin resmen cinayet işlediğini savundu.

PERİ AÇIKLAMA YAPTI

Makine MühendisleriŞube Başkanı Ali Peri, önceki gün 2 kişinin yaşamına mal olan süs havuzundaki elektrik kaçağına dikkat çekerek havuzların standartlara uygun yapılması halinde herhangi bir sorun yaşanmayacağını bildirdi. Peri, havuzların yapımından önce havuza ait mimari-statik-mekanik tesisat ve elektrik tesisatı projelerinin hazır olması gerektiğine dikkat çekti.

HATA KABUL ETMİYOR

Süs ve yüzme havuzlarının tasarımından, yapımına, işletmesinden bakımına kadar tüm aşamalarında kesinlikle standartlara uyulmasının çok önemli olduğunu bildiren Ali Peri, "Havuz bir mühendislik işidir. Havuzun kurulacağı yerin ve havuzun statik açıdan uygun olup olmadığı tespit edilmeli ve havuzda standartlara uygun mimari kaplamalar kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra sirkülasyon, arıtma, filtre tesisatları ile otomatik kontrol üniteleri ve elektrik tesisatları da hesap edilmelidir. Bu hesaplarda yapılabilecek eksiklik ve yanlışlıklar hata kabul etmemektedir" dedi.

KURTOĞLU: BELEDİYE BİRE BİR SORUMLU

CHP Şahinbey eski İlçe Başkanı Deniz Kurtoğlu, olayla ilgili olarak ilçe belediyesinin bire bir sorumlu olduğunu açıkladı. Göreve geldikleri günden bu yana her 3 belediye yönetiminin de halka yönelik değil kişilere hizmet götürdüğünü belirten Deniz Kurtoğlu, Düztepe Meydanında süsü havuzu yapılırken ilçe belediyesinin ıslak zemin etüdünü yapmadığını savundu. Kurtoğlu, "2 vatandaşımızın ölümüyle sonuçlanan olayla ilgili olarak Şahinbey Belediye Başkanı Ömer Can sorumludur. Sırf insanların gözü boyanacak diye gelişi güzel hizmet yapılmaz. Yapılan her bir hizmetin vatandaşlara getirisi ve götürüsü düşünülmelidir. Ortaya konacak en küçük projenin bile teknik detayları enine boyuna tartışılmalı ve ona göre hareket edilmelidir" diye konuştu.

RESMEN CİNAYET İŞLENİYOR

Kurtoğlu, "28 Mart seçimleri ardından göreve gelen belediye başkanlarının şu ana kadar yaşama geçirdikleri anlamsız projelerden kaynaklı olarak 11 vatandaşımız yaşamını yitirdi. Belediyeler resmen cinayet işliyor. Halkını, vatandaşını düşünmeden birilerine getirisi olacak diye hizmet üretirseniz sonunda vicdanınızla baş başa kalırsınız. Şimdi Şahinbey Belediye Başkanı Ömer Ca'ın bu olayla ilgili olarak sorumlu olduğuna kanaat getirilse bile, Can acaba evinde rahat uyuyabilecek mi?" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.